Шановні депутати !

        Відповідно до  вимог статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  я звітую перед вами сьогодні про свою діяльність та діяльність очолюваної мною Гадяцької районної ради сьомого скликання  за період з листопада 2017 по листопад 2018 року .

      Громада має невід’ємне право заслуховувати публічні звіти органів і посадових осіб про їхню діяльність та давати їм оцінку, а законодавчі норми зобов’язують представників місцевої влади бути підзвітними і підконтрольними територіальній громаді.

         На сьогодні районна рада представляє інтереси  – 2-х об’єднаних  та 19-и сільських територіальних громад  Гадяцького району.

 

         У звітному періоді депутатський корпус районної ради разом із районною державною адміністрацією у своїй діяльності керувались основним критерієм – спрямування зусиль на розвиток району та підвищення рівня життя його жителів.

           Робота районної ради проводилась відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», Регламенту та плану роботи  районної ради, інших діючих нормативних актів, які визначають повноваження органів місцевого самоврядування.

         Організовуючи роботу, я завжди прагнув діяти так, щоб рада повніше і ефективніше виконувала свої повноваження, діяла послідовно, компетентно, чітко розуміючи свої права і обов’язки, відповідально приймала правові рішення. Це можливо було зробити тільки дякуючи підтримці моїх колег - депутатів районної ради, спираючись на їх великий досвід депутатської та професійної діяльності – це Цимбал Анатолій Григорович (депутат 7-ми скликань), Міняйло Олександр Васильович  (депутат 7-ми скликань), Інзик Сергій Іванович (депутат 5-и скликань), Кревсун І.М., Скрипка С.М., Мотрич Д.М , Доля І.П.( депутати 4-х скликань) та багатьох, багатьох інших депутатів, за що я їм безмежно вдячний.

 

         Основною формою та результатом діяльності  голови районної ради є  пленарні засідання, які скликались відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», затвердженого Регламенту та Плану роботи районної ради.

         У звітному періоді відбулось  14 пленарних засідань сесій районної ради, з них  9  позачергових  на  яких  ухвалено 338 рішень.

 

         Практично щомісячне скликання сесій районної ради було зумовлене необхідністю вчасного перерозподілу та ефективного використання бюджетних коштів з метою забезпечення виконання програми економічного та соціального розвитку району, нормального функціонування комунальних установ та іншими важливими питаннями.  Я вдячний депутатам районної ради за розуміння та активну участь у сесійній діяльності ради. За звітний період не було жодного випадку незадовільної явки депутатів.

           На вимогу Закону України «Про доступ до публічної інформації»  для депутатів створено можливість завчасно  знайомитись з порядком денним та проектами рішень,  довідковими матеріалами на сайті районної ради, а також безпосередньо в районній раді, вносити свої пропозиції, належно підготуватися до пленарного засідання.

 

          Головними у діяльності ради у звітному періоді були питання соціально – економічного та культурного розвитку району, формування і виконання районного бюджету, раціонального використання бюджетних коштів, медичного обслуговування населення в умовах проведення реформування  в галузі охорони здоров’я, забезпечення функціонування закладів освіти та інших закладів і установ комунальної власності районної ради, підвищення ефективності використання майна спільної власності  та інші.

           На контролі в районній раді перебуває 49 районних програм та 187 рішень. За звітний період прийнято 22 нові програми. Серед них 3 , що стосуються медицини, 3 – соціального захисту, 3 – освітні.

          Враховуючи спільне бажання районної ради та райдержадміністрації якомога більше робити для соціально – економічного і культурного зростання  району, ефективного  використання  бюджетних коштів прийнято 70 рішень про внесення змін до діючих програм. В той же час інколи це свідчить про те, що розробники програм не завжди детально вникають у економічні розрахунки, не аналізують кінцевих результатів виконання програм.

       На пленарних засіданнях ради прийнято 12 звернень депутатів районної ради з різних питань. Крім того прийнято рішень:

з питань формування районного бюджету –42;

реорганізації закладів охорони здоров’я  – 8;

освіти – 21

соціального захисту - 19

земельних відносин – 51;

управління комунальною власністю –87;

забезпечення діяльності комунальних підприємств та установ районної ради  – 30  в т.ч.:

КП «Сервіс» - 13;

КП «Інформаційний центр «Регіон» - 7;

РЛП «Гадяцький « - 5;

 КП «Гадяччина Туристична»» - 4;

КП «Контур» - 1;

кадрових питань –9 ;

та інші

           Спільними зусиллями з райдержадміністрацією, сільськими радами  нам вдалося забезпечити  реалізацію  цілого ряду пріоритетних завдань  передбачених Програмою економічного і соціального розвитку району на 2018 рік та іншими районними галузевими програмами.

 Коротко зупинюсь на основних напрямках.

