22 листопада  у залі засідань Гадяцької районної ради відбулося пленарне засідання п'ятдесят третьої сесії Гадяцької районної  ради сьомого скликання. У роботі сесії  взяли участь 28 депутатів із 34 обраних,  заступник  голови  районної  державної адміністрації Олександр Шаповал,  керівники комунальних  установ, підприємств, структурних підрозділів районної державної адміністрації, запрошені, сільські голови, голова Петрівсько –Роменської ОТГ Валентина Бугайова, заступник голови Сергіївської ОТГ Олег Дичок, секретар Гадяцької міської ради Григорій Сафонов, представники  засобів масової інформації.

     На початку сесії голова районної виборчої комісії Лариса Оксьом повідомила  депутатів, що депутатом Гадяцької районної ради замість  вибувшого депутата Сергія  Скрипки, який склав свої повноваження,  став Василь Ростовський.   Голова районної ради Володимир Нікітенко вручив  новому депутату посвідчення та депутатський значок.

 Потому голова районної ради повідомив присутніх про  розпуск фракції  у районній раді районної організації партії «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» та утворення депутатської групи «За успішну Гадяччину».

Основним питанням сьогоднішньої сесії став звіт голови Гадяцької районної ради сьомого скликання  Володимира Нікітенка про свою діяльність за період з листопада 2018 року по листопад 2019 року(Текст звіту додається).

Депутати взяли звіт голови районної ради до відома та затвердили  звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців 2019 року. Внесено зміни до ряду районних програм:комплексної програми профілактики злочинності та правопорушень на 2016-2020 роки; комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, учасників АТО, мобілізованих та окремих пільгових категорій населення на 2013 -2020 роки;цільової програми покращення соціального обслуговування найбільш вразливих верств населення району на 2018-2020 роки; програми підтримки діяльності громадських організацій інвалідів, воїнів – інтернаціоналістів, інвалідів війни та праці, учасників антитерористичної операції та осіб, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, на 2019-2020 роки; програми забезпечення виконання Гадяцькою районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень на 2019 рік; програми економічного і соціального розвитку Гадяцького району на 2019 рік.

Депутати затвердили нові програми на 2020 рік: районну програму оздоровлення і відпочинку дітей та комплексну програму мобілізаційної підготовки Гадяцького району.

Прийнято рішення з ряду бюджетних питань: внесено зміни до районного бюджету на 2019 рік;прийнято та передано субвенції на утримання об'єктів спільного користування; затверджено фінансові звіти за третій квартал та фінансові плани  на 2020 рік  комунальних підприємств Гадяцької районної ради . Розглянуто ряд майнових питань; створена  Спостережна рада при КНП «Гадяцька центральна районна лікарня» Гадяцької районної ради, переукладено на три роки контракт з директором регіонального ландшафтного парку «Гадяцький» Віталієм Огризьком. Внесено зміни до складу постійних комісій районної ради та президії районної ради, затверджено проєкти землеустрою щодо встановлення( зміни) меж населених пунктів с. Бутовичеське Харковецької сільської ради та с.Качанове Сергіївської сільської ради Гадяцького району.

Сесія пройшла в досить конструктивному руслі; депутати та запрошені  активно обговорювали питання порядку денного. Особливо гарячу дискусію викликало обговорення майбутнього  функціонування комунальних  установ та підприємств  районної ради у наступному, 2020 році, адже із створенням Великобудищанської ОТГ у районі залишиться лише 9 сільських рад і районний бюджет суттєво зменшиться. Ці  установи є об'єктами спільного користування і фінансуватися вони повинні на договірних умовах відповідно до чисельності населення громад, які ними користуються. Тобто це питання потребує невідкладного вирішення у наступному році для збереження   установ, підприємств і працівників.

 Досить активними були депутати районної ради Анатолій Цимбал, Віктор Оробей, Олексій Уманцев, Іван Кревсун, Світлана Білик, Дмитро Мотрич.

 

 

 Звіт голови районної ради

 

Шановні  депутати,  представники  органів  місцевого  самоврядування

та  запрошені!

 

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає щорічний  звіт голови районної  ради про свою діяльність, у тому числі про виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» та здійснення державної регуляторної політики.  Тому я звітую сьогодні перед вами про свою діяльність за період з листопада 2018 по листопад 2019 року.

Звітую з  розумінням того, що результати   діяльності голови районної ради  визначаються ефективністю роботи колективу представницького органу в цілому і кожного депутата зокрема. Саме від цього залежать результати  наших спільних зусиль та оцінка їх виборцями.

 

ДЕПУТАТСЬКИЙ КОРПУС

 

Станом на звітну дату до складу  Гадяцької  районної ради VII  скликання входить 34 депутати, які об’єдналися у 4 фракції та одну депутатську групу:

фракція «Всеукраїнське об′єднання «Батьківщина» - уповноважений представник фракції  Пилипенко Петро Федорович;

фракція  Радикальної партії Олега Ляшка - уповноважений представник фракції -  Гайдабура Світлана Борисівна;

фракція  «політичної партії «Рідне місто»- уповноважений представник фракції Міняйло Олександр Васильович;

фракція районної організації партії «Відродження»» - уповноважений представник фракції -  Доля  Іван  Павлович;

депутатська група «За успішну Гадяччину» - уповноважений представник – Дудко Володимир Григорович

Але всі ми маємо одне спільне завдання - покращення життя громадян та розвиток  Гадяцького району.

 

С Е С І Й Н А  Д І Я Л Ь Н І С Т Ь

 

Районна рада у звітному періоді працювала відповідно до  річного плану  роботи.

За  звітний період   забезпечено своєчасну підготовку 13 пленарних засідань ради, із них 7 позачергових. Всього за цей період депутатами ухвалено  208 рішень.

Протягом звітного періоду затверджено 12 районних  програм.

Шановні депутати! Уважно слідкуємо за слайдами на екрані!!!

Внесено  44  зміни до  21 діючих  районних  програм та 19 змін до нових  районних  програм.

