22 березня у залі засідань районної ради під головуванням Володимира Нікітенка відбулася 45 сесія Гадяцької районної ради 7 скликання.

 У роботі пленарного засідання сесії взяли участь 30 депутатів районної ради, депутат Полтавської обласної ради Олександр Сухань, голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко, його перший заступник Сергій Бондаренко, голови ОТГ, сільські голови району, представник Гадяцького відділення Управління СБУ в Полтавській області Євген Гордієнко, начальники управлінь, відділів райдержадміністрації, представники засобів масової інформації.

Традиційно сесія розпочалася із вручення нагород.

Подякою Верховної ради України за вагомий особистий внесок у формування і реалізацію державної соціальної та гуманітарної політики нагороджено депутата Гадяцької районної ради5,6,7 скликань, голову постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення, директора районного територіального центру соціального обслуговування Олену Власенко.

Грамотою Полтавської обласної ради за значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток місцевого самоврядування Гадяцького району, високий професіоналізм, плідну депутатську діяльність, активну громадянську позицію та з нагоди ювілею нагороджено депутата Гадяцької районної ради, голову постійної комісії з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту і туризму Світлану Гайдабуру.

Почесною грамотою Гадяцької районної ради та районної державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Вельбівської територіальної громади та з нагоди 60-річчя від дня народження нагороджено Вельбівського сільського голову6, 7 скликань Анатолія Койла.

На визнання вагомих особистих заслуг перед Гадяччиною та Україною, за зразкове виконання військового і громадянського обов’язку, мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України під час російсько-української війни до Книги Пошани Гадяцького району занесено Крупського Володимира Володимировича (посмертно). Нагрудний знак та посвідчення вручили його доньці Єсенії Гах.

Потому депутати перейшли до розгляду питань порядку денного, де першими заслухали звіт голови райдержадміністрації про здійснення делегованих районною радою повноважень за період з березня 2018 по березень 2019 року, а також звіт про виконання районного бюджету за 2018 рік.

Звіт Олексія Матюшенка другий рік поспіль проходив у формі відеопрезентації основних досягнень діяльності управлінь, відділів райдержадміністрації. Він загалом отримав схвальні відгуки депутатів, щоправда Дмитро Мотрич зауважив, що потрібно говорити і про недоліки в роботі, особливо щодо ремонту доріг в районі. Олександр Міняйло також зауважив, що під час звіту багато говорилося про використання коштів і зовсім мало згадано про платників податків. Анатолій Цимбал наголосив, що у звіті не прозвучало інформації про план розвитку виробничої сфери району та нарощування надходження бюджетних коштів. Інформацію щодо звітів депутати взяли до відома.

За  2018 рік до доходної частини районного бюджету (загального фонду) надійшло 419 932,0 тис.грн., при плані 427 763,2 тис. грн., що складає  98,2%, невиконання відбулося за рахунок недофінансування житлових субсидій. Доходів без трансфертів надійшло 95 683,8 тис. грн., при плані  95 109,1 тис. грн., (виконано на 100,6%). Видаткова частина бюджету разом зі спеціальним фондом виконана в сумі 427097,4 тис.грн. при уточненому плані за 2018 рік  (444 438,6 тис.грн.) виконання склало 96,1%.

Сесією внесено зміни до діючих районних програм. Зокрема Програми розвитку малого і середнього підприємництва у Гадяцькому районі на 2018-2020 роки; Програми розвитку дорожнього господарства Гадяцького району на умовах співфінансування заходів з районного бюджету на 2018-2020 роки; Програми профілактики злочинності і правопорушень на 2016-2020 роки; Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2016-2020 роки; Програми мокращення умов обслуговування платників Гадяцького району та збільшення надходжень до Державного та місцевих бюджетів на 2016-2019 роки; Програми поводження з твердими побутовими відходами у Гадяцькому районі на 2017-2021 роки; Комплексної Програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, учасників АТО, мобілізованих та окремих пільгових категорій населення на 2013-2020 роки; Програми забезпечення виконання Гадяцькою районною державною адміністрацією делегованих районною радою повноважень на2019 рік; Програми інформатизації Гадяцького району на 2019 рік.

Відповідно внесено зміни до районного бюджету на 2019 рік.

Доходну  частину  збільшили на суму  5 млн 474 тис. 887 грн.

Видаткову – на 6 млн 702 тис. 980 грн.

По відділу управління майном Гадяцької районної ради  шляхом перерозподілу коштів зменшено видатки на суму 350,000 тис. грн.

По КП "Гадяччина туристична" Гадяцької районної ради також шляхом перерозподілу коштів зменшено видатки на суму 249,000 тис. грн. з оплати послуг (крім комунальних) та придбання автобуса.

