Гадяцький районний фонд підтримки підприємництва створений у відповідності з Законом України „Про державну підтримку малого та середнього підприємництва”. Одним із головних напрямків малого та середнього підприємництва є  створення системи фінансово-кредитної підтримки, та створення нових робочих місць. Фінансова підтримка надається на поворотній основі по Гадяцькому району. Бюджетні кошти можуть бути використані на такі потреби:

 • у сфері виробництва
 • побутового обслуговування
 • впровадження іноваційно-інвестиційних проектів
 • розвиток туризму (сільського)
 • сільського господарський розвиток
 • надання послуг.

   Гадяцький районний фонд підтримки підприємництва спрямовує свою діяльність на виконання Програми розвитку малого і середнього підприємництва у Гадяцькому районі на 2015-2017 рік.

 В квітні 2016 року Фондом було проведено роботу з суб’єктами підприємницької діяльності району, щодо співпраці в соціальній програмі Всеукраїнського об’єднання учасників АТО „Українці - разом”. Що дало можливість учасникам АТО отримувати фіксовані знижки в мережах аптек, магазинах роздрібної торгівлі, а також безкоштовні консультації в приватних нотаріусів.

Фондом також було організовано виїзді виставки-ярмарки підприємців району, з метою роздрібної торгівлі своєї продукції.

   Протягом 12 місяців 2016 року до Фонду звернулось 48 підприємців з різних питань (економічні, юридичні, організаційні).

 

   На протязі 2016 року було проведено три засідання Наглядової ради фонду з представниками Гадяцької районної ради та Гадяцької районної державної адміністрації. На яких розглядали питання, щодо фінансової підтримки підприємців, плану роботи фонду та поточних питань.

 

Погашені проекти в 2016році:

 • ФОП Островний О.Г. на суму 25,0 (Двадцять п’ять тисяч грн.. 00 коп.) – розширення діяльності в сфері технічного обслуговування офісної техніки по місту та району.
 • ФОП Глєбов О.О. на суму 60,0 (Шістдесят тисяч грн.. 00 коп.)- придбання мостового вантажнопідйомного крану загального призначення.
 • ФОП Чижевська Л.В. на суму 50,0 (П’ятдесят тисяч грн.. 00 коп.) – придбання листогибочного станка марки TAPCO MAX-20 для виробництва інших готових металевих виробів.

 

Діючі проекти 2016 – 2017 року:

 • ФОП Микитенко І.І. на суму 80,0 (Вісімдесят тисяч грн.. 00 коп.) – розвиток с/г виробництва. Придбання пресу-збиральника для зернових культур (тюкувальник).
 • ФОП Харченко О.І. на суму 90,0 (Дев’яносто тисяч грн.. 00 коп.) – розвиток технічного обслуговування. Придбання комп’ютерної установки для розвалу-сходження авто.
 • ПАТ „Гадяцьке автотранспортне підприємство №15337” Куць Г.І. на суму 100,0 (Сто тисяч грн.. 00 коп.) – придбання ПАЗ-3205 для міжміського перевезення населення по Гадяцькому району.

Використання коштів загального фонду місцевого бюджету:

Окремі заходи по реалізації (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку в т.ч. надання фінансової допомоги – 130000,00

Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям) в т.ч. утримання фонду – 66200,00

Використання коштів за іншими надходженнями:

Рефінансовано коштів – 138000,00

Видано безвідсоткову фінансову підтримку на поворотній основі – 110000,00

Залишок коштів станом на 01.03.2017р. – 49000,00

   Протягом 2016 року суб’єкти підприємницької діяльності повертають бюджетні кошти згідно затверджених графіків. Щоквартально проводиться перевірка реалізації бізнес-планів суб’єктів підприємницької діяльності.

   Заборгованість по погашенню фінансової підтримки в Гадяцькому районному фонді підтримки підприємництва на даний час відсутня.

   В грудні 2016 року за ініціативою голови Гадяцької райдержадміністрації Фондом в районі було організовано бізнес-форум на тему: «Україна – країна підприємців» На який було запрошено підприємців Гадяцького району, фермерські господарства та інвестори. Де обговорювалися проблемні питання підприємців та шляхи їх вирішення. Основною метою зустрічі було об’єднати інвесторів та підприємців району для покращення їх діяльності та створення нових робочих місць.

   В подальшому Управлінням агропромислового та економічного розвитку спільно з Фондом було розроблено Програму підтримки та партнерства між районною радою  та суб’єктами малого і середнього бізнесу на 2017-2020р. Головною метою Програми є створення сприятливих умов для інтенсивного розвитку малого та середнього підприємництва в районі, вирішення питань зайнятості та легалізації робочих місць.

   Очікуваними результатами виконання Програми є прискорення розвитку малого і середнього підприємства, використання його потенційних можливостей, перетворення його на дієвий механізм розв’язання економічних і соціальних проблем.

 

 

Генеральний директор ГРФПП                                                   А.І. Куліш