Відповідно до частини другої статті 43 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні»,

 РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА: 

  1. Прийняти Звернення депутатів Гадяцької районної ради Полтавської області до Президента України , Верховної Ради України щодо недопущення поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення.
  2. Направити дане Звернення до Президента України Володимира Зеленського та Верховної Ради України.
  3. Виконавчому апарату районної ради (Мигаль Н.Г.) забезпечити оприлюднення даного рішення в засобах масової інформації.

Голова

районної ради                                                                                                                                        В. НІКІТЕНКО

 Звернення

депутатів Гадяцької районної ради до Президента України та Голови Верховної Ради України щодо недопущення поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення

Шановний пане Президенте України!

Шановний пане Голово Верховної Ради України!

Висловлюємо підтримку Вашим намірам щодо найшвидшого відновлення Української економіки, забезпечення її стійкого розвитку, подолання корупції та підвищення добробуту пересічних українців.

Розбудова заможної, сильної, єдиної та щасливої України, в якій держава існує для людини, а не людина існує для держави – це наша спільна мета і завдання, виконання якого від нас вимагає народ України.

Разом з тим, вважаємо за необхідне висловити свою позицію щодо скасування мораторію та запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення як кроку, що визначає подальшу долю не тільки аграрного сектору, а й всієї економіки держави на десятиріччя вперед.

Одним із найважливіших питань, яке хвилює аграріїв та всіх жителів Гадяцького району, є питання, чи стануть українські селяни наймитами на власній землі, чи продовжиться в Україні збільшення земельних латифундій?

Зауважимо, що це не тільки важливе економічне, а й соціальне питання. Там, де землю обробляють малі і середні аграрії, село продовжує жити: у людей є робота, місцеві бюджети отримують податкові надходження, а самі аграрії відіграють ключову роль у підтримці життєдіяльності громади. Там, де землю забрали великі агрохолдинги, а особливо холдинги з капіталом іноземного походження, спостерігається інша картина: люди працюють вахтовим методом, більшість сіл виявляються непотрібними, економічно неспроможними, що веде до їх вимирання. Як результат, їх мешканці опиняються всередині депресивних територій, адже не можуть продати свої садиби та перебратися в інше місце.

Саме тому, ми підтримуємо звернення ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» , звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України щодо недопущення поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення і законодавчої заборони іноземцям купувати українські землі. Забезпеченням цього є внесення відповідних норм до першої частини Конституції України після проведення Всеукраїнського референдуму.

Допуск іноземців до Українських земель є реальною загрозою економічній та продовольчій безпеці країни, призведе до зростання соціальної напруги та знищення Українського села!

Зважаючи на вищевикладене, закликаємо Вас, шановний пане Президенте, сприяти широкому публічному обговоренню покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь українців; ініціювати проведення Всеукраїнського референдуму щодо заборони іноземним фізичним та юридичним особам прямо, або опосередковано набувати у власність Українські землі сільськогосподарського призначення.

Глибоко переконані, що земля має бути ресурсом розвитку Українського народу, а не об’єктом спекуляції та наживи для іноземних ділків.

  

Звернення прийняте

на 52й позачерговій сесії

Гадяцької районної ради

сьомого скликання

04 жовтня 2019 року