Відповідно до частини другої статті 43 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи  неодноразові звернення голови асоціації фермерів та приватних підприємців Гадяцького району та голови Об’єднання «Рада сільськогосподарських товаровиробників Гадяцького району»  до Гадяцької районної ради та Гадяцької райдержадміністрації,

 РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА: 

  1. Прийняти Звернення депутатів Гадяцької районної ради Полтавської області до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо включення сільськогосподарських товаровиробників до переліку підприємств, які не зобов’язані отримувати ліцензію на місце зберігання пального.
  2. Направити дане Звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Полтавської обласної ради  та  районних рад Полтавської області.
  3. Виконавчому апарату районної ради (Мигаль Н.Г.) забезпечити оприлюднення даного рішення в засобах масової інформації.

 Голова

районної ради                                                                                                                                  В. НІКІТЕНКО

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Гадяцької районної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо включення сільськогосподарських товаровиробників до переліку підприємств, які не зобов’язані отримувати ліцензію на місце зберігання пального

 

Верховна Рада України внесла зміни до чинного законодавства, якими відтермінувала до 31 грудня 2019 року запровадження штрафів за відсутність обов’язкової нині ліцензії на ємності для зберігання пального, але це не вирішує проблему в цілому.

В Україні розпочалась боротьба із тіньовим ринком нафтопродуктів та впроваджується прозорий ринок пального, проте Закон №2628-VІІІ абсолютно не враховує особливості виробничого процесу агропромислових підприємств, які є кінцевими споживачами пального, а не учасниками ринку нафтопродуктів.

Під час посівної та збору врожаю ціна на пальне суттєво зростає, тому сільгосптоваровиробники закуповують пальне заздалегідь та зберігають його протягом сільськогосподарського року. Це стосується також і дрібних фермерських господарств, у яких в обробітку лише декілька гектарів землі. Всі місця зберігання пального підлягають ліцензуванню, а місцем зберігання вважаються резервуари будь-якого розміру.

Ліцензування сховищ пального передбачає процедуру подання і розгляду значного пакета документів по кожному об’єкту. Деякі з паперів отримати практично нереально, а відсутність ліцензії з наступного року призведе до накладання величезного штрафу у розмірі 500,0 тисяч гривень.

За підрахунками спеціалістів вартість робіт та  обладнання для зберігання пального для малих та середніх фермерських господарств буде становити від 500, 00 тис. грн. до 2 млн. грн. Таких коштів ці сільгоспвиробники не мають.

На нашу думку, для аграріїв, які не виробляють пальне, а лише використовують його виключно для власних потреб, не повинні отримувати таких ліцензій.

Враховуючи важливість порушеного питання, наполегливо просимо Президента України, Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України внести зміни до Закону України від 23 листопада 2018 року № 2628-УІІІ в частині включення сільськогосподарських товаровиробників до переліку підприємств, які не зобов’язані отримувати ліцензію на місце зберігання пального. 

Звернення прийняте

на 52й позачерговій сесії

Гадяцької районної ради

сьомого скликання

04 жовтня 2019 року