Всього ж у виконавчому апараті районної ради перебуває на контролі 49 діючих районних програм.

Зважаючи на суспільно-політичні та соціально-економічні процеси, які відбувалися, зокрема, у нашому районі та державі в цілому за звітний період розглянуто та прийнято  9  спільно напрацьованих нами звернень до вищестоящих органів .

 

Президія

 

З метою попереднього розгляду  питань, що виносяться на розгляд сесії ,у складі ради діє консультативно – погоджувальний орган – Президія. Робота президії, як дорадчого органу Ради у складі 9 осіб, здійснювалася відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту і Положення про Президію районної ради. 

 

За звітний період відбулося 8 засідань президії проти 9 за минулий період. Відвідуваність склала 86%.

3 засідання президії відбулися спільно із  депутатами – членами постійної  комісії  районної ради з питань бюджету, фінансів і цін, соціально-економічного розвитку регіону, малого і середнього бізнесу та управління майном. На спільних засіданнях здебільшого розглядалися  проекти рішень ради з питань, що вносяться  на розгляд позачергових сесій районної ради.

 

Постійні комісії районної ради

 

Детально окреслимо роботу постійних комісій районної ради.

Депутати відповідально ставляться до роботи у засіданнях комісій, адже всі вони відбувалися у визначений час за присутності необхідного кворуму.

Члени постійних комісій відповідальні і небайдужі до всього, що відбувається в територіальних громадах району, професійно використовують повноваження і надані їм права, приймають обґрунтовані, виважені рішення і рекомендації.

Я вважаю, що члени комісій, незалежно від партійності, розуміють важливість прийнятих нами рішень для громади району та займають дуже активну позицію.

В цілому у звітному періоді постійні комісії працювали професійно та злагоджено.

Комісія з питань бюджету, фінансів і цін, соціально-економічного розвитку регіону, малого і середнього бізнесу та управління майном

 

     До складу комісії входить 7 депутатів. Голова комісії – Цимбал Анатолій Григорович. За звітний період відбулося 6 засідань проти 7 за минулий. Відвідуваність депутатами склала 69%.  

Участь депутатів у  роботі відображена  на Слайді:

Всього депутати розглянули 68 сесійних та планових питань.

Активно і продуктивно депутати розглядали бюджетні та майнові питання, погоджували укладання трудових контрактів із керівниками, ініціювали ряд звернень сесії районної ради.

Комісія заслухала хід виконання програми «Бюджет участі громад Гадяцького району на 2017-2020 роки»; звіт директора Трудового архіву Воловик Любов Іванівни за період роботи у 2017-2018 роках.

Також відбулося виїзне засідання постійної комісії за участі більшості депутатів районної ради, на якому говорили про хід виконання Програми розвитку дорожнього господарства Гадяцького району на умовах співфінансування заходів з районного бюджету на 2018-2020 роки. За його результатами депутати рекомендували Гадяцькій, Петрівсько-Роменській та Сергіївській ОТГ прийняти Звернення до Міністерства інфраструктури України щодо можливості субсидіарності фінансування ремонту доріг, які знаходяться на території декількох ОТГ. Зокрема, це стосувалося дороги Т-17-05 Лохвиця - Гадяч - Охтирка на ділянці від м. Гадяча до межі Гадяцького і Лохвицького районів. Сесія районної ради, у свою чергу, підтримала звернення вещезазначених ОТГ та направила своє.

 

Хочу додатково зупинитися на вирішенні питання ремонту доріг, оскільки це є найболючіша проблема для Гадяцького району.

Та ви всі прекрасно знаєте, що це  біда всієї України.  Дороги побудовані ще за радянських часів, витримують вантажність не більше 20 тонн. Постановою Кабінету Міністрів України введено обмеження для контейнеровозів на встановлених маршрутах 44 тонни. Але  всі ми знаємо, що  ця норма не дотримується. У 2018 році зафіксований вантаж 115 тонн, тобто перевантаження становило 71 тонну; у цьому році в Одеській області виявлено фуру, яка перевозила 202 тонни вантажу, тобто  перевантаження склало  158 тонн(у 5 разів). То скажіть, будь ласка, яке дорожнє полотно витримає таке навантаження? Звідси і колійність, і суцільне руйнування і повне бездоріжжя.

На даний час районною владою спільно з сільськими радами прикладаються всі зусилля для утримання в належному стані дорожньої мережі. У 2018 році прийнято Програму розвитку дорожнього господарства Гадяцького району, якою передбачена  стратегія підвищення показників експлуатаційного та технічного стану автодоріг на території нашого району.

По Гадяцькому району проходить мережа доріг загальною протяжністю 1286,5 км, з яких комунальних доріг 837,985  км (з твердим покриттям 366,6 км), доріг загального користування місцевого значення - 393,6 км, балансоутримувачем зазначених автошляхів є ДП «Агентство місцевих доріг у Полтавській області»  та дорога державного значення «Лохвиця-Гадяч-Охтирка-КПП «Велика Писарівка» протяжністю 54,9 км, що знаходиться на балансі Служби автомобільних доріг у Полтавській області.

У 2019 році на ремонтні роботи на автодорогах Гадяцького району  освоєно 20 213,00 тис. грн.

На поточний дрібний ремонт доріг місцевого значення на території Гадяцького району з  районного бюджету виділено 5095,0 тис.грн. та 79,5 тис.грн. на технічний нагляд за проведення робіт згідно тендера. З державного бюджету виділено 3 230,10 тис. грн. Зазначену суму коштів освоєно стовідсотково. Замовниками робіт є балансоутримувач, а саме ДП «Агентство місцевих доріг», які в свою чергу виступають технічним наглядом за виконані роботи.

З сільських рад до ремонту доріг місцевого значення долучилися Лютенська с/р, виділивши 199,0 тис. грн. на поточний ремонт дороги Т-17-05-Лютенька; Сарівська с/р – 199,0 тис. грн., на ремонт дороги Гадяч-Миргород, Великобудищанська с/р, яка виділила 300,0 тис. грн. на виготовлення проєктно-кошторисної документації  дороги місцевого значення та Плішивецька с/р, яка спрямувала кошти на ремонт дороги по центральній вулиці села.