 У 2018 році реалізовано понад 20 розвиткових проектів , спрямованих на поліпшення життя та добробуту мешканців, розвиток інфраструктури громад, будівництво та ремонт закладів освіти,  охорони здоров’я, культури, спорту, поліпшення матеріально – технічної бази підприємств

(слайди: назва, фото)

будівництво сучасного спортивного майданчика зі штучним покриттям в с.Петрівка-Роменська;

встановлення дитячих ігрових майданчиків  в с.Ручки, с.Броварки;

встановлення світильників на сонячних батареях в с.Сватки;

встановлення вуличних тренажерів в с.Сватки, Петрівка-Роменська, Березова лука, Красна Лука, Книшівка, Веприк;

капітальний ремонт огорожі місць масового відпочинку населення в с.Рашівка;

           капітальний ремонт покрівлі ДНЗ в с.Рашівка;

встановлення паркану в с.Плішивець;

створення МПО в с.Красна Лука;

 

           Завдяки тісній співпраці районної ради, райдержадміністрації, сільських рад, районного сектору  ГУ ДСНС (Губський В.В.) та головного управління ДСНС у Полтавській області (Салогуб Володимир Анатолійович)  реалізовано 5 проектів спільно з міжнародними фондами (надано пожежне спорядження для Мартинівської, Рашівської, Краснолуцької, Петрівсько-Роменської МПО та пожежні автомобілі). Також реалізується проект по твердих побутових відходах. Можна сказати, що наш район працює у цьому питанні на випередження і колеги з інших районів та регіонів приїжджають до нас ділитися досвідом. Це результат тісної співпраці районної ради, райдержадміністрації (голова Матюшенко О.В.), сільських голів.

(слайди).

У районі активно здійснюються енергоефективні заходи, спрямовані на досягнення економії паливно-енергетичних ресурсів, як юридичними, так і фізичними особами.

У 2018 році з сільського та районного бюджетів спрямовано близько 3,5 млн. грн. на проведення заходів з утеплення, заміни вікон та дверей на енергозберігаючі  в установах та закладах району.

Зокрема замінено вікна в школах на загальну суму 521,1 тис.грн.

(слайд): в Оснягівській школі на суму 37,119 тис.грн., Лисівській школі – 65,904 тис.грн., Рашівській школі – 108,970 тис.грн., Сарській  школі – 150,564 тис.грн., Ціпківській школі – 80,097 тис.грн., Книшівській школі – 78,408 тис.грн.)

На фінансування заходів Програми «теплі кредити» з початку 2018 року було передбачено 200 тис. грн. Сільськими радами шляхом субвенції районному бюджету передано 42,099 тис. грн. на відшкодування кредитів, залучених фізичними особами на впровадження заходів з енергозбереження  у рамках даної Програми.

 За 9 місяців 2018 року 22 позичальники отримали відшкодування з місцевого бюджету  на загальну суму 92 773 грн.

 

Одним із болючих питань  для району залишається стан доріг.

Загальна протяжність доріг загального користування місцевого значення складає 393,6 км (обласного значення – 223,4 км, районного – 170,2 км). У поточному році  рішенням 33-ої сесії районної ради було затверджено Програму розвитку дорожнього господарства Гадяцького району на умовах спів фінансування заходів з районного бюджету на 2018 – 2020 роки, якою передбачається підвищення показників експлуатаційного та технічного стану доріг на території району.

У 2018 році на поточний та  капітальний ремонт доріг загального користування  було виділено 29,4 млн. грн., з них 15,9 млн.грн. кошти державного бюджету та 13,5млн. грн. – кошти місцевих бюджетів. З районного бюджету спрямовано 6,6 млн. грн.,  в тому числі 4,1 млн. грн. на поточний та 2,5 млн. грн. на капітальний ремонт. Шляхом поточного ремонту вже ліквідовано ямковість на 180-и км доріг.

        Слід зазначити, що на сьогодні якість робіт, що виконуються на дорогах, бажає бути кращою. На мою думку все питання в недостачі кваліфікованих кадрів, адже Автодор тепер обслуговує в районі  тільки одну дорогу державного значення Гадяч – Лохвиця – Охтирка – КПП Велика Писарівка , а всі інші лягли на плечі райдержадміністрації. Я дякую районній державній адміністрації та сільським радам за роботу направлену на покращення технічного стану наших доріг.

 

Невід’ємною умовою реалізації будь-яких програмних заходів  є фінансування, тобто успішна реалізація бюджетного процесу, що є чи не найголовнішим у діяльності районної  ради. Питання  формування бюджету, наповнення дохідної частини, ефективний розподіл та перерозподіл бюджетних коштів  розглядалися на всіх без винятку пленарних засіданнях районної ради.

