У роботі пленарного засідання взяли участь 21 депутат районної ради, в.о. голови райдержадміністрації Сергій Бондаренко, заступник голови райдержадміністрації Олександр Шаповал, заступник керівника Миргородської місцевої прокуратури Сергій Шикунов, заступник начальник Гадяцького відділу поліції Олександр Березовський, сільські голови району, керівники відділів, управлінь райдержадміністрації, причетні до підготовки проектів рішень сесії, ЗМІ.

На початку сесії з нагоди ювілею приймав вітання депутат районної ради 6, 7 скликань, голова постійної комісії районної ради з питань місцевого самоврядування, забезпечення законності і правопорядку, депутатської діяльності та етики, зв’язків із засобами масової інформації Віктор Оробей. Потому депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

Сесією внесено зміни до районних програм економічного і соціального розвитку Гадяцького району на 2019 рік; розвитку дорожнього господарства Гадяцького району на умовах співфінансування заходів з районного бюджету на 2018-2020 роки; забезпечення виконання Гадяцькою районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень на 2019 рік; розвитку інформаційної сфери, книговидання та книгорозповсюдження на 2019-2021 роки; розвитку фізичної культури і спорту на 2016-2020 роки; злочинності та правопорушень на 2016-2020 роки та до районного бюджету на 2019 рік.
Дохідну частину збільшили на суму 2 306,686 тис.грн., видаткову – на 2 322,108 тис.грн.

По відділу управління майном Гадяцької районної ради збільшено видатки на суму 9,000 тис.грн. для придбання та встановлення кондиціонера в приміщенні Регіонального ландшафтного парку «Гадяцький».

По КП «Сервіс» Гадяцької районної ради збільшено видатки на суму 557,500 тис.грн. для придбання матеріалів, запасних частин, емульсії, щебня та оплату послуг з технічного нагляду по поточному ремонту доріг.

По КП "Інформаційний центр Регіон" збільшено видатки на суму 88,400 тис.грн. для оплати послуг (крім комунальних).

По КНП "Гадяцька ЦРЛ" збільшено видатки на суму 391,802 тис.грн.:

за рахунок перевиконання доходної частини районного бюджету + 354,400 тис.грн. на медичний препарат "Стрептокіназа для проведення тромболітичної терапії хворим з діагнозом "гострий коронарний синдром" (10 флаконів), придбання ліків на екстренну невідкладну допомогу для приймального відділення, для лікування учасників АТО, на жалюзі в хірургічне відділення, оплату електроенергії, придбання душової кабіни та бойлера для відділення швидкої допомоги, капремонт стоматологічного відділення;

за рахунок субвенції на утримання об'єктів спільного користування міського бюджету м.Гадяч + 21,979 тис.грн. на придбання медикаментів для забезпечення медикаментозної терапії хворих на орфанні захворювання; за рахунок залишку медичної субвенції станом на 01.01.2019 року + 15,423 тис.грн. на поточний ремонт апарату ШВЛ та придбання ліків.

По КНП «Гадяцький ЦПМСД» збільшено видатки на суму 157,000 тис.грн.:

за рахунок перевиконання дохідної частини районного бюджету + 95,000 тис.грн. на безоплатне та пільгове забезпечення лікарськими засобами у разі амбулаторного лікування окремих груп населення, забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів технічними засобами та іншими засобами для використання в побутових умовах, оплату послуг з виготовлення енергетичного паспорту на капремонт Лютенської АЗПСМ;

за рахунок субвенцій Книшівської та Лютенської сільських рад + 28,500 тис.грн. на придбання меблів, дверей та паливно-мастильних матеріалів;
за рахунок субвенції на утримання об'єктів спільного користування Петрівсько-Роменської сільської ради + 33,500 тис.грн. на оплату послуг з повірки газового лічильника та для придбання медичних препаратів.
По районній програмі "Приміський автобус» на 2019-2020 роки зменшено видатки на 42,000 тис.грн.:

за рахунок субвенції Книшівської сільської рад на суму – 8,000 тис.грн.;

за рахунок перерозподілу коштів на суму - 34,000 тис.грн.
По Гадяцькій районній державній адміністрації збільшено видатки в сумі 163,000 тис.грн. на поточний ремонт автомобільної дороги Гадяч-Лохвиця:
за рахунок перевиконання доходної частини районного бюджету + 129,000 тис.грн.;

за рахунок перерозподілу коштів + 34,000 тис.грн. 
По установах освіти зменшено видатки на суму 361,463 тис.грн.:

за рахунок перевиконання доходної частини районного бюджету збільшено на суму 327,000 тис.грн. на придбання господарських матеріалів для Веприцької ЗОШ згідно запиту депутата районної ради Тамари Буханець; палаток, каріматів, спальних мішків - відповідно до програми реалізації Концепції допризовної підготовки і військово - патріотичного виховання молоді;

будівельних матеріалів в Лютенську ЗОШ, дров і вугілля, а також придбання карту;

зменшено в сумі 688,463 тис.грн. (переданоо залишки асигнувань субвенції, яка була надана Краснолуцькою сільською радою для функціонування закладів середньої освіти).

По управлінню соціального захисту населення збільшено видатки в сумі 983,132 тис.грн.: 

за рахунок перевиконання дохідної частини районного бюджету збільшено на 65,244 тис.грн. на оплату громадських робіт;
за рахунок субвенції Харковецької сільської ради зменшено видатки на 10,000 тис.грн. з пільгового перевезення;

за рахунок субвенції Книшівської сільської ради збільшено на 20,000 тис.грн. на пільгове перевезення;

за рахунок субвенції з місцевого бюджету на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилих приміщень для сімей учасників бойових дій на території інших держав в сумі + 907,888 тис.грн.

По Гадяцькому районному територіальному ценру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) збільшено видатки в сумі 6,000 тис.грн. на придбання паливно-мастильних матеріалів.

По відділу культури збільшено видатки за рахунок перевиконання доходної частини районного бюджету на суму 114,050 тис.грн. на придбання предметів, матеріалів, обладнання, оплату послуг по перевезенню аматорських колективів, оздоровлення та відпочинок дітей.

По Програмі інформатизації Гадяцького району збільшено видатки на суму 97,000 тис.грн. для придбання комп’ютерної техніки.

По Програмі забезпечення виконання Гадяцькою районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень збільшено видатки на суму 75,000 тис.грн. для придбання канцтоварів, оплату послуг та оплату водопостачання і водовідведення.

По фінансовому управлінню збільшено видатки на суму 83,687тис.грн. для передачі в обласний бюджет: 

в сумі 30,000 тис.грн. для ДНЗ «Гадяцьке вище професійне аграрне училище» (на послуги по виготовленню топографо-геодезичного знімання М 1:2000 на території м.Гадяч вул.Полтавська,88);

в сумі 53,687 тис.грн. для забезпечення співфінансування для початкових класів в межах централізованої закупівлі, а також повного забезпечення потреб шкіл:

- придбання дидактичних матеріалів +12,736 тис.грн. (10% район)

- придбання комп»ютерного обладнання і відповідного мультимедійного контенту + 40,951 тис.грн. (14,45% район).

На пленарному засіданні розглянуто майнові питання, затверджено посадовий оклад та надбавки за ранг голові районної ради, погоджено проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж с. Червоний Кут Сарівської сільської ради.

Також депутати прийняли звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо спрощення або звільнення від обов’язку отримувати ліцензію на зберігання пального сільськогосподарськими товаровиробниками.