Стосовно дороги державного значення Т-17-05 Лохвиця-Гадяч-Охтирка-КПП Велика Писарівка, яка також має суттєву деформацію дорожнього полотна. Гадяцькою районною радою спільно з Гадяцькою районною державною адміністрацією з метою приведення дорожньої мережі територіального значення у безпечний для руху транспортних засобів стан, разом  з представниками Служби автомобільних доріг Полтавської області, яка є балансоутримувачем зазначеної дороги, підписано договір про співробітництво у цьому напрямі, згідно якого райдержадміністрація за підтримки районної ради  може проводити ремонти на цій автодорозі.  У 2019 році з районного бюджету виділено 1142,472 тис. грн. Крім того, Службою автомобільних доріг, за рахунок державного бюджету, було проведено значний обсяг ремонтних робіт, шляхом суцільного покриття на вищевказаній дорозі в напрямку м. Лохвиці.

Також хотілося зазначити, що крім доріг місцевого значення

 сільськими радами активно проводиться робота щодо ремонту комунальних доріг

Найбільшу суму коштів по відновленню дорожнього полотна в поточному році виділили Великобудищанська, Вельбівська, Сарівська,  Плішивецька та Лютенська сільські ради. Великобудищанська сільська рада, яка виділила та спрямувала на ремонт комунальних доріг 2839,7 тис. грн., відновила близько 5 км дорожнього покриття. Вельбівська сільська рада виділила 1357,25 тис. грн., Сарівська – 854,3 тис. грн., Плішивецька – 780,8 тис. грн. та Лютенська сільська рада 1133,77 тис. грн. .

Отже, роботи по ремонту доріг як комунальної власності, так і доріг місцевого значення, в районі активно проводяться. За це я висловлюю вдячність Гадяцькій райдержадміністрації,  сільським головам, депутатам районної та сільських рад та об'єднаним територіальним громадам.

 

Вивчивши та детально проаналізувавши існуючу маршрутну мережу транспортного сполучення між населеними пунктами Гадяцького району, бюджетна комісія рекомендувала сорок третій  сесії районної ради затвердити  районну Програму «Приміський автобус» на 2019-2020 роки, метою якої є забезпечення реальних потреб жителів району в пасажирських перевезеннях, підвищення якості та гарантованості надання транспортних послуг. Варто зазначити, що більшість маршрутів загального користування є збитковими та нерентабельними, проте, є досить соціально значимими для жителів сільських населених пунктів. Слід відмітити, що на сьогодні  створено кільцевий маршрут в напрямку сіл Великі Будища,Ціпки,Плішивець, Книшівка, Хитці –Гадяч.

На даний час проблема перевезень врегульована, відшкодування по Програмі здійснюються згідно поданих реєстрів перевізником. Сума, яка відшкодована по Програмі з районного та сільських  бюджетів склала 490,156   тис.грн..

 

 

Комісія з питань аграрної політики, земельних відносин, екології та раціонального природокористування

            

До складу комісії входить 7 депутатів. Голова комісії – Доля Іван Павлович. За звітний період відбулося 7 засідань комісії  проти 4 у минулому році. Відвідуваність за звітний період склала 59%.

Слайд!!!

Депутати розглянули та внесли на розгляд пленарних засідань 19  проектів рішень сесій. Крім того, заслухали 8 планових та позапланових профільних питань.

У кінці минулого року комісією затверджено технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які знаходяться за межами населених пунктів на території Гадяцького району.

Депутати на засіданні комісії розглянули хід виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами у Гадяцькому районі на 2017-2021 роки; районної Програми «Питна вода Гадяччини на 2017-2020 роки»; «Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Гадяцького району за пріоритетними напрямками на 2016-2020 роки» та рекомендували райдержадміністрації з відповідальними виконавцями продовжити їх виконання.

Комісія заслухала і взяла до відома хід виконання програми розвитку регіонального ландшафтного парку «Гадяцький» на 2018-2020 роки; про облаштування місць масового відпочинку біля водних об’єктів на території сільських рад та участь сільських рад у районному конкурсі «Краще місце масового відпочинку біля водного об’єкта Гадяцького району 2019 року».

Заслухавши та обговоривши інформацію про хід виконання Програми по локалізації та ліквідації амброзії полинолистої та інших карантинних рослин на території Гадяцького району на 2018-2020 роки, комісія рекомендувала сільським головам разом з керівниками установ організовувати людей на ліквідацію амброзії у населених пунктах, а КП «Сервіс» - укладати договори з сільськими радами та допомагати їм боротися з карантинними бур’янами.

Активно комісія розглядала запит депутата Дудка Володимира Григоровича щодо буріння свердловини на території Плішивецької сільської ради у межах Регіонального ландшафтного парку «Гадяцький». Депутати внесли дане питання на розгляд чергової сесії районної ради та прийняли Звернення до Президента України, Прокуратури України, Міністерства екології щодо недопустимості проведення бурильних робіт у природоохоронній зоні.

 Але марно. Буріння продовжується. І це прикро.

 

Комісія з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту і туризму

 

До складу комісії входить 7 депутатів. Голова комісії – Гайдабура Світлана Борисівна. За звітний період відбулося 5 засідань комісії проти 6 – за минулий.

Відвідуваність комісії її членами становить 71%.

Слайд!!!

Комісією вивчено 30 сесійних питань та погоджено відповідні проекти рішень.  Окрім проектів рішень пленарних засідань ради, депутати заслухали ще 8 планових та позапланових профільних питань.

