ГАДЯЦЬКА  РАЙОННА  РАДА

 

РІШЕННЯ

(П'ятдесят п'ята сесія сьомого скликання

друге пленарне засідання)

 

 

21 лютого  2020 року

 

Про звернення депутатів

Гадяцької районної ради

до Президента України

щодо відкриття ринку  земель

сільськогосподарського призначення

 

Відповідно до статей 43,59 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи Звернення Всеукраїнського Об'єднаного штабу захисту української землі , відкритий лист першого президента асоціації фермерів України Шкарбана М. І., звернення  президента Асоціації фермерів та приватних землевласників України Стрижака М.І., Аграрної партії України до Президента України Зеленського В. О., пропозиції депутатів Гадяцької районної ради, висновки й рекомендації постійних комісій Гадяцької районної ради сьомого скликання,

 

РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА:

 

  1. Схвалити текст звернення депутатів Гадяцької районної ради до Президента України Зеленського В.О. щодо відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення (додається).
  2. Виконавчому апарату районної ради (Пирогова В.Я.) забезпечити направлення цього рішення до Президента України Зеленського В.О. , районних рад  Полтавської області та  оприлюднення  в засобах масової інформації.

 

 

 

Голова

районної ради                                                                       В. НІКІТЕНКО

 

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Гадяцької районної ради

до Президента України Зеленського Володимира Олександровича

 

Депутати Гадяцької районної ради Полтавської області висловлюють глибоке занепокоєння з приводу скасування мораторію та запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення.

Від Вас залежить, чи стануть українці наймитами на власній землі, чи продовжать і далі в Україні рости земельні латифундії. Це не тільки економічне, а й соціальне питання. Там, де землю обробляють малі і середні аграрії, село продовжує жити: у людей є робота, місцеві бюджети отримують податкові надходження, а самі аграрії відіграють ключову роль у розвитку соціального та культурного життя громади.

Депутати Гадяцької районної ради звертаються до Вас щодо недопущення поспішного відкриття ринку землі. Сьогодні землі сільськогосподарського призначення - це національна продовольча безпека України. А тим паче, у період війни. Запускати продаж землі саме зараз, коли агресор вже «пускає коріння» на нашій рідній території, не можна ні в якому разі, бо можемо втратити державу в цілому. Допуск великого капіталу та іноземців до українських земель є реальною загрозою нашій економічній та продовольчій безпеці, а також призведе до наростання соціального напруження та пришвидшення деградації українського села!

Земля має бути ресурсом розвитку саме українського народу, а не об’єктом наживи для іноземців та олігархів. Тому просимо Вас підтримати народ України та не допустити швидкого відкриття в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення.

У разі прийняття депутатами Верховної Ради України законопроєкту №2178-10 в цілому вимагаємо накласти на нього вето.

Також звертаємося з вимогами:

  1. Продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення на період до завершення військових дій на території України, подолання тотальної корупції в державі.
  2. Провести всеукраїнський референдум щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

 

Звернення прийняте на другому пленарному засіданні п’ятдесят п’ятої сесії Гадяцької районної ради сьомого скликання 21.02.2020 р.