ГАДЯЦЬКА  РАЙОННА  РАДА

 

РІШЕННЯ

(Сорок четверта позачергова сесія сьомого скликання)

 

07 лютого  2019 року

 

Про звернення депутатів Гадяцької

районної ради до релігійних громад

та священнослужителів УПЦ (МП)

 

 

Відповідно до ст.  43 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи  звернення духовенства Гадяцького району Православної Церкви України до голови Гадяцької районної ради та депутатів Гадяцької районної ради,

 

РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА:

 

  1. Прийняти Звернення депутатів Гадяцької районної ради Полтавської області до релігійних громад та священнослужителів УПЦ (МП) Гадяцького району.
  2. Направити дане Звернення до Полтавської обласної ради та районних рад Полтавської області з пропозицією прийняти аналогічні звернення.
  3. Виконавчому апарату районної ради (Мигаль Н.Г.) забезпечити оприлюднення даного рішення в засобах масової інформації.

 

 

 

Голова

районної ради                                                                       В. НІКІТЕНКО

 

Звернення депутатів Гадяцької районної ради

до релігійних громад та священнослужителів Української Православної Церкви  (Московського Патріархату) Гадяцького району

 

З великим болем та тяжкою душевною скорботою ми дивимось на найстрашніше, що відбувається в нашій державі. І мова навіть не про війну на Сході України, де гинуть найкращі сини українського народу, боронячи свою рідну землю від російських загарбників, своїм життям відстоюючи незалежність України. Мова – про розділення українського народу, розділення Українського Православ’я. Це трагедія для всіх, для всієї країни, для всього українського народу. Таке розділення вже принесло незчисленні біди і загрожує принести ще більші.

Гібридна війна РФ проти України крім танків та артилерії, терористичних вбивств і кібератак, пропагандистських телеканалів та преси в своєму арсеналі має ще одну надпотужну зброю: проросійську Українську Православну Церкву.

Сьогодні УПЦ МП називається Українською, а українського нема нічого. Проповіді та богослужіння не відправляються українською мовою. Не підлягає поясненню, а тим більше виправданню те, що центр і осередок Української Православної Церкви (Московського Патріархату) знаходиться в Москві, є частиною Російської Православної Церкви , яка жодного разу не засудила військову агресію  РФ проти України.

В той час, коли наші побратими воюють на Сході,  деякі представники УПЦ МП тримаються  антиукраїнської позиції. Зокрема, протягом всього періоду російської війни проти України деякі священики УПЦ МП неодноразово підтверджували свій зв'язок з терористами «ЛДНР» конкретними діями, відмовляли відспівувати загиблих воїнів АТО, а Предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій публічно не підтримує вшанування пам'яті бійців АТО.

Очевидно, що розділення православ’я в межах України   катастрофічне як для самої України, так і для українського православ’я.  Якби не було цього розділення, війни, яка йде на сході і відокремлення Криму не було б, тому що церква консолідувала б українське суспільство таким чином, що агресору не було б ніякої можливості втрутитись у ці справи.

Ми,  депутати Гадяцької районної ради, підтримавши  звернення  Президента України  Петра Порошенка до Вселенського Патріарха Варфоломія, засвідчили необхідність створення Єдиної Української Православної Церкви. Після Об’єднавчого собору 05 січня 2019 року Його Всесвятість Вселенський Патріар, архієпископ Константинополя  - Нового Рима Варфоломій у Патріаршому соборі  Святого Георгія в Константинополі урочисто підписав Томос - документ про надання Православній церкві України автокефалії, а 06 січня – передав його предстоятелю церкви Епіфанію та Президентові України Петру Порошенку.

Вже 20 січня 2019 року Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи», яким встановлено у який саме спосіб релігійна організація може змінити свою підлеглість діючим в Україні релігійним центрам.

Не дочекавшись вступу в дію даного Закону, релігійні громади з різних куточків України, що єдині в прагненні до незалежності та відділення від Московської Православної Церкви,  на зборах громад  приймають рішення про перехід з підпорядкування УПЦ МП до Української Православної Церкви.

В умовах війни з РФ народ України об’єднався у бажанні не лише зберегти територіальну цілісність та незалежність нашої держави, але й у бажанні укріпити релігійну свободу та міжконфесійний мир.

За час російсько-української війни Гадяцький район втратив 10 земляків:

Кириєнко Юрій Володимирович

Прудій Микола Васильович

Лифар Анатолій Петрович

Пономаренко Руслан Миколайович

Жадько Ігор Віталійович

Ільченко Сергій Анатолійович

Перепелятник Олег Миколайович

Корнійко Олександр Сергійович

Ілляшенко Віктор Володимирович

Крупський Володимир Володимирович.

Схиляємо голови перед пам’яттю наших побратимів, бійців, які віддали найдорожче в боротьбі за цілісність та незалежність держави – свої життя та

звертаємося до релігійних громад та священнослужителів Української Православної Церкви  Московського Патріархату міста Гадяч та Гадяцького району:

застосовуючи всі засоби для запобігання міжконфесійним конфліктам та ворожнечі,  прийняти відповідальне та історичне рішення про вихід із Російської Православної Церкви задля якнайшвидшого об’єднання українського православ’я в Єдину Українську православну церкву.

 

 

                                                                  Звернення прийнято на сорок

                                                                               четвертій позачерговій сесії

                                                                               Гадяцької районної ради сьомого

                                                                               скликання

                                                                               07 лютого  2019 року