Зокрема, депутати розглянули хід виконання районної Програми оздоровлення і відпочинку дітей на 2016-2019 роки та заслухали звіт про роботу Гадяцького науково-методичного центру, хід виконання Програми «Шкільний автобус» на 2016-2020 роки, підтримали заходи щодо оптимізації та реорганізації закладів професійно-технічної освіти, зокрема – приєднання Професійно-технічного училища №27 м. Лохвиця та Професійно-технічного училища №32 м. Заводське до Державного навчального закладу «Гадяцьке вище професійне аграрне училище».

Депутати розглянули колективне звернення працівників та батьків дітей, які навчалися у Плішивецькій ЗОШ І-ІІ ступенів Гадяцької районної ради щодо збереження навчального закладу.

Комісія доручила відділу освіти райдержадміністрації спільно з усіма зацікавленими сторонами детально вивчити це питання та подати пропозиції до сесії районної ради. Варто зауважити, що я особисто разом із першим заступником голови райдержадміністрації Сергієм Бондаренком та депутатом районної ради Ороб’єм Віктором Андрійовичем після засідання комісії їздили на збори шкільного і батьківського колективів у Плішивець, але процес призупинення діяльності навчального закладу на той час уже був незворотнім.

До відому депутатів та присутніх : за даними Міністерства освіти і науки України в 2018-2019 роках закрито 120 шкіл , а в 2019-2020 роках – вже порядка  200 шкіл . А в контексті децентралізації, коли освітня субвенція залежатиме від  наповнюваності класів та граничної межі дітей в школах,оптимізація шкіл буде незворотня.

Заслухавши та обговоривши на засіданні комісії питання про виконання комунальним підприємством «Гадяччина туристична» статутних завдань та завдань, передбачених районною Програмою «Розвитку туризму у Гадяцькому районі на 2018-2020 роки», депутати рекомендували керівнику підприємства підвищити ефективність роботи для збільшення прибутковості і дохідності, проводити роботу , спрямовану на залучення інвестицій для удосконалення матеріальної бази. До речі, сьогодні цей заклад очолює менеджер по туризму, надіємося на покращення його роботи.   

Після заслуховування виконання заходів Програми розвитку освітньої галузі Гадяцького району на 2016-2020 роки, комісія рекомендувала відділу освіти райдержадміністрації забезпечувати необхідні умови для підвищення якості освіти, особистісного розвитку та творчої самореалізації учасників навчально-виховного процесу, активно співпрацювати з сільськими головами та поліпшувати співпрацю з батьківською громадськістю освітніх закладів.

Ви вже, мабуть, знаєте, що з 2020 року українські школярі зможуть мандрувати в межах України за рахунок державного бюджету України. Якщо це працюватиме, то наші діти зможуть значно розширити свій кругозір. Поле діяльності для КП «Гадяччина туристична» розширюється.

Мені приємно зазначити, що цього року депутат районної ради, член постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту та туризму Сірик Олександр Васильович створив у Вельбівці заміський відпочинковий комплекс "Берег Святої Тетяни".

Після його відкриття  за сприяння Гадяцької райдержадміністрації та фінансової підтримки Гадяцької районної ради для вихованців районного центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю з’явилася нова послуга — іпотерапія. Було придбано шість  абонементів для шести дітей вартістю  9000 гривень(1500 один абонемент). Протягом 10 днів діти лікувалися. 

Це лікувальна їзда на дресированих конях. Під час їзди тіло вершника розгойдується у трьох вимірах, але без жорсткого впливу на нього. Починають працювати вражені хворобою групи м’язів. Крім того, кінь чинить на дитину потужний емоційний вплив, що дає підґрунтя для лікування психоемоційних розладів і фобій.

Наразі ця послуга користується неабиякою популярністю серед дітей з особливими потребами Гадяцького району.

Шановні присутні!

 

         По фінансуванню закладів освіти слід зазначити, що

 

За  9 місяців 2019 року видатки на установи освіти по загальному фонду склали 50 995,9 тис.грн., що складає 81,5% до запланованих асигнувань.

Крім того, по спеціальному фонду на установи освіти на видатки розвитку використано 1 942,3 тис.грн.  

Станом на  сьогодні в районі (без урахування ОТГ) функціонує 13 закладів середньої освіти та 17 закладів дошкільної освіти.

За рахунок коштів сільських та районного бюджетів  придбано для установ освіти району основних засобів на суму 1 310,4 тис.грн.. Інформація відображена на слайді!!

Для загальноосвітніх навчальних закладів:

         Капітальних ремонтів по школах проведено  робіт на суму  608,9 тис.грн.,

 

         2) для будинку дитячої та юнацької творчості по інших коштах спеціального фонду використано  суму 23,0 тис.грн. для занять дітей картингом.

3) побудовано 3 нових спортивних майданчика зі штучним покриттям та реконструюється такий майданчик, що знаходиться на території Гадяцької міської школи №2 та належить Комплексній дитячо –юнацькій спортивній школі.

 На майданчик при Краснолуцькій школі  - використано 1403 тис. грн.

 майданчик при Веприцькій школі -1449 тис.грн.

 майданчик  на території Лютенської сільської ради -1576тис. грн.

 майданчик  комплексної дитячо –юнацької спортивної школи при міській школі №2 –1300тис. грн. на реконструкцію

 

На утримання установ культури по загальному фонду направлено 7 519,7 тис.грн. або 84,9% до запланованих асигнувань.

По інших коштах спеціального фонду придбано основних засобів для забезпечення діяльності бібліотек на суму 60,1 тис. грн..

 

Комісія з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення

 

До складу комісії входить 6 депутатів. Голова комісії – Власенко Олена Миколаївна. За звітний період, як і за минулий, відбулося 7 засідань. Відвідування комісій депутатами становить 71%.

Слайд!!!

 

Комісією вивчено більше 30 сесійних питань та погоджено відповідні проєкти рішень.  

У кінці минулого року розглянули та взяли до відома хід виконання районної цільової соціальної Програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 роки; хід виконання Комплексної Програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, учасників АТО, мобілізованих та окремих пільгових категорій населення на 2013-2020 роки.

