25 вересня у залі засідань районної ради під головуванням Володимира Нікітенка відбулося перше пленарне засідання 59 сесії Гадяцької районної ради 7 скликання.

 У його роботі взяли участь 25 депутатів районної ради, в.о. голови райдержадміністрації Сергій Бондаренко, в.о. начальника районного відділу поліції Петро Токар, сільські голови району, керівники установ районної ради, начальники управлінь, відділів райдержадміністрації, представники засобів масової інформації.

На початку засідання депутати проголосували за внесення до розгляду питань, які виникли після засідання президії та проголосували за порядок денний в цілому.

Сесією внесено зміни до кількох програм та районного бюджету.

Зрокрема, доходну частину збільшено на 9 млн 700 тис. 916 грн, видаткову – на 12 млн 469 тис. 864 грн.

По комунальному некомерційному підприємству "Гадяцька ЦРЛ" збільшено видатки на суму 7 млн 955 тис. 395 грн.:

-        за рахунок іншої субвенції Веприцької сільської ради додано 10 тис. 400 грн на інсуліни;

-        за рахунок субвенції на утримання об’єктів спільного користування з бюджету Гадяцької міської ради додано 106 тис. 895 грн на придбання твердого інвентарю і виробів медичного призначення для відділення відновної терапії та придбання антирабічної вакцини (проти сказу);

-        за рахунок вільного залишку збільшено на суму 340 тис. грн на придбання ІФА-тестів, вакцини проти грипу для працівників закладу охорони здоров'я  та на оплату послуг з виготовлення проектно-кошторисної документації для обладнання терапевтичного корпусу, системи централізованої подачі кисню медичного та її монтажу;

-        шляхом перерозподілу коштів збільшено видатки на суму 234 тис. грн  на придбання виробів медичного призначення в операційний блок та придбання матеріалів для поточного ремонту приміщень ЦРЛ;

-        за рахунок іншої субвенції Зіньківської районної ради додано 64 тис. 100 грн. на відшкодування розхідних матеріалів та заробітної плати за виконані лабораторні дослідження на COVID-19;

-        за рахунок субвенції з державного бюджету на реалізацію проектів з реконструкції, капітального ремонту приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров’я  у госпітальних округах на 2020 рік додано 7 млн 200 тис. грн.

По комунальному некомерційному підприємству «Гадяцький ЦПМСД»  збільшено видатки на суму 160 тис. 550 грн.:

- за рахунок субвенції на утримання об’єктів спільного користування з бюджетів Гадяцької міської ради та  Петрівсько-Роменської сільської ради додано 67 тис. грн на придбання спеціального продукту харчування для хворої жительки ОТГ, вакуумних систем для забору крові, засобів індивідуального захисту та витратних матеріалів до гематологічного аналізатора;

-        за рахунок іншої субвенцій з бюджетів Гадяцької міської ради, Мартинівської та Веприцької сільських рад додано 63 тис. 550 грн на забезпечення продуктами дитячого харчування для дітей перших двох років життя із малозабезпечених сімей; витратні матеріали до гематологічного аналізатора,придбання виробів медичного призначення та оплату праці завідувача;

По установах освіти  збільшено видатки  на суму  1 млн 880 тис. 302 грн.:

- за рахунок іншої субвенції Ціпківської та Великобудищанської сільських рад  додано 27 тис. 102 грн. на придбання системи очистки води та на оплату праці працівникам будинку дитячої та юнацької творчості;

- за рахунок коштів вільного залишку додано 1млн 104 тис. 500 грн на розрахункові при ліквідації установи.

- за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету  додано 748 тис.700 грн на оплату праці педагогічним працівникам

По КП «Сервіс» Гадяцької районної ради шляхом перерозподілу коштів з поточного ремонту доріг знято 400 тис. грн.;   збільшено на 250 тис. грн на оплату послуг за збір батарейок та придбання матеріалів для облаштування пандусів в амбулаторіях і ФАПах.

По Гадяцькій райдержадміністрації шляхом перерозподілу коштів зменшено видатки на суму 100 тис. грн  з матеріального резерву.

По Фонду підтримки підприємництва шляхом перерозподілу коштів збільшено видатки на 9 тис. 421 грн.  на оплату послуг з гідравлічного випробування та оплату електроенергії.

По Гадяцькому центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді збільшено видатки за рахунок субвенції на утримання об’єктів спільного користування з бюджету Петрівсько-Роменської сільської ради на суму 30 тис. 248 грн на утримання.

По трудовому архіву збільшено видатки за рахунок субвенції на утримання об’єктів спільного користування з бюджету Петрівсько-Роменської сільської ради на суму  14 тис. 568 грн. на оплату праці.

По Гадяцькій районній організації ветеранів збільшено видатки шляхом перерозподілу  коштів на суму 4 тис. 702 грн  на фінансову підтримку.

По Гадяцькій районній організації  ВФСТ «Колос»  збільшено видатки за рахунок іншої субвенції Веприцької сільської ради на суму 6 тис. грн на оплату праці суддів.

По Гадяцькому територіальному центру соціального обслуговування шляхом перерозподілу збільшено видатки на суму 60 тис. 298 грн. на оплату праці.

По сектору культури, молоді та спорту зменшено видатки шляхом перерозподілу на суму 20 тис. грн та збільшено за рахунок іншої субвенції Великобудищанської сільської ради в сумі 2 тис. грн на поповнення книжкового фонду.

По фінансовому відділу збільшено видатки в сумі 155 тис. грн для передачі:

-        Бобрицькій сільській раді у сумі 100 тис. грн на реконструкцію артезіанської свердловини

-        Гадяцькій міській раді на 55 тис. грн для утримання центру професійного розвитку педагогічних працівників на листопад і грудень 2020 року.

Шляхом перерозподілу коштів 100 тис. грн передано Бобрицькій сільській раді на будівництво літньої сцени як переможцю конкурсу «Бюджет участі Полтавської області».

Депутати погодили та затвердили проєкти землеустрою, проголосували за припинення діяльності централізованих бухгалтерій сектору освіти та сектору культури, молоді і спорту райдержадміністрації, припинення юридичних осіб шляхом ліквідації – Гадяцького дитячого оздоровчого табору «Світанок» та Гадяцької районної централізованої бібліотечної системи.

Сесією внесено зміни до Статуту КНП «Гадяцька ЦРЛ», надано згоду на проведення капітального ремонту приміщень другого поверху, сходинкової клітини та частини  даху терапевтичного відділення лікарні.

Строком на 5 років районна рада вирішила переукласти трудовий контракт з директором КП «Інформаційний центр «Регіон» Євгенією Тацій. На умовах трудового контракту на 1 рік призначили директора КП «Гадяччина туристична» Яну Шадчнєву.

Сесія затвердила розпорядження голови районної ради про звільнення Віктора Жартовського з посади директора районного будинку культури.

Із спільної власності територіальних громад району районна рада вирішила передати нерухоме майно до Лютенської, Петрівсько-Роменської, Великобудищанської, Краснолуцької сільських рад.

За пропозицією Володимира Нікітенка сесію вирішили не закривати, а на другому пленарному засіданні розглянути питання розподілу та передачі районної лікарні, КП «Сервіс», нежитлових адмінприміщень та рухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад Гадяцького району.