ГАДЯЦЬКА  РАЙОННА  РАДА

 

РІШЕННЯ

(Сорокова  позачергова  сесія сьомого скликання)

 

07  листопада  2018  року

 

Про звернення депутатів Гадяцької

районної ради до Президента України

 

 

Відповідно до ст.  43 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні»,

 

РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА:

 

  1. Прийняти звернення депутатів Гадяцької районної ради сьомого скликання  до Президента України Петра Порошенка щодо зупинення дії постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення (текст Звернення додається).
  2. Виконавчому апарату районної ради (Мигаль Н.Г.) забезпечити

направлення цього рішення  до Президента України Петра Порошенка.

 

 

 

Голова

районної ради                                                                       В. НІКІТЕНКО

 

 

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Гадяцької районної ради сьомого скликання Полтавської області до Президента України Петра Порошенка щодо зупинення  дії постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення

 

19 жовтня 2018 року Кабінетом Міністрів України  прийнято рішення про підвищення на 23 відсотки  ціни на газ для населення  з 01 листопада 2018 року,  в результаті чого вона складає 8550 гривень за тисячу кубометрів.

Уряд у черговий раз замість впровадження дієвих заходів щодо розвитку економіки, підтримки  вітчизняного бізнесу,  подолання корупції в країні  вкотре підвищує ціну на газ,  не враховуючи при цьому  реальний рівень доходів більшості українців.

Вже традиційно, Голова Уряду аргументував такі дії виконанням вимог Міжнародного валютного фонду для виділення чергового траншу.

Ми переконані, що боргова політика уряду є неефективною і такою, яка шкодить національним інтересам і вітчизняній економіці та наголошуємо, що внутрішні резерви України за умови їх ефективного використання та викорінення корупції дозволять забезпечити економічну незалежність держави, у тому числі й енергетичну. Наша держава має великі перспективи нарощування видобутку  власного газу,  яким можна  покривати не тільки  усі свої потреби, а ще й  продавати його на експорт.

Поважне експертне середовище зазначає, що об’єктивна вартість українського газу – від 1500 до 2000 грн. за тисячу кубометрів. Навіть існуюча до 01.11.2018  ціна для українців (6957 грн. за тисячу кубометрів) у 3,5-4,5 рази була більша за оголошену експертами.

Виникає питання: « Яке економічне обґрунтування дозволило Уряду черговий раз підвищити ціни на газ для населення»?

Аналіз поточної ситуації в Україні засвідчує випередження зростання тарифів над зростанням доходів населення. Паралельно з цим своїми рішеннями Уряд скорочує коло громадян України, що мають право на субсидії.  

Ми, депутати Гадяцької районної ради, вважаємо рішення Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року про підвищення ціни на газ для населення таким, що порушує конституційне право громадян України на достойний життєвий рівень для себе і своєї сім’ї.

Статтею 106 Конституції України передбачено право Президента зупиняти дію актів Кабінету Міністрів України з мотивів невідповідності їх Конституції України.

Тому звертаємося до Президента України Петра Порошенка  зупинити дію Постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року № 867 в частині підвищення ціни на газ для населення .

 

Звернення прийнято на сороковій позачерговій сесії Гадяцької районної ради сьомого скликання

07  листопада  2018 року