16 жовтня під головуванням Володимира Нікітенка відбулося друге пленарне засідання 59 сесії Гадяцької районної ради 7 скликання.
У його роботі взяли участь 24 депутати районної ради, в.о. голови райдержадміністрації Сергій Бондаренко, сільські голови та голови ОТГ району, керівники установ районної ради, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, представники засобів масової інформації.
На початку сесії Володимир Нікітенко та Сергій Бондаренко з нагоди відзначення Дня захисника України за високий рівень професійної підготовки, виявлений при виконанні військового обов'язку під час антитерористичної операції на Сході України Почесними грамотами Гадяцької районної ради та районної державної адміністрації нагородили старшого солдата Миколу Вошанова, старшину запасу Андрія Коцара, командира кадру військової частини А7312 Віталія Козера, військового комісара Гадяцького військового комісаріату Миколу Овчаренка, старшого сержанта Сергія Панькова, старшого сержанта запасу Валерія Сухна, солдата Руслана Скребця, сержанта запасу Юрія Тімченка, молодшого сержанта запасу Володимира Шведа.
За активну громадську позицію та вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування в Гадяцькому районі Почесними грамотами Гадяцької районної ради та районної державної адміністрації нагороджено депутатів Гадяцької районної ради 7 скликання Олексія Уманцева та Григорія Рухляду.
За багаторічну сумлінну працю та вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Березоволуцької та Сватківської громад Почесними грамотами Гадяцької районної ради та районної державної адміністрації нагороджено в.о. старости Петрівсько-Роменської сільської ради Івана Кудінова та в.о. старости Краснолуцької сільської ради Олександра Усика.
Після привітань депутати перейшли до розгляду питань порядку денного пленарного засідання.
Першим заслухали та затвердили звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців 2020 року.
До доходної частини районного бюджету за цей період надійшло 105 млн 688 тис 800 грн. при плані 110 млн 128 тис. 500 грн., що складає 96,0%.
Доходів без урахування трансфертів надійшло 44 млн 382 тис. 200 грн. при плані 44 940 тис. 900 грн., виконання становить 98,8%.
В порівнянні з відповідним періодом 2019 року доходів до загального фонду надійшло на 128 млн 782 тис. 900 грн менше (факт 2019 року – 234 млн 471 тис. 700 грн). Зменшення відбулося за рахунок значного зменшення рентної плати за користування надрами на 13 млн 667 тис. 800 грн (факт 2019 року – 26 млн 618 тис. 500 грн), а також за рахунок перерозподілу соціальних пільг та житлових субсидій населення в сумі 107 млн 844 тис. 500 грн згідно чинного законодавства.
Потому сесія внесла зміни до районних програм та бюджету на 2020 рік.
Доходну частину збільшили на суму 486 тис. 136 грн.
Видаткову - на 1 млн 222 тис. 236 грн.
По КНП "Гадяцька ЦРЛ" збільшено видатки на суму 658 тис. 900 грн:
- за рахунок іншої субвенції Лютенської сільської ради додано 24 тис.грн. на інсуліни;
- за рахунок субвенції на утримання об’єктів спільного користування з бюджету Краснолуцької сільської ради додано 30 тис.грн. також на інсуліни;
- за рахунок субвенції з Зіньківської районної ради на відшкодування розхідних матеріалів за виконані лабораторні дослідження на COVID 19 додано 29 тис. 500 грн;
- за рахунок вільного залишку додано 575 тис. 400 грн на придбання Парафіноплавки з електронагрівачем, 100 штук гемаконів для пункту переливання крові та медичного обладнання для операційний блоків.
По КНП «Гадяцький ЦПМСД» збільшено видатки на суму 160 тис. 700 грн за рахунок вільного залишку на придбання виробів медичного призначення, витратних матеріалів до гематологічного аналізатора, тест-смужок та тест-систем, медичних матеріалів одноразового застосування, меблів, блоків безперебійного живлення.
По установах освіти зменшено видатки на суму 149 тис. 660 грн:
- за рахунок іншої субвенції Лисівської сільської ради додано 20,000 тис. грн на реалізацію проєкта по Шкільному Бюджету участі;
- за рахунок субвенції на утримання об’єктів спільного користування з бюджету Петрівсько-Роменської сільської ради додано 18,000 тис. грн на оплату праці працівникам Будинку дитячої та юнацької творчості;
- шляхом перерозподілу коштів зменшено на 187 тис. 660 грн.
По Гадяцькій райдержадміністрації збільшено видатки на суму 359 тис. 203 грн:
- шляхом перерозподілу коштів додано 14 тис. грн по Програмі пільгового медичного забезпечення (зубного протезування) ветеранів війни;
- за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення програм та заходів у галузі охорони здоров’я додано 345 тис. 203 грн на інсуліни.
По Гадяцькій районній організації ветеранів збільшено видатки за рахунок іншої субвенції Петрівсько-Роменської сільської ради на 6 тис. грн на фінансову підтримку.
По Гадяцькому територіальному центру соціального обслуговування збільшено видатки за рахунок субвенції на утримання об’єктів спільного користування з бюджету Краснолуцької сільської ради на суму 16 тис. 592 грн. на оплату праці у зв’язку з постановою КМУ «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій бюджетної сфери».
По сектору культури, молоді та спорту райдержадміністрації зменшено видатки шляхом перерозподілу коштів на суму 65 тис. грн з відряджень.
По Програмі забезпечення виконання Гадяцькою районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень на 2020 рік збільшено видатки шляхом перерозподілу коштів у сумі 200 тис. 660 грн на оплату праці державних службовців у зв’язку з незабезпеченістю видатків з державного бюджету на обов’язкові платежі по заробітній платі.
Потому депутати затвердили звіти про виконання фінансових планів комунальними підприємствами районної ради за 9 місяців 2020 року.
Беручи до уваги звернення КП «Сервіс» Гадяцької районної ради, сесія вирішила затвердити нові тарифи на послуги з поводження з твердими побутовими відходами для підприємства. Вартість вивозу ТПВ з 1 людини на місяць з урахуванням рентабельності складатиме 15 грн. 15 коп.
Наступним рішенням районна рада вирішила вийти зі складу засновників КП «Сервіс» за умови прийняття ОТГ рішень про вхід до складу засновників.
Статутний фонд та майно КП «Сервіс» розділяється між ОТГ відповідно до дольової участі у створенні підприємства та кількості сільського населення Гадяцького району.
Цілісний майновий комплекс сою м. Гадяч, вул. Енгельса, 28 передається безоплатно із спільної власності територіальних громад Гадяцького району до комунальної власності Петрівсько-Роменської ОТГ.
Сесія затвердила план розвитку КНП «Гадяцька ЦРЛ» на 2021 рік та прийняла рішення про передачу лікарні до комунальної власності Гадяцької міської ОТГ.
Депутати погодили передачу транспортних засобів з балансу сектору освіти райдержадміністрації та районної ради на баланс КНП «Гадяцький ЦПМСД» та КНП «Гадяцька ЦРЛ».
Також підтримано передачу нерухомого майна до комунальної власності Гадяцької та Петрівсько-Роменської ОТГ.
Шляхом ліквідації до 31.12.2020 року районна рада вирішила припинити юридичну особу – відділ управління майном Гадяцької районної ради.
Строком на 5 років депутати вирішили укласти трудовий контракт з переможцем на посаду директора Гадяцького районного будинку культури Ларисою Труш.
Насамкінець сесія затвердила проєкт землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту с. Тепле Вельбівської сільської ради.