7 лютого у залі засідань районної ради відбулося пленарне засідання 44 позачергової сесії Гадяцької районної ради 7 скликання. У роботі сесії взяли участь 26 депутатів районної ради, голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко, його перший заступник Сергій Бондаренко, секретар міської ради Григорій Сафонов, голови ОТГ, сільські голови району, представники правоохоронних органів, начальники управлінь, відділів райдержадміністрації, представники засобів масової інформації. Вів пленарне засідання голова районної ради Володимир Нікітенко.

На початку зібрання головуючий виступив із промовою щодо підвищення якості надання освітніх послуг в районі.

Володимир Нікітенко та Олексій Матюшенко виконали приємну місію – вручили лауреату обласного туру конкурсу «Учитель року - 2019» у номінації «Основи здоров’я», учителю основ здоров’я Вельбівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Людмилі Кравченко Подяку районної ради та райдержадміністрації. За участь у обласному конкурсі пані Людмилу нагороджено сертифікатом на суму 5 тисяч гривень для реалізації навчально-дослідницького проекту "Кристаломанія" - придбання навчально-демонстраійних засобів.

Почесну грамоту районної ради та райдержадміністрації отримав переможець обласного туру Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2019” у номінації «Захист Вітчизни», учитель предмета «Захист Вітчизни» опорного закладу освіти «Сарська спеціалізована школа І–ІІІ ступенів» Іван Лисенко. За зайняте 1 місце педагог нагороджений сертифікатом  на суму 20 тис. грн. для придбання спорядження зі спортивного туризму.

Голова Гадяцької районної виборчої комісії Лариса Оксьом повідомила присутнім про реєстрацію наступного за черговістю кандидата в депутати замість вибулого Василя Корнієнка. Новим депутатом районної ради від партії «Відродження» стала жителька Лисівки Наталія Заїка. Володимир Нікітенко привітав пані Наталію з набуттям статусу депутата та вручив їй відповідне посвідчення та нагрудний знак.

Потому депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

Внесено зміни до Програми зайнятості населення Гадяцького району на 2018-2020 роки. Для функціонування центру навчання комп’ютерної грамотності соціально вразливих верств населення на 2019-2020 роки виділено по 50 тис. грн.

На 400 тис. грн. збільшено фінансування Програми «Розвиток туризму у Гадяцькому районі на 2018-2022 роки» для придбання обладнання та предметів довгострокового використання і на оплату послуг, адміністрування та управління діяльністю в 2019 році.

Для своєчасного та якісного отримання субсидій, пільг, компенсацій та всіх видів державних соціальних допомог заявниками по Програмі покращення соціального обслуговування найбільш вразливих верств населення району на 2018-2020 роки додатково виділено з районного бюджету на 2019 рік  244 тис. 655 грн.

Внесено зміни до Програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, учасників АТО, мобілізованих та окремих пільгових категорій населення на 2013-2020 роки. На відпочинок (з наданням оздоровчих послуг) військовослужбовцям (АТО, ООС) разом з членами сімей з бюджету м. Гадяча виділено 20 тис. грн. На санаторно-курортне лікування членів сімей загиблих учасників АТО та воїнів-інтернаціоналістів, учасників Революції Гідності, учасників ООС, осіб з інвалідністю внаслідок війни (АТО) з обласного бюджету виділено 139 тис. грн.

На сесії також внесено зміни до районного бюджету на 2019 рік.

        Доходну  частину  збільшено на суму 353 тис. 811 грн., видаткову – на 751тис. 811 грн.

По КНП  «Гадяцький ЦПМСД»  збільшено видатки на суму 50 тис. 800 грн. за рахунок субвенцій Ціпківської та Бобрицької сільських рад на придбання медикаментів, перев’язувальних матеріалів, меблів, паливно-мастильних матеріалів, канцтоварів, заправки картриджів.

По установах освіти  збільшено видатки  на суму  652 тис. 516 грн., в тому числі:

за рахунок залишку освітньої субвенції додано 398 тис. грн.:

  • тис.грн. – на придбання стільців, парт та шаф;

199 тис.грн. –  на придбання інтерактивної дошки та комп’ютерної техніки;

за рахунок субвенцій Бобрицької, Соснівської, Ціпківської сільських рад додано 254 тис. 211 грн. на харчування, підвезення учнів, шкільне молоко, оздоровлення дітей в пришкільних таборах, придбання предметів, матеріалів, обладнання, господарських товарів, оплата праці працівникам будинку дитячої та юнацької творчості.

По управлінню соціального захисту населення за рахунок субвенцій Бобрицької та Соснівської сільських рад збільшено видатки в сумі 48 тис. 800 грн. на оплату компенсаційних виплат за пільговий проїзд автомобільним транспортом окремих категорій громадян.

Під час пленарного засідання прийнято рішення про введення Наталії Заїки до складу постійної комісії з питань місцевого самоврядування, забезпечення законності і правопорядку, депутатської діяльності та етики, зв’язків із засобами масової інформації замість вибулого депутата.

Щодо рішення про звернення до релігійних громад та священнослужителів УПЦ МП Гадяцького району виступив Володимир Нікітенко. Він зачитав Звернення Благочинного Гадяцького району ПЦУ протоієрея Олега Пограничного з проханням звернутися до прихожан та священнослужителів УПЦ МП щодо переходу та об’єднання в Єдину Помісну Автокефальну Православну Церкву України. Про устрій УПЦ та надання томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні розповіла заступник директора центральної бібліотечної системи Тетяна Білан.

У підтримку Рішення виступили депутати Анатолій Цимбал, Дмитро Мотрич, Іван Доля, Микола Волик, Світлана Гайдабура, Олексій Ющенко, зауваживши, що це питання глибоко патріотичне.  Під час голосування усі депутати були одностайними. Звернення вирішили направити до Полтавської обласної ради та районних рад області з пропозицією прийняти аналогічні.