Цьогоріч заслухали хід виконання Програми зайнятості населення Гадяцького району на 2018-2020 роки та районної Програми місцевих стимулів для медичних працівників Гадяцького району на 2017-2020 роки.

Постійна комісія за звітний період розглянула колективне звернення працівників КНП «Гадяцька ЦРЛ», заслухала хід виконання Програми покращення умов обслуговування населення Гадяцького району КНП «Гадяцька центральна районна лікарня» Гадяцької районної ради на 2018-2020 роки. Для вивчення цих питань була створена робоча група, яка провела 3 засідання та надала постійній комісії відповідні рекомендації.

На їх основі депутати рекомендували головному лікарю КНП «Гадяцька ЦРЛ» Басарабу Олександру Івановичу посилити особистий контроль щодо:

- дотримання працівниками лікарні технологічної, виконавської дисципліни, графіків робочого часу, шанобливого відношення до хворих;

- надання якісної, своєчасної та кваліфікованої медичної допомоги стаціонарним хворим та хворим, що звернулися за допомогою до лікувального закладу;

- не допускати випадків у роботі медичного персоналу, які підривають імідж лікувального закладу.

 

Шановні депутати та запрошені!

 

З початку року  на утримання закладів охорони здоров’я з районного бюджету використано 20 206,1 тис.грн., з них по загальному фонду – 18412,9 тис. грн., по спеціальному фонду - 1793,2 тис. грн.

Із загальної суми видатки на ЦРЛ становлять 16 325,2 тис.грн., ЦПМСД – 3 880,9 тис.грн.

Проведено капітальний ремонт Лютенської АЗПСМ на суму 86,8 тис.грн.,

Продовжується будівництво 3-х нових сучасних амбулаторій з використанням енергозберігаючих заходів та доступності для маломобільних груп населення в селах  Лютенька, Великі Будища  та Петрівка-Роменська.

У  КНП «Гадяцька ЦРЛ» Гадяцької районної ради проведено капітальні ремонти на суму 654,4 тис.грн., а саме:  194,3 тис.грн. – відділення відновної терапії, 460,1 тис.грн. – хірургічного відділення.

 Використання коштів на медикаменти та перев’язувальні матеріали за вказаний період 2019 року склало 1 426,9 тис. грн. На відпуск безкоштовних медикаментів направлено 270,4 тис. грн.

У звітному періоді видатки на соціальний захист населення  по загальному фонду бюджету склали 108 730,7 тис. грн. або 88,6% до плану.

На утримання об'єктів спільного користування комунальної установи  «Гадяцький інклюзивно – ресурсний центр» по загальному фонду передано видатки в сумі 136,3 тис. грн.,  по інших коштах спеціального фонду - в сумі 62,0 тис. грн. Взагалі  то ми знаємо, що 6 % населення України – це люди з інвалідністю. І ця категорія людей не повинна відчувати неналежне ставлення до себе з боку держави,вони повинні бути інтегрованими в суспільний простір в країні, де діють демократичні цінності.

 

Комісія з питань місцевого самоврядування, забезпечення законності і правопорядку, депутатської діяльності та етики, зв’язків із засобами масової інформації

 

До складу комісії входить 6 депутатів. Голова комісії – Оробей Віктор Андрійович. За звітний період відбулося 6 засідань комісії проти 5 у минулому році. Відвідування засідань членами комісії становить 62%.

За звітний період постійна комісія розглянула 26 питань – 22 сесійних та 4 планових.

 У кінці минулого року заслухали та взяли до відома хід виконання Комплексної програми мобілізаційної підготовки Гадяцького району на 2017-2019 роки.

Спільно із постійною комісією з питань освіти культури, молодіжної політики, спорту і туризму розглянули хід виконання Програми за участю відділу поліції та установ освіти Гадяцького району «Навчай, захищай, обороняй, рятуй» на 2018-2020 роки.

       Також заслухали звіт директора КП «Інформаційний центр «Регіон» Тацій Євгенії  про роботу підприємства за 2018 рік. Депутати рекомендували підприємству працювати над широким охопленням аудиторії потенційних глядачів, вдосконалювати якість і зміст матеріалів, сприяти народним обранцям у висвітленні їхньої діяльності.

Шановні друзі!

 

       Ви коротко заслухали інформацію про роботу постійних комісій Гадяцької районної ради сьомого скликання.

       Я хочу сьогодні відзначити молоде покоління наших депутатів, які стали вперше депутатами районної ради у цьому, сьомому скликанні, але вже за чотири роки роботи  довели , що громада недаремно довірила їм представляти   інтереси  у вищому представницькому органі – районній раді.

      Дякую Буханець Тамарі Іванівні, Верещаці Ігорю Миколайовичу, Близнюку Ігорю Олександровичу,  Уманцеву Олексію Володимировичу,  Хохулі Івану Олександровичу, Білик Світлані Михайлівні за активну позицію, постійну турботу про людей, депутатські звернення, реалізація яких спрямована на покращення життя мешканців їхніх сільських рад та району в цілому.

 

При районній раді організовано  відділ управління майном районної ради

(очолює Кононенко Людмила Василівна)

 

     Відділом  управління  майном Гадяцької  районної ради  за звітний період підготовлено  42 проекти рішень сесій районної ради, що стосуються питань управління майном спільної власності територіальних громад району. У 2019 році діє 38 договорів оренди, загальна площа орендованих приміщень складає 3529  кв. м. Станом на 23.10.2019 року надходження від здачі  майна в оренду до Гадяцького районного бюджету становить 36943 гривні. Проведено технічну інвентаризацію нерухомого майна 20 установ та виготовлено технічні паспорти  на 13 закладів освіти, 7 закладів охорони здоров′я.

За звітний період зареєстровано право власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно в особі Гадяцької районної ради на  9 закладів освіти та 4 заклади охорони здоров′я.  Так як процес децентралізації набирає обертів, ми передаємо  об′єкти нерухомого майна новоствореним територіальним громадам. Так передано із спільної власності територіальних громад Гадяцького району до комунальної власності Гадяцької міської об’єднаної територіальної громади 2 заклади освіти: Біленченківську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів та Оснягівську загальноосвітню школу І ступеню.

