4 жовтня під головуванням Володимира Нікітенка відбулося пленарне засідання п’ятдесят другої позачергової сесії районної ради. . У її роботі взяли участь 28 депутатів районної ради, депутат Полтавської обласної ради Олександр Сухань, в.о. голови райдержадміністрації Сергій Бондаренко, заступник голови райдержадміністрації Олександр Шаповал, заступник керівника Миргородської місцевої прокуратури Сергій Шикунов, начальник Гадяцького відділу поліції Євген Биков, сільські голови району, керівники відділів районної ради, управлінь райдержадміністрації, причетні до підготовки проектів рішень сесії, ЗМІ.


На початку сесії з нагоди ювілею привітали голову районної організації людей з інвалідністю Зою Різниченко. За багаторічну сумлінну працю, захист соціальних, економічних, вікових інтересів людей з особливими потребами ювілярку нагородили Почесною грамотою районної ради та райдержадміністрації.
До порядку денного сесії було внесено 9 питань. За пропозицією депутата Віктора Ороб’я додали ще одне – внесення змін до Програми профілактики злочинності і правопорушень, якими передбачено виділити 20 тис. грн. на ремонт покрівлі Гадяцького відділу поліції.
Депутати внесли зміни до Програми розвитку дорожнього господарства Гадяцького району, якими виділили кошти у сумі 199 тис. грн на ремонт дороги Т-17-05 Лохвиця-Гадяч-Охтирка-КПП «Велика Писарівка» та 199 тис. грн на ремонт дороги О 17 02 034 Гадяч-Миргород.
Для перерозподілу коштів внесено зміни до Програми забезпечення виконання Гадяцькою районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень на 2019 рік.
Також внесено зміни до районної комплексної Програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, учасників АТО, мобілізованих та окремих пільгових категорій населення на 2013-2020 роки. На здійснення виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, з районного та міського бюджету перерозподілено кошти з інших заходів у сумі 2 та 4 тис. грн відповідно. Додатково виділено кошти на організацію відпочинку військовослужбовців у сумі 8 тис. грн. На здійснення виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, з сільського бюджету Сергіївки додатково виділено 1 тис. грн.
Сесією внесено зміни до районного бюджету на 2019 рік.
Доходну та видаткову частини збільшили на суму 5 381,188 тис.грн.
По фінансовому управлінню збільшено видатки на суму 771,416 тис.грн. для передачі:
- в Полтавський обласний бюджет у сумі 116,416 тис.грн. для забезпечення співфінансування в розмірі 10% на придбання телемедичного обладнання для амбулаторій у сільській місцевості;
- Рашівській сільській раді в сумі 155,000 тис.грн. на реконструкцію мереж вуличного освітлення з обліком спожитої електричної енергії (за зайняте 1 місце у конкурсі "Краща рада 2018 року" – 120,000 тис.грн. та за зайняте 3 місце у конкурсі "Краще місце масового відпочинку" – 35,000 тис.грн.)
- Ціпківській сільській раді в сумі 500,000 тис.грн. на будівництво водопровідної мережі (співфінансування).
По Відділу управління майном Гадяцької районної ради збільшено видатки на 40,000 тис.грн. на оплату праці.
По КП "Інформаційний центр Регіон" збільшено видатки на суму 70,000 тис.грн. для оплати послуг за трансляцію відеопродукції на регіональному телеканалі "Центральний та для розробки і обслуговування сайтів.
По КП «Сервіс» Гадяцької районної ради збільшено видатки на суму 728,000 тис.грн. на придбання матеріалів під ангар, оплату послуг (крім комунальних), придбання забора для огородження спортивного майданчика в Лютенській сільській раді (співфінансування 10%), придбання емульсії для поточного ремонту дороги Гадяч-Миргород та на оплату праці працівникам охорони.
По Установах Освіти збільшено видатки на суму 540,570 тис.грн. на придбання дров, вугілля; придбання вікон, дверей на заміну в Лютенську ЗОШ; послуги по ремонту силового електрообладнання з заміною лічильника у Веприцьку ЗОШ; послуги по встановленню LED освітлення та співфінансування в розмірі 10% на реконструкцію Рашівської ЗОШ з добудовою санвузла.
По комунальному некомерційному підприємству "Гадяцька ЦРЛ" збільшено видатки на суму 769,000 тис.грн. на оплату праці лікарю-травматологу для відшкодування вартості житла, оплату газопостачання, придбання вакцини проти грипу для медичних працівників групи ризику, придбання рентгенівської трубки та рекуператора (теплообмінник поверхневого типу, який використовує теплоту із стороннього джерела).
По комунальному некомерційному підприємству «Гадяцький ЦПМСД» збільшено видатки на суму 80,000 тис.грн. на оплату електроенергії та придбання паливно-мастильних матеріалів.
По Гадяцькому центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю збільшено видатки в сумі 17,350 тис.грн. на оплату праці педагогічним працівникам, послуги по оформленню ліцензії на медичну практику та сплату державного мита за оформлення ліцензії.
По Гадяцькому районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді збільшено видатки в сумі 8,000 тис.грн. на оздоровлення учасника АТО.
По Гадяцькій районній організації ВФСТ "Колос" збільшено видатки на суму 18,000 тис.грн. для проведення змагань.
По районній «Програмі приміський автобус» на 2019-2020 роки збільшено видатки на 85,000 тис.грн.
По Гадяцькій райдержадміністрації збільшено видатки на суму 194,772тис.грн. на поточний ремонт дороги Лохвиця-Гадяч-Охтирка.
По відділу культури збільшено видатки на суму 15,000 тис.грн. на оплату послуг з перевезення дитячих та творчих колективів, придбання предметів і матеріалів.
По Управлінню соціального захисту населення збільшено видатки в сумі 1644,080 тис.грн. :
- за рахунок перевиконання дохідної частини бюджету на 11,000 тис.грн. на оплату громадських робіт
- за рахунок субвенції з ДБ на придбання житла та приміщень для розвитку сімей та інших форм виховання на 1 633,080 тис.грн.
На сесії депутати заслухали та взяли до відома звіт директора КП «Гадяччина туристична» за 11 місяців роботи.
Районна рада прийняла Звернення до Президента України та Голови Верховної Ради України щодо недопущення поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення; Звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо включення сільськогосподарських товаровиробників до переліку підприємств, які не зобов’язані отримувати ліцензію на місце зберігання пального; Звернення до депутатів Гадяцької міської ради щодо передачі Гадяцької центральної районної аптеки №16 – філії ПОКП «Полтавафарм» з обласної комунальної власності у комунальну власність Гадяцької міської ради.