Гадяцький районний фонд підтримки підприємництва ( далі Фонд), створений у відповідності з Законом України „Про державну підтримку малого та середнього підприємництва”. Фонд здійснює свою діяльність за рахунок об’єднання  фінансових, матеріальних та інших ресурсів засновників та учасників в рамках затверджених державних та регіональних програм, також спільних проектів спрямованих на підтримку та розвиток підприємництва в Гадяцькому районі.

   Основною метою Фонду став один з визначальних пріоритетів державної політики з питань розвитку та фінансової підтримки підприємництва – це ефективне використання його можливостей в соціально-економічному розвитку району. Фонд надає бюджетні кошти суб’єктам підприємницької діяльності на конкурсних засадах, за умови забезпечення виконання зобов’язання їх повернення.

 Гадяцький районний фонд підтримки підприємництва (ГРФПП) проводить на протязі року відбір проектів господарювання на отримання державної фінансової підтримки для їх реалізації. У відборі мають право приймати участь проекти суб’єктів підприємницької діяльності, зареєстровані та здійснюють господарську діяльність на території Гадяцького району. Проекти повинні відповідати пріоритетним напрямам соціально-економічного розвитку, що визначені програмою розвитку малого та середнього підприємництва у Гадяцькому районі:

  • У сфері виробництва;
  • Побутового обслуговування;
  • Впровадження інноваційно-інвестиційних проектів;
  • Сільсьгосподарський розвиток ;
  • Розвитку туризму в тому числі сільського та інше

З метою розвитку співпраці в галузі малого і середнього підприємництва в Гадяцькому районі, Гадяцький районний фонд підтримки підприємництва та Гадяцькою районною радою було підписано Меморандум про взаємне співробітництво Фонду та територіальних громад Гадяцького району.  

   В 2017 році було проведено 4 Наглядові ради з представниками райдержадміністрації, районної ради та суб’єктами підприємницької діяльності Гадяцького району. Розглянули фінансові питання, затвердження кошторису на рік, фінансова підтримка СПД, а також про зміни отримання бюджетних коштів та інше.

 

Погашені проекти 2016 року:

ФОП Микитенко І.І. в сумі 80,0 тис. грн.. – розвиток с/г виробництва, придбання пресу-збиральник для зернових культур (тюкювальник).

ФОП Харченко О.І. в сумі 60,0 тис. грн.. – розвиток станції технічного обслуговування.

ПАТ «Гадяцьке автотранспортне підприємство №15337» в сумі 100,0 тис. грн.. – придбання автобуса ПАЗ -3205 для підвезення населення на приміських маршрутах.

Всього профінансовано проектів в сумі  240,0 тис. грн..

 

Діючі проекти 2017 року:

ПАТ «Гадяцьке автотранспортне підприємство №15337» в сумі 200,0 тис. грн.. – встановлення та заміна газового обладнання транспортних засобів підприємства.

ФГ «Сіріус-Агро» Крат В.В.  в сумі 100,0 тис. грн.. – розвиток фермерського господарства, придбання засобів захисту для зернових рослин.

ФОП Дмитренко М.Г. в сумі 200,0 тис. грн.. - придбання сільськогосподарської техніки.

Всього профінансовано проектів в сумі  500,0 тис. грн..

 

   Фонд спільно з управлінням агропромислового та економічного розвитку організували та залучили підприємців району на виставки – продаж продукції місцевих товаровиробників на свято до дня незалежності та обжинків 2017, а також на культурно-мистецьке свято в селі Червоний Кут.

   З метою залучення безробітних до зайняття власною справою Гадяцька міжміська філія Полтавського обласного центру зайнятості за участі фонду підтримки провели семінари – навчання  на тему «Створення малого підприємництва на селі», «Зелений туризм», «Перспективні напрямки рослинництва та тваринництва - екоферма».

  Гадяцьким районним фондом підтримки підприємництва було проведено заплановані зустрічі з представниками фермерських господарств Берус О.І., Крат В.В., та Дмитренко М.Г. на яких відбулось обговорення питань залучення власних коштів, фінансова допомога фонду та створення нових робочих місць.

   Також Гадяцький районний фонд підтримки підприємництва співпрацює з Гадяцьким бюро правової допомоги , а саме в організації спільних семінарів в навчальних закладах Гадяцького району на теми:

  • Як започаткувати власний бізнес
  • Відповідальність неповнолітніх за скоєний злочин
  • Молодь та бізнес і інше.

Школярі мали змогу переглянути тематичне відео та вільно поспілкуватися з фахівцями. Семінари проведені з метою підвищення мотивації щодо вибору майбутньої професії.

   Протягом 2017 року суб’єкти підприємницької діяльності повертають бюджетні кошти згідно затверджених графіків. Щоквартально проводиться перевірка реалізації виконання проектів підприємців. Заборгованість по погашенню фінансової підтримки відсутня.

     Більш докладнішу інформацію з питань отримання державної фінансової підтримки, яка проводиться протягом року, умов участі, подання документів та ін., можна отримати за адресою: м. Гадяч, вул. Шевченка 5, каб.207 та за  тел./факс. 3-21-73

 

 

 

Директор ГРФПП                                                                              А.І. Куліш