До Краснолуцької сільської об’єднаної територіальної громади передано 6 закладів освіти: Римарівську, Сватківську ЗОШ І-ІІІ ступенів, Краснолуцьку, Гречанівську та Хитцівську ЗОШ І-ІІ ступенів, а також Пирятинщинський НВК «Веселка».

          Ми готові сьогодні  передати всі об'єкти соціальної та культурної сфери   об'єднаним територіальним громадам, особливо Гадяцькій міській об'єднаній територіальній громаді, оскільки найбільше таких закладів знаходиться в м.Гадячі  і користуються ними  переважно жителі міста.

 

Гадяцький районний ресурсний центр громад

 

        Ресурсний центр є складовою  частиною  відділу управління майном районної ради; у ньому працює головний спеціаліст – координатор проектів та інвестиційних програм Киричко Ольга Іванівна.

За  звітний період територіальними громадами Гадяцького району реалізовано понад  20 територіальних проєктів, спрямованих на поліпшення життя та добробуту своїх мешканців, розвиток інфраструктури громад, будівництво та ремонт закладів освіти, охорони здоров′я, спорту, поліпшення матеріально – технічної бази комунальних підприємств тощо.

Це, перш за все, проєкти, які виграли в конкурсі «Бюджету участі Полтавської області» у 2018 році і  реалізовані в 2019 році(залучено близько 1200,0 тис. грн. з обласного бюджету)

   2.Проєкти «Бюджету участі Гадяцького району» (профінансовані з районного бюджету на суму 450,0 тис.грн.):

  1. У конкурсі проєктів розвитку територіальних громад Полтавської області перемогли проєкти «Будівництво Центру громадської безпеки в с.Петрівка - Роменська» та «Будівництво пожежного депо   в селі Римарівка Гадяцького району Полтавської області» ( з обласного бюджету буде залучено на їх реалізацію 1600,0 тис.грн.( по 800тис.грн. на кожен проєкт).
  2. На конкурс екологічних громадських ініціатив Полтавської обласної ради 2019 року від Гадяцького району було подано 23 проекти, з яких 3 здобули перемогу ( по одному з Петрово – Роменської та Сергіївської ОТГ) та  

 проєкт «Встановлення питних фонтанів та фільтрів для води в Мартинівській школі  І-ІІІ ступенів  Гадяцького району Полтавської області».

Загальна сума по проєктах екологічних ініціатив склала 223,3 тис.грн.: з обласного бюджету залучено 102,6 тис.грн, з місцевих бюджетів 120,7 тис.грн.

  1. Учні шкіл району взяли активну участь у конкурсі проектів «Шкільний громадський бюджет Полтавської області». Всього подано 32 проекти. Голосування тривало з 30 жовтня по 18 листопада 2019 року.

6.У 2019 році громадами району подано 36 проєктів на участь у обласному конкурсі «Бюджет участі-2019». Цьогоріч ми знову перші –перемогли 13 наших проєктів: 5 з Петрівсько –Роменської ОТГ, 3 з Краснолуцької ОТГ; 2 з Сергіївської ОТГ та по одному з Книшівської , Мартинівської, Бобрицької  сільських рад. Тепер завдання громад - реалізувати дані проєкти, адже  можна додатково  залучити з обласного бюджету майже 983 тисячі гривень для поліпшення умов життя Гадяцького району.

 

Залучені кошти для соціально-економічного розвитку району

 

У поточному році головні зусилля районної влади були направлені на залучення додаткових коштів, які, в свою чергу, спрямовувалися на  підвищення показників економічного та соціального розвитку усіх галузей району. Так , за сприяння депутата обласної ради Суханя Олександра Яковича  з Фонду розвитку територій виділено 1,0 млн.грн., в т.ч. 500,0 тис.грн. - на капітальний ремонт приймального відділення КНП «Гадяцька ЦРЛ»,  500,0 тис.грн. – на придбання медичного обладнання для лікарні. Ще 166,0 тис. грн. вже надійшли для  придбання медичного обладнання для центральної районної лікарні.

За сприяння депутата обласної ради Савченка Володимира Васильовича  з обласного бюджету виділено 1,0 млн.грн., в т.ч. 300,0 тис.грн. – на капітальний ремонт спортивного майданчика ДЮСШ, 700,0 тис.грн. - на  будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям у Веприцькій школі.

За сприяння депутата Калюжного Віталія Володимировича  з обласного бюджету виділено 1,0 млн. грн. на капітальний ремонт спортивного майданчика, що належить ДЮСШ.

Я висловлюю слова вдячності депутатам обласної ради за направлення коштів  саме на об'єкти, розташовані в Гадяцькому районі. Депутати мали право використати їх в будь – якому іншому районі Полтавської області.

 

 

 

 

 

 

 

Шановні присутні!

 

       Гадяцька районна рада є співзасновником ряду комунальних підприємств та  установ. Це  всі наші структури, які працюють в різних галузях  і  роблять щодня важливі справи.

  1. Трудовий архів Гадяцького району. Керівник  - Воловик Любов Іванівна.  Зберігається  17606 справ  200 ліквідованих організацій. За звітний період  прийнято  115  громадян,  видано  1171 довідку. Трудовий архів співпрацює з Головним управлінням   Пенсійного фонду України  в Полтавській області та Гадяцьким відділом обслуговування громадян (сервісним центром) по питанню видачі довідок про підтвердження загального трудового та пільгового стажу, нарахування заробітної плати для оформлення громадян на   пенсію.
  2. Комунальне підприємство «Інформаційний центр «Регіон». Керівник – Тацій Євгенія Іванівна. Діяльністю підприємства є інформаційне забезпечення населення територіальних громад району, проведення моніторингу громадської думки та інформації щодо діяльності органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, поліпшення наповнення інформаційних потреб населення. За звітний період підприємством виготовлено 48 програм «Час місцевий. Гадяч», які транслювалися на телеканалі «Центральний» та 662 відеоролики, які розміщені на ютуб – каналі «Інформаційний центр Регіон» та в соціальних мережах. Також матеріали про події в місті та районі транслюються на телеканалі «Пирятин» у щоденних випусках новин. У інформаційному центрі створена студія запису «Новини Гадяччини», де записуються інтерв'ю з передовиками сільського господарства, промисловості, вчителями, лікарями, депутатами та потім висвітлюються у передачах «Регіону».

