19 червня у залі засідань районної ради під головуванням Володимира Нікітенка відбулася 57 сесія Гадяцької районної ради 7 скликання.

У її роботі взяли участь 30 депутатів районної ради, в.о. голови райдержадміністрації Сергій Бондаренко, в.о. начальника Гадяцького відділу поліції Петро Токар, сільські голови району, керівники установ районної ради, начальники управлінь, відділів райдержадміністрації, представники засобів масової інформації.

Перед початком засідання районні керівники з нагоди ювілеїв вручили Почесну грамоту районної ради та райдержадміністрації Рашівському сільському голові Володимир Омельченку та грамоту Полтавської обласної ради начальнику фінансово-господарського відділу виконавчого апарату районної ради Надії Момот. Цінні подарунки з нагоди Дня фермера від Асоціації органів місцевого самоврядування «Гадяччина» Володимир Нікітенко та Сергій Бондаренко вручили депутатам районної ради – фермерам.

Потому, після попереднього узгодження, депутати перейшли до розгляду питань порядку денного. Звіт в.о. голови районної державної адміністрації Сергія Бондаренка про здійснення делегованих районною радою повноважень  за  період  з  березня  2019  по  червень  2020 року сесія взяла до відома.

Депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за 3 місяці 2020 року, внесли зміни до районної Програми підтримки діяльності громадських організацій інвалідів, воїнів – інтернаціоналістів, ветеранів війни та праці, учасників антитерористичної операції та осіб, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи на період 2019 -2020 роки, районної Програми місцевих стимулів для медичних працівників Гадяцького району на 2017 -2020 роки, районної Комплексної програми профілактики злочинності та правопорушень на 2016-2020 роки.

Зміни внесено і до районного бюджету.

Доходну частину  збільшено на 2 млн 168 тис 885 грн. Видаткову – на 2 млн 307 тис 703 грн.

По відділу управління майном Гадяцької районної ради збільшено видатки на суму 15 тис грн. на оплату послуг по виготовленню технічного паспорта комплексу будівель КНП "Гадяцької ЦРЛ" для капітального ремонту приміщень другого поверху, сходової клітини та частини даху терапевтичного відділення.

По комунальному некомерційному підприємству "Гадяцька ЦРЛ" збільшено видатки на суму 65 тис.грн.

По комунальному некомерційному підприємству «Гадяцький ЦПМСД» збільшено видатки на суму 55 тис. 600 грн. 

По установах освіти збільшено видатки на суму 432 тис. 12 грн.

По Гадяцькій райдержадміністрації збільшено видатки на суму 719 тис. 640 грн. Шляхом перерозподілу коштів збільшено на 30 тис.грн. на матеріальну допомогу малозабезпеченим верствам населення. За рахунок субвенції на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я  на лікування хворих на цукровий діабет інсуліном та нецукровий діабет десмопресином  додано 689 тис. 640 грн.

По сектору культури, молоді та спорту зменшено видатки на суму 166 тис. 498 грн. (знято кошти, передбачені на оздоровлення та відпочинок дітей).

По управлінню соціального захисту населення за рахунок вільного залишку коштів району збільшено видатки в сумі 48 тис. 800 грн.

По Гадяцькому територіальному центру соціального обслуговування збільшено видатки на суму 394 тис. 441 грн.

По фінансовому відділу збільшено видатки в сумі  343 тис.708 грн для передачі:

Рашівській сільській раді за рахунок субвенції на надання державної підтримки особам з особливими потребами збільшено на  18 тис. 708 грн. для оплати праці педагогічних працівників та придбання обладнання і предметів довгострокового користування;

Книшівській сільській раді за рахунок коштів Фонду розвитку територій області (кошти депутатів Полтавської обласної ради Суханя Олександра Яковича) для придбання твердопаливного котла для Книшівського СБК Великобудищанської сільської ради збільшено на  125 тис грн.;

Мартинівській сільській раді за рахунок коштів Фонду розвитку територій області (кошти депутатів Полтавської обласної ради Суханя Олександра Яковича) для будівництва паркану на цвинтарі в с.Мартинівка Великобудищанської сільської ради збільшено на  100 тис грн.

Бобрицькій сільській раді за рахунок субвенції з місцевого бюджету на реалізацію заходів обласної програми "Бюджет участі"  на будівництво літньої сцени  виділено 100 тис грн.

Депутати заслухати та взяли до відома звіт директора КП «Сервіс» Володимира Кирченкова про  виконання умов  контракту за 2019 рік та І квартал 2020 року, затвердили звіти про виконання фінансових планів комунальними підприємствами районної ради та розглянули ряд майнових питань.

Після довгих обговорень сесія не затвердила рішення про припинення трудових відносин із керівником КНП «Гадяцька ЦРЛ» Гадяцької районної ради Олександром Басарабом. До розгляду питання про укладання трудового контракту з Олександром Шаповалом депутати не дійшли. Пленарне засідання вирішили не закривати.

У різному виступив в.о. начальника Гадяцького відділу поліції Петро Токар, який окреслив основні завдання та напрямки діяльності на посаді, заявив про відкритість у роботі, готовність до співпраці з депутатським корпусом.