ГАДЯЦЬКА  РАЙОННА  РАДА

 

РІШЕННЯ

(П'ятдесят четверта позачергова сесія сьомого скликання)

 

11 грудня  2019 року

 

Про звернення депутатів Гадяцької

районної ради до Президента України,

Кабінету Міністрів України,

Верховної Ради України

 

 

Відповідно до частини другої статті 43 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні», у зв'язку із соціально-економічною важливістю вказаного питання, враховуючи звернення депутата Гадяцької районної ради Міняйла О.В.,

 

РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА:

 

  1. Прийняти Звернення депутатів Гадяцької районної ради Полтавської області до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України.
  2. Направити дане Звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Полтавської обласної ради та районних рад Полтавської області.
  3. Виконавчому апарату районної ради (Пирогова В.Я.) забезпечити оприлюднення даного рішення в засобах масової інформації.

 

 

 

Голова

районної ради                                                                       В. НІКІТЕНКО

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Гадяцької районної ради сьомого скликання

Полтавської області до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України

 

Ми, депутати Гадяцької ради, солідарні з своїми колегами по всій Україні та виступаємо проти відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення!

13 листопада 2019 року депутати ВРУ, незважаючи на несприйняття та протести представників агропромислових підприємств, фермерів, громадян України, політичних та громадських організацій, прийняли в першому читанні законопроєкт № 2178-10, спрямований на запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення.

Для Української нації сільськогосподарська земля –– не просто привабливий об’єкт для інвестицій, а єдиний стратегічний ресурс, від якого залежить продовольча безпека та економічна роль України в світі.

            Відсутні розроблені та затверджені механізми та програми пільгового кредитування національного українського сільськогосподарського товаровиробника, зокрема, і малих фермерських господарств, ставлять сільського господаря у неможливість конкуренції перед агрохолдингами та корпораціями, що мають можливість  користуватися залученими іноземними інвестиціями.

         Законопроєкт № 2178-10  замість створення умов для розвитку малого та середнього аграрного бізнесу, позбавить фермера надії працювати на своїй землі, віддасть 72 відсотки території України великим монополіям, олігархам, іноземним корпораціям!

            Земля може стати заручницею спекулятивних дій, а продаж землі, практично без обмежень (200 тисяч гектар в одні руки) порушить           стабільність роботи агропромислового комплексу. Це може вплинути на продовольчу безпеку держави, стати причиною потужного соціального вибуху і призвести до дестабілізації в Україні та остаточного занепаду українського села.

         Нам разом належить зробити свій вибір між поспішним відкриттям ринку земель сільськогосподарського призначення і комплексною земельною реформою.

         У той же час, ми, депутати Гадяцької районної ради сьомого скликання, неодноразово приймали звернення з проханням почути та підтримати представників агропромислових підприємств, фермерів нашого району та всієї України і скасувати норму Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», якою зобов’язано всіх сільгоспвиробників отримати ліцензію на право зберігання пального, при цьому абсолютно не враховуючи особливості виробничого процесу агропідприємств, які є кінцевими споживачами палива, а не учасниками ринку нафтопродуктів.

Вищезазначені норми закону є великою загрозою для повноцінного розвитку аграрного виробництва та призведуть до значного ускладнення умов ведення бізнесу.

На сьогоднішній день велика кількість суб’єктів господарювання  не встигають своєчасно підготувати необхідний пакет документів.  Штрафні санкції в розмірі 500 000 грн. є необґрунтовано великими та стануть причиною ліквідації більшості фермерських господарств Гадяцького району.

Неодноразово озвучені запевнення Уповноваженого Президента з земельних питань Романа Лещенко про підтримку аграріїв  України та якнайшвидше скасування вищезазначених норм,  на жаль,  досі не реалізовано.

 

У зв’язку з викладеним вище, вимагаємо від Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України:

 

  1. Продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення;
    2. Провести повну інвентаризацію землі та створити державний земельний банк;
  2. Розробити та забезпечити дієву реалізацію державних програм підтримки вітчизняного сільгоспвиробника, зокрема програми стимулювання розвитку кооперативів та сімейних фермерських господарств і програми сприяння виробництву сільськогосподарської техніки;

4.Внести питання щодо зняття мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення на Всеукраїнський референдум.

  1. До 31.12.2019 року внести зміни до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», якими скасувати обов’язкове ліцензування господарської діяльності, пов’язаної зі зберіганням пального сільськогосподарськими товаровиробниками, які використовують його для забезпечення власних потреб.

 

Звернення прийняте на 54–ій позачерговій сесії Гадяцької районної ради сьомого скликання 11.12.2019 р.