3.Регіональний ландшафтний парк «Гадяцький». Керівник – Огризько Віталій Іванович. За звітний період працівниками регіонального ландшафтного парку здійснено 191 рейд перевірки стану використання водойм Парку та охорони лісових масивів; складено 6 адміністративних протоколів, які направлено для прийняття відповідних рішень до Гадяцького районного суду. Вилучено понад 6720 метрів погонних рибальської сітки, 43 екрани. Виготовлено та розміщено 26 інформаційно – забороняючих знаків та інформаційний банер.     Адміністрацією парку разом із спонсорами зарибнено водойми в рекреаційній та господарській зонах ландшафтного парку – випущено 30 тис. штук малька судака та 50 тис. штук  малька коропа, озера та частина русла річки Псел на території Соснівської сільської ради зарибнено за фінансової допомоги ексдепутата районної ради сьомого скликання Скрипки Сергія Михайловича. Підприємство тісно співпрацює з сільськими радами та об'єднаними територіальними громадами району.

4.Комунальне підприємство «Гадяччина туристична». На сьогоднішній день обов′язки керівника виконує    менеджер Шадчнєва Яна Янаківна. Ми створювали дане підприємство для формування інвестиційно привабливого іміджу району,  сприяння розвитку сільського зеленого туризму. На жаль, підприємство почало практично працювати тільки  влітку цього року, коли працівники «Гадяччини туристичної» сформували туристичні маршрути і почали проводити екскурсії. Проведено 18 екскурсій для 400 людей. Сума зароблених коштів складає 7900,00 гривень. Тому на часі реформування даного підприємства та  переведення його на самоокупність.

5.Комунальне підприємство «Сервіс» Гадяцької районної ради. Керівник – Кирченков Володимир Петрович. Це наше найбільше підприємство, штатна чисельність на сьогодні становить 53 одиниці.

На забезпечення функціонування підприємства  по загальному фонду видатки проведені в сумі 4 477,6 тис. грн.

По інших коштах спеціального фонду використано кошти в сумі 529,0 тис. грн., а саме: 75,0 тис. грн. – придбання відвалу снігоочисного, 199,0 тис. грн. – придбання автобуса, 199,0 тис. грн. – придбання автомобіля УЯР, 56,0 тис. грн. – придбання бітумного насосу.

У 2019 році комунальним підприємством «Сервіс» Гадяцької районної ради» проведено тендерну процедуру на виконання робіт по поточному ремонту доріг загального користування місцевого значення Гадяцького району Полтавської області на загальну суму 5294,0 тис. грн. (кошти освоєні стовідсотково), з них:

  • 5095,0 тис. грн. - кошти районного бюджету;
  • 199,0 тис. грн. – кошти Лютенської сільської ради.

На сесії районної ради було виділено кошти в розмірі 79,5 тис. грн. на технічний нагляд за проведення ремонтних робіт згідно тендера. 

З метою утримання доріг у належному стані для КП «Сервіс» Гадяцької районної ради за рахунок районного бюджету закуплено новітню установку УЯР, яка показала високий результат роботи по ліквідації ямковості на дорогах. Приємним є те, що Гадяцький район один з перших застосовує цю передову прогресивну новітню технологію виконання ямкового ремонту асфальтобетонного покриття струменевим методом на основі емульсій. Для виконання робіт за  даною технологією в 2019 році з районного бюджету було виділено 1592,00 тис. грн. на придбання щебеню та емульсії. Даною технікою проведено поточний ремонт автодоріг загального користування місцевого значення Гадяч-Опішня та Гадяч-Миргород, а також відремонтовано відрізок дороги державного значення  Т-17-05 Лохвиця-Гадяч-Охтирка-КПП «Велика Писарівка». Загалом УЯРом ліквідовано ямковість на протяжності близько 50 км вищезазначених автодоріг.

Цим підприємством виконуються роботи по обслуговуванню газового та електричного обладнання по школах району, будівельні роботи, роботи по боротьбі з бур'янами, по роздільному збиранню сміття, по вирубці порослі вздовж доріг, заготівлі дров для шкіл, охорона громадського порядку та інші види робіт.

 

 

  1. Комунальне підприємство «Контур» Гадяцької районної ради. Керівник – Осіпова Ніна Василівна. Це підприємство  виконує роботи, пов′язані з регулюванням забудови населених пунктів і територій. За звітний період дохід комунального підприємства становить 619237 гривень. Виготовлено 11 проєктів та проєктних паспортів прив′язки тимчасових споруд та малих архітектурних форм, 139 технічних паспортів,  заключено 18 договорів по веденню технічного нагляду за об′єктами містобудування. Дякуючи працівникам «Контуру», які виготовили проєкт на об'єкт «Реконструкція навчально – лабораторного корпусу  державного навчального закладу  «Гадяцьке вище професійно – аграрне училище», з державного бюджету вже в цьому році буде залучено 10 мільйонів гривень. Тобто, якість підготовки учнів по спеціальностях «кухар», «кондитер», «зварювальник» «автомеханік», «водій» буде кращою. Це дасть змогу готувати якісні кадри та  давати путівку в життя підростаючому поколінню. Це підприємство працює  на повному госпрозрахунку.