В цілому за звітний період було внесено зміни до доходної частини бюджету на суму 43млн.639 тис. грн., з них збільшено планові надходження по закріплених доходах на 17млн. 853 тис. грн. та видаткової частини бюджету на суму 25 млн.787 тис. грн.

До загального фонду районного бюджету надійшло 319,3 млн. грн., що складає  98,3%  до запланованого показника. Порівняно з надходженнями  за відповідний період минулого року відбулося зменшення на 40,0 млн.  грн. або 88,9% в зв’язку з недоотриманням субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню.

Основним джерелом власних доходів до  районного бюджету є податок та збір на доходи з фізичних осіб та рентна плата за користування надрами, яка надходить з 01.01.2018 року.

Рентної плати за користування надрами надійшло 25 млн. 890 тис. грн.

 

Видатки районного бюджету за звітний період проведені  на суму 314 млн. 957 тис. грн., в т.ч. по загальному фонду бюджету на суму 297млн. 361 тис. грн. та по спеціальному фонду 17млн. 596тис. грн.

 

           Велика  увага приділялася районною радою  функціонуванню закладів освіти району. Затверджено та перебувають на контролі 5 районних програм  з питань освіти. На 35-ій сесії районної ради затверджено Положення про проведення конкурсу та призначення на посаду керівників комунальних закладів середньої освіти, що належать до спільної власності територіальних громад району, як того вимагає новий Закон «Про освіту». Повноваження вирішувати кадрові питання передано районній державній адміністрації  в особі відділу освіти.

 На сьогодні збережена мережа загальноосвітніх навчальних закладів, в яких здобувають освіту 1521 учень. В районі функціонує  21 заклад  середньої освіти . Рішенням районної ради у 2018 році створено  опорний заклад освіти «Сарська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів Гадяцької районної ради Полтавської області».

Діє 24 дошкільних навчальних закладів та 1 НВК «Веселка», які відвідують 659 вихованців.

Всі діти забезпечені правом на здобуття дошкільної та шкільної освіти.

За 9 місяців 2018 року видатки на установи освіти по загальному фонду склали 57 млн.728 тис. грн., що складає 81,8% до запланованих асигнувань.

Крім того, по спеціальному фонду на установи освіти на видатки розвитку використано 3млн. 640 тис. грн.  

За рахунок коштів сільських та районного бюджетів  придбано для установ освіти району основних засобів на суму 3млн.483тис.грн.

В т.ч.: комп’ютерної техніки на 450,8 тис. грн.,

інтерактивні дошки на 475,0тис. грн.,

комплекти парт та стільців для нової початкової школи на  322,844 тис. грн. (з яких 161,4 тис.грн. кошти районного бюджету) та інше.

Виготовлено проектно – кошторисну документацію на  капітальний ремонт шкіл на суму 157,0 тис. грн., а саме: 78,5 тис. грн. – капітальний ремонт даху Лютенської ЗОШ, 78,5 тис. грн. – капітальний ремонт Хитцівської ЗОШ.

На виконання Програми оздоровлення і відпочинку дітей на 2016-2019 роки влітку 2018 року оздоровлено 789 дітей в 23 дитячих оздоровчих таборах з денним перебуванням та таборах праці та відпочинку.

Особлива увага приділялася оздоровленню дітей пільгових категорій. Оздоровлено:  3  дитини-сироти, 5  дітей, позбавлених батьківського піклування, 135  дітей з малозабезпечених сімей, 9 – дітей з багатодітних сімей; 36  дітей учасників бойових дій в зоні АТО, 3  дитини переселенці з зони АТО та 13 дітей з особливими освітніми потребами.

                                                      

Дуже важливим аспектом роботи районної ради є всебічне сприяння забезпеченню медичного обслуговування населення в умовах проведення реформування  в галузі охорони здоров’я.

          У цьому році прийняті рішення районної ради та проведено заходи по реорганізації комунальних закладів охорони здоров’я, а саме Центру первинної  медико – санітарної допомоги та центральної районної лікарні  в комунальні некомерційні підприємства. З метою забезпечення нормальної роботи цих підприємств депутатським корпусом району підтримано та затверджено  Програми  розвитку медико – санітарної допомоги Гадяцького району та  покращення умов обслуговування населення району Комунальним некомерційним підприємством «Гадяцька центральна районна лікарня» на 2018-2020 роки.

         З початку року  на утримання закладів охорони здоров’я з районного бюджету використано 43млн. 696 тис. грн., в т.ч. видатки розвитку склали 1млн.147 тис. грн. Із загальної суми видатки на ЦРЛ становлять 30млн. 337тис.грн., ЦПМСД – 13 млн.36 тис. грн.

З початку року придбано основних засобів для Гадяцької ЦРЛ на суму 520,4тис.грн.

