ГАДЯЦЬКА  РАЙОННА  РАДА

 

РІШЕННЯ

(П'ятдесят п'ята сесія сьомого скликання

друге пленарне засідання)

 

 

21 лютого  2020 року

 

Про звернення депутатів

Гадяцької районної ради

до Верховної Ради України

щодо  відкриття ринку земель

сільськогосподарського призначення

 

Відповідно до статей 43,59 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи Звернення Всеукраїнського Об'єднаного штабу захисту української землі, відкритий лист першого президента асоціації фермерів України Шкарбана М. І., звернення   президента Асоціації фермерів та приватних землевласників України Стрижака М.І.,  Аграрної партії України до Президента України Зеленського В. О., пропозиції депутатів Гадяцької районної ради, висновки й рекомендації постійних комісій Гадяцької районної ради сьомого скликання,

 

РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА:

 

 1. Схвалити текст звернення депутатів Гадяцької районної ради до Верховної Ради України  щодо відкриття ринку  земель сільськогосподарського призначення (додається).
 2. Виконавчому апарату районної ради  (Пирогова В.Я.) забезпечити направлення цього рішення до Верховної Ради України, районних рад  Полтавської області та оприлюднення в засобах масової інформації.

 

 

 

Голова

районної ради                                                                       В. НІКІТЕНКО

 

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Гадяцької районної ради до Верховної Ради України

 

Депутати Гадяцької районної ради Полтавської області висловлюють глибоке занепокоєння з приводу скасування мораторію та запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення.

Від вас залежить чи стануть українці наймитами на власній землі, чи продовжать і далі в Україні рости земельні латифундії. Це не тільки економічне, а й соціальне питання. Там, де землю обробляють малі і середні аграрії, село продовжує жити: у людей є робота, місцеві бюджети отримують податкові надходження, а самі аграрії відіграють ключову роль у розвитку соціального та культурного життя громади.

Депутати Гадяцької районної ради  звертаються до вас щодо недопущення поспішного відкриття ринку землі. Сьогодні землі сільськогосподарського призначення - це національна продовольча безпека України. А тим паче, у період війни. Запускати продаж землі саме зараз, коли агресор вже «пускає коріння» на нашій рідній території, не можна ні в якому разі, бо можемо втратити державу в цілому. Допуск великого капіталу та іноземців до українських земель є реальною загрозою нашій економічній та продовольчій безпеці, а також призведе до наростання соціального напруження та пришвидшення деградації українського села!

Земля має бути ресурсом розвитку саме українського народу, а не об’єктом наживи для іноземців та олігархів. Тому просимо вас підтримати народ України та не допустити швидкого відкриття в Україні землі сільськогосподарського призначення.

Враховуючи вище викладене звертаємося до вас з вимогою:

 1. Зупинити розгляд законопроєкту №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».
 2. Підготувати досконалий законопроєкт про запровадження ринку сільськогосподарських земель, що враховуватиме інтереси усіх верств населення України, інтереси держави та її продовольчу безпеку, а також міститиме:
 • чітко прописаний механізм системи контролю за обігом землі, захисту прав та інтересів дрібних та середніх фермерів та землевласників;
 • заборону продажу землі іноземним громадянам, запровадження відповідальності за не відчуження іноземцями землі протягом року після успадкування її за законом;
 • заборону продажу землі юридичним особам, бенефіціарним власником яких є іноземці, особи без громадянства, іноземні держави як протидію механізму прихованого продажу землі іноземцям та іноземним компаніям;

 

 

 • дозвіл купівлі землі лише українцями, які безперервно жили в Україні, об’єднаними територіальними громадами та державою;
 • обмежений розмір продажу земель сільськогосподарського призначення у власність громадян України не більше 500 га., та запровадження дієвого механізму контролю за дотриманням цього обмеження;
 • надання переважного права купівлі землі орендарями;
 • передачу права контролю за розпорядженням землями сільськогосподарського призначення в територіальних межах сільської, селищної ради органам місцевого самоврядування.

 

Звернення прийняте на другому пленарному засіданні п’ятдесят п’ятої сесії Гадяцької районної ради сьомого скликання 21.02.2020 р.