 

 

Конкурси

 

         Щороку районною радою приймаються рішення про проведення конкурсів для покращення благоустрою територій сільських рад. От і цього року відповідно до рішення  сорок п′ятої сесії  районної ради  від  22 березня ( із внесеними змінами на сорок восьмій сесії 14 червня  2019 року) проведено районний конкурс «Краще  місце масового відпочинку біля водного об’єкта на території  Гадяцького району  2019 року». Конкурс проводився лише серед сільських рад району, не поширювався на ОТГ. Ті сільські  ради, які взяли участь у конкурсі, змогли залучити на розвиток благоустрою територій 250 тисяч гривень з районного бюджету.

    У 2018 році до Дня місцевого самоврядування у нашому районі відбувся конкурс між сільськими радами «Краща рада року». З районного бюджету виділено кошти в сумі 250 тис.грн.(120 тис.грн. – за перше місце, 80 тис.грн.-за друге місце і 50 тис.грн. –за третє місце).

 

 

Шановні депутати та запрошені!

        Участь у спортивних змаганнях є одним із напрямків нашої діяльності. Ми вміємо не тільки гарно працювати, а й гарно відпочивати, власним прикладом показувати молодим, що у здоровому тілі здоровий дух.

       У нас ефективно працює районна організація Всеукраїнського фізкультурно –спортивного  товариства «КОЛОС», керівник – Колотвінов Микола  Іванович. Депутати районної, сільських  рад , сільські голови, голови ОТГ, працівники виконавчого апарату на чолі з головою районної ради протягом звітного періоду брали участь у всіх змаганнях, які організовували районна  та обласна  організації   «Колосу»,  Полтавська обласна рада.  У районі організовано 19  змагань з різних видів спорту серед різних вікових категорій. Ми взяли участь у всіх обласних змаганнях, які організовувалися обласною організацією Всеукраїнського фізкультурно – спортивного товариства «КОЛОС». Це турніри з міні – футболу,волейболу серед чоловіків, жінок, з настільного тенісу серед людей з інвалідністю. Наші здобутки :  третє  місце у спартакіаді серед депутатів районних та селищних рад; перше місце у спартакіаді серед сільських голів; четверте місце у спартакіаді ветеранів сільського спорту; п′яте  місце в Спартакіаді «Краще спортивне село -2018 року», 2 місце в чемпіонаті області з хокею. За підсумками участі в спартакіадах команда Гадяцького району в загальнокомандному заліку за минулий рік посіла І місце в області. Надіємося, що здобутки цього року теж приведуть нас до перемоги в області.

             

 

ВІДКРИТІСТЬ ТА ГЛАСНІСТЬ У РОБОТІ

 

       У звітному періоді постійна увага приділялась забезпеченню прозорості, гласності роботи районної ради, оперативному інформуванню населення щодо її діяльності в сесійний та міжсесійний періоди, доведенню до відома населення повідомлень про прийняті рішення та їх виконання, реагування на депутатські запити і звернення громадян.

    Районна рада тісно співпрацює із засобами масової інформації. Вдячний  працівникам комунального підприємства  Інформаційний центр «Регіон», журналістам газет «Базар –Медіа в Україні»,  «Гадяцький вісник», «Рідне місто Гадяч», які висвітлюють роботу депутатів, комісій, президії, виконавчого апарату ради. Неупереджена, об’єктивна діяльність ЗМІ стимулює до ефективної праці.

Шановні депутати!

 

         Враховуючи, що рівень роботи із зверненнями громадян є важливим чинником довіри людей до влади, суспільно-політичної стабільності в регіоні і в державі в цілому, в районній раді проводиться робота щодо забезпечення всебічного, кваліфікованого і своєчасного розгляду звернень громадян.

         Головою  районної ради видано розпорядження, яким визначено дні прийому громадян у Гадяцькій районній раді: перша, третя середа кожного місяця з 9.00 до 12.00 годин.

         Станом на 01.11.2019 року до районної ради надійшло 156 звернень, із них 12 письмових та 127 подано громадянами на особистих прийомах. У порівнянні з аналогічним періодом 2018 року загальна кількість збільшилась на 47 звернень внаслідок  зростання  кількості надходження заяв від малозабезпечених верств населення про надання матеріальної допомоги на лікування.

         На особливому контролі знаходяться звернення громадян, що надходять з прямої гарячої лінії комунальної бюджетної установи «Обласний контактний центр» Полтавської обласної ради – 17 звернень, в яких порушувались питання пільгового забезпечення ліками, засобами реабілітації та госпіталізації хворих. На всі питання надано роз’яснення в терміни, визначені чинним законодавством.

                   Питання роботи зі зверненнями громадян у Гадяцькій районній раді буде й надалі пріоритетним  у повсякденній діяльності та спрямованим на  безумовне виконання вимог законодавства про звернення громадян.

Шановні депутати та запрошені!

Організовуючи роботу, я завжди прагнув діяти так, щоб рада повніше і ефективніше виконувала свої повноваження, діяла послідовно, компетентно, чітко розуміючи свої права і обов’язки, відповідально приймала правові рішення. Це можливо було зробити тільки дякуючи підтримці моїх колег - депутатів районної ради, спираючись на їх великий досвід депутатської та професійної діяльності – це Цимбал Анатолій Григорович (депутат 7-ми скликань), Міняйло Олександр Васильович  (депутат 7-ми скликань), Інзик Сергій Іванович (депутат 5-ти скликань), Кревсун Іван Михайлович, Мотрич Дмитро Миколайович , Доля Іван Павлович ( депутати 4-х скликань), Пилипенко Петро Федорович (депутат 3-х скликань), Дудко Володимир Григорович, Оробей Віктор Андрійович, Ющенко Олексій Степанович (депутати 2-х скликань), Гайдабура Світлана Борисівна  та багатьох  інших депутатів, за що я вам безмежно вдячний.

Районна рада робила все можливе, щоб  забезпечувати реалізацію ухвалених рішень щодо розвитку територіальних громад для  підвищення добробуту  жителів району.  Адже  майбутнє нашого краю залежить від особистого вкладу кожного з нас. Саме сьогодні, в період реформ у нашій країні вагомо і авторитетно має звучати слово кожного депутата чи посадової особи місцевого самоврядування.

Дякую за увагу.