По КП «Сервіс» Гадяцької районної ради збільшено видатки на суму 448,000 тис. грн.

По КНП «Гадяцька ЦРЛ» Гадяцької районної ради  збільшено видатки на суму  989,547 тис. грн., в тому числі для придбання медичного апарату ШВЛ.

По комунальному некомерційному підприємству «Гадяцький ЦПМСД»  збільшено видатки на суму  874,046 тис. грн., в тому числі на придбання планшетів сімейним лікарям.

По Гадяцькій районній організації  «ВФСТ»Колос»  збільшено видатки на суму 69,901 тис. грн.

По районній Програмі приміський автобус на 2019-2020 роки за рахунок субвенцій сільських бюджетів збільшено видатки на суму 71,012 тис. грн.

По Програмі інформатизації Гадяцького району  шляхом перерозподілу коштів збільшено видатки на суму 91,500 тис. грн для придбання комп’ютерної техніки для бюджетних установ.

По установах освіти  збільшено видатки на суму 1 860,314 тис. грн.

По управлінню соціального захисту населення за рахунок субвенцій сільських бюджетів збільшено видатки в сумі 187,933 тис. грн на оплату громадських робіт та пільгове перевезення.

По Гадяцькому територіальному центру соціального обслуговування збільшено видатки на суму 178,642 тис. грн за рахунок субвенції Великобудищанської сільської ради на оплату праці та придбання предметів і матеріалів.

По відділу культури  зменшено видатки на суму 144,370 тис. грн.

На реалізацію заходів Обласної програми «Питна вода Полтавщини»  збільшено видатки за рахунок субвенції з обласного бюджету (співфінансування  70%)  на суму 2 088,704 тис. грн.  для передачі Плішивецькій сільській раді – 1 045,100 тис. грн на реконструкцію артезіанської свердловини №6 по вул. Соборна; Великобудищанській сільській раді – 1 043,604 тис. грн на  реконструкцію артезіанської свердловини №7, 30%  сільськими радами в своїх бюджетах передбачено (447,900 тис.грн. – Плішивець, 447,259 тис. грн – В.Будища)

Також по цій програмі збільшено видатки за рахунок субвенції Великобудищанської сільської ради (співфінансування 70%) на суму 419,618 тис. грн для передачі в обласний бюджет на будівництво водопровідної мережі по вулиці Сахнівська та Шершнівка в с.В.Будища. 30%  обласний бюджет затвердив на сесії в лютому ( 89,845 тис. грн.,  і  89,991 тис. грн).

Затверджено зміни до фінансового плану КНП «Гадяцький центр первинної медико-санітарної допомоги» на 2019 рік та статутів Гадяцької районної централізованої бібліотечної системи та центральної бібліотеки ім. Лесі Українки.

Депутати прийняли рішення про встановлення меморіальної дошки на приміщенні за адресою Драгоманова, 8, з нагоди 170-річчя від дня народження української письменниці, громадської діячки Олени Пчілки. Внесли зміни до Положення про затвердження посадового складу комісії по розгляду матеріалів щодо встановлення меморіальних дошок на території району.

З метою підвищення ефективності роботи органів місцевого самоврядування Гадяцького району по виконанню власних та делегованих повноважень та в рамках проведення заходів по благоустрою населених пунктів, враховуючи подання райдержадміністрації, районна рада прийняла рішення про проведення районного конкурсу «Краще місце масового відпочинку біля водного об’єкта на території Гадяцького району 2019 року». Відповідним рішенням також затверджено положення про Конкурс, склад організаційного комітету. Заохочення переможців здійснюватиметься шляхом додаткового виділення коштів із районного бюджету на розвиток інфраструктури населеного пункту. Загальний обсяг фінансування – 250 тис. грн. Конкурс проходитиме з 1 квітня по 1 червня поточного року.

Депутати погодили поновлення договорів оренди майна, передачу нерухомого майна в оренду, необоротних активів із спільної власності територіальних громад Гадяцького району. Також затвердили висновки про вартість майна та надали згоду КП «Сервіс» на передачу автобусу в оренду ТОВ «Гадяцьке АТП 15337».

У різному виступив Віктор Давидко, директор і власник Гадяцького цегельного заводу, який звернувся до присутніх за допомогою у зв'язку із тиском на його бізнес. Депутат Дмитро Мотрич виступив у підтримку директора заводу, наголосивши, що потрібно допомогти підприємству, яке сплачує податки до місцевого бюджету та забезпечує роботою більше 100 мешканців району. Депутат Віктор Оробей зауважив, що необхідно вивчити причини виникнення такої ситуації та у правовому полі допомогти підприємцю.

Також у різному Володимир Нікітенко наголосив на питаннях збереження навколишнього середовища в контексті початку двомісячника з благоустрою населених пунктів.