15.08.2018

Про заходи з профілактики,

діагностики та лікування

хворих на цукровий діабет

 

Цукровий діабет належить до числа найбільш поширених неінфекційних захворювань. Це важка прогресуюча хвороба, від якої кожні 8 секунд на планеті помирає людина.

На диспансерному обліку в Гадяцькій ЦРЛ перебуває 2075 хворих на цукровий діабет. З них інсулінозалежних – 278 осіб, дорослих – 268, підлітків – 4, дітей – 6. Поширеність на 10 тис. населення складає 496, що на 23% перевищує середньообласний показник.

Серед міського населення хворіє 716 чоловік, сільських жителів – 1359.

З метою раннього виявлення цукрового діабету всі структурні підрозділи ЦПМСД забезпечені глюкометрами та тест-смужками. За І півріччя 2018 року обстежено 4545 пацієнтів, виявлено 102 позитивних результати.

Станом на 01.08.2018 року хворим на цукровий діабет виписано та отоварено препаратів інсуліну на загальну суму 699,2 тис. грн. З метою поліпшення лікування хворих на цукровий діабет Гадяцька центральна районна лікарня надсилала звернення до органів місцевого самоврядування з проханням виділити субвенції з місцевих бюджетів на придбання інсулінів.  З другого півріччя поточного року щомісячно для отримання препаратів інсуліну виділяється з державного бюджету 128,5 тис. грн. Коштів державного та місцевих бюджетів на придбання лікарських препаратів вистачить до жовтня поточного року. На сьогодні субвенції не виділили такі сільські ради:

Великобудищанська – 18 тис. грн., Вельбівська – 36 тис. грн., Гречанівська – 18 тис. грн., Книшівська – 36 тис. грн., Сватківська – 6 тис. грн., Сергіївська – 54 тис. грн., Соснівська – 36 тис. грн., Ціпківська – 6 тис. грн. а також Гадяцька міська рада у сумі 500 тис грн.

Відповідно до Положення про постійні комісії районної ради, затвердженого рішенням районної ради від 27 листопада 2015 року, з метою своєчасне виявлення і обстеження хворих на цукровий діабет, зниження рівня інвалідності та смертності від цукрового діабету та ускладнень, зменшення тривалості перебігу хвороби і підвищення якості життя населення постійна комісія районної ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення рекомендує:

  1. Гадяцькій центральній районній лікарні спільно з КНП «Гадяцький ЦПМСД» покращити санітарно-освітню роботу серед населення району з метою профілактики захворювання на цукровий діабет та активізувати діяльність по ранньому виявленню хворих.
  2. Гадяцькій центральній районній лікарні спільно з КНП «Гадяцький ЦПМСД», органами виконавчої влади та місцевого самоврядування вживати заходи щодо забезпечення життєво необхідними ліками хворих на цукровий діабет в повному обсязі.
  3. Гадяцькій центральній районній лікарні спільно з райдержадміністрацією вивчити та при необхідності розробити і подати на розгляд сесії районної ради проект районної програми з профілактики, діагностики та лікування хворих на цукровий діабет.
  4. Постійним комісіям Гадяцької міської ради з питань бюджету, фінансів та цін, соціально-економічного розвитку, підприємництва та з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, культури, молодіжної політики, спорту та туризму розглянути на спільному засіданні питання надання фінансової допомоги Гадяцькій центральній районній лікарні для придбання інсуліну жителям Гадяча, хворим на цукровий діабет.
  5. Вельбівській, Гречанівській, Книшівській, Сергіївській, Соснівській, Ціпківській сільським радам виділити кошти Гадяцькій центральній районній лікарні на придбання інсуліну хворим на цукровий діабет.

 

 

 

Голова постійної комісії районної ради

з питань охорони здоров'я та

соціального захисту населення                                                              О. Власенко