5 липня у залі засідань районної ради від головуванням Олени Власенко за участі голови районної ради Володимира Нікітенка та першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Бондаренка відбулося засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, на якому заслухали звіт робочої групи по вивченню питання виконання Програми покращення умов обслуговування населення Гадяцького району  Комунальним некомерційним підприємством «Гадяцька центральна районна лікарня» Гадяцької районної ради на 2018-2020 роки.

Цього тижня робоча група ознайомлювалася із роботою КНП « Гадяцька центральна  районна лікарня» та подала узагальнені матеріали  на розгляд постійної комісії.

Після ознайомлення та обговорення комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення відмічає, що на виконання поставлених Програмою завдань проводиться цілий ряд заходів:

  • створюються умови для функціонування лікарні інтенсивного лікування першого рівня: капітально відремонтовані хірургічне, неврологічне, терапевтичне, офтальмологічне відділення стаціонару, приміщення денного стаціонару поліклініки та паталогоанатомічне відділення;
  • лікарня постійно наповнюється медичним обладнанням та інвентарем, якого закуплено у 4 кварталі 2018 року на суму 362,2 тис. грн, а за 5 місяців 2019 року – на суму 792,1 тис. грн. Господарського обладнання придбано в 4 кварталі 2108 року на суму236,9 тис грн, за 5 місяців 2019 року – на суму 156,7 тис. грн. М’якого інвентарю придбано в 4 кварталі 2018 року на суму 9,0 тис. грн, за 5 місяців 2019 року – на суму 14,9 тис. грн.;
  • проводиться розбудова внутрішньої електронної мережі;
  • проводиться оптимізація ліжкового фонду лікарні, користується попитом серед населення та працює з великим навантаженням денний стаціонар.

З передбаченого заходами Програми фінансового забезпечення КНП «Гадяцька ЦРЛ» на 2019 рік в сумі 29736,0 тис.грн за 5 місяців 2019 рокувикористано 7679,0 тис грн, що складає 26% до запланованих асигнувань.

Разом з тим у роботі КНП «Гадяцька ЦРЛ» відмічається ряд недоліків. Тому постійна комісія з питань охорони здоров’я  та соціального захисту населення вирішила продовжити діяльність робочої групи до кінця 2019 року та

рекомендує:

Головному лікарю КНП «Гадяцька ЦРЛ» Басарабу О.І.:

  1. Враховуючи результати службового розслідування, які підтвердили, що в період підготовки та проведення оперативного втручання гр. Фенько було допущено цілий ряд недоліків, які в кінцевому результаті призвели до її смерті,  направити лікаря-ортопеда-травматолога поліклінічного відділення Єгорова Сергія Олександровича, лікаря-анестезіолога відділення анестезіології та інтенсивної терапії Шамрая Владислава Анатолійовича, заступника головного лікаря з медичної частини Черненка  Олексія Володимировича, завідуючого хірургічним відділенням Гака Ігора Яновича, задіяних у організації та наданні медичної допомоги, до атестаційної комісії департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

Про результати  проінформувати Гадяцьку районну раду в місячний термін.

  1. Посилити особистий контроль щодо надання якісної, своєчасної та кваліфікованої медичної допомоги стаціонарним хворим; дотримання працівниками лікарні технологічної, виконавської дисципліни, графіків робочого часу, шанобливого відношення до хворих. Ні в якому разі не допускати випадків, які підривають імідж лікувального закладу.

Районній державній адміністрації спільно з КНП «Гадяцька ЦРЛ»:

  1. Визначитися з об’ємами робіт та джерелами фінансування по ремонту лікарняних палат другого поверху терапевтичного відділення з метою включення даного об’єкту до плану соціально – економічного розвитку району на 2020 рік.
  2. Працювати над вирішенням питання придбання санітарного транспорту (реанімобіля) для центральної районної лікарні, використовуючи систему співфінансування з обласного, районного бюджету та бюджетів ОТГ району.