Надзвичайно велику вдячність висловлюю нашим депутатам обласної ради  Суханю Олександру Яковичу та Савченку Володимиру Васильовичу за те, що вони, як і в минулому році, направили  по 1 млн грн.. коштів  із фонду розвитку територій  на капітальний ремонт хірургічного відділення,  відділення відновлювальної терапії та частини стоматологічного відділення центральної районної лікарні відповідно.  Кошти ці освоюються.

Тільки по первинній медицині протягом 9 місяців 2018 року було придбано обладнання, устаткування та медичних засобів на суму 1млн.718 тис. грн. з них за кошти районного бюджету на  501,1 тис. грн..

 Проведено капітальних ремонтів ЦПМСД на суму 125,1 тис. грн. (слайд )

За підтримки Світового банку, АЗПСМ №2 забезпечено новою технікою, меблями, проектором.

В рамках Проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» в липні цього року КНП «Гадяцький ЦПМСД» отримало автомобіль марки «Сітроен Берлінго» вартістю 524,090 тис. грн.

           Наш район залишається лідером по впровадженню телемедицини, а системі «Електронний пацієнт» досі немає аналогів в Україні.  Це заслуга голови райдержадміністрації Матюшенка О.В. та його команди , а також колективу медичних працівників району, їх працелюбству та терпінню.

Фахівці первинної та вторинної ланок надання медико-санітарної допомоги чітко налагодили роботу електронної системи на рівні сімейної медицини, поліклінічної та стаціонарної допомоги району.

Нажаль держава не повністю забезпечує фінансування для забезпечення інсуліном хворих  на діабет (інсулінозалежний). Комісією районної ради з питань охорони здоров’я 15 серпня цього року  було розглянуто питання «Про заходи з профілактики, діагностики та лікування хворих на цукровий діабет» та  направлено рекомендації до сільських та міської рад  з проханням надати субвенції для забезпечення інсуліном хворих  району до кінця 2018 року. Суми розраховані медиками відповідно до кількості хворих , що проживають на території громади. Незважаючи на те, що кошти не надали Вельбівська с/р- 36,0 тис. грн,, Гречанівська с/р – 18,0 тис.грн., Книшівська с/р– 36 тис. грн.  сільські ради,  Гадяцька міська рада виділила лише 50 тис. грн. із 500,0 необхідних, на сьогодні питання безкоштовного забезпечення хворих інсуліном  у районі вирішено завдяки додатковій дотації  з державного бюджету.

 

Надзвичайно велика увага районною радою приділялася питанням соціального захисту населення. Затверджені та перебувають на контролі 3 соціальні програми.

  Видатки  на зазначені цілі по загальному фонду бюджету склали 162млн.  грн. або 58,4% до плану.

За звітний період з районного бюджету виплачено матеріальну допомогу на суму 395,0 тис. грн.:

малозабезпеченим верствам населення – 190,0тис.грн.; 

учасникам антитерористичної операції – 205,0 тис .грн.

Проведено витрати на санаторно – курортне оздоровлення для демобілізованих військовослужбовців та членів їх сімей в сумі 119,6 тис. грн.

Неодноразово районною радою вносилися зміни до профільної програми, щоб мати можливість оздоровити всіх бажаючих громадян зазначеної категорії. Також виплачена допомога сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям - інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям в сумі  47 757  тис. грн..

Відповідно до районних програм здійснюється фінансова підтримка громадських організацій ветеранів війни і праці, учасників АТО, осіб з інвалідністю, чорнобильців та афганців.

 

На утримання установ культури направлено 10,4 млн. грн. Збільшення видатків до відповідного періоду минулого  року склало 2,6млн. грн., або 133,6%.

Крім витрат загального фонду, придбано основних засобів на суму 163,6тис.грн., а саме: 115,7 тис. грн. – придбання комп’ютерної техніки, 27,9 тис. грн. – придбання книг та інше.

 

Протягом звітного періоду продовжує працювати створене районною радою комунальне підприємство «Сервіс», головним  завданням якого є якісне комунально – побутове обслуговування районних бюджетних установ охорони здоров’я та освіти,  надання якісних послуг  для сільського населення,зокрема здійснення комплексу дій щодо поводження з твердими побутовими відходами, ремонт доріг, надання послуг з охоронної діяльності і таке інше.

КП «Сервіс» проведено ямковий ремонт доріг, використано 664, 5 т асфальту. З районного бюджету на ямковий  ремонту (в тому числі роботу УЯРу)  використано 1млн. 212 тис. грн. та 808,9 тис. грн. з сільських бюджетів. На проведення капітального ремонту доріг - 211,6 тис. грн.

На виконання інвестиційних проектів в рамках здійснення заходів щодо соціально – економічного розвитку окремих територій на поточний та капітальний ремонт доріг заплановано та використано 338, 0 тис. грн.

(слайди)

Послуги з охоронної  діяльності працівниками КП «Сервіс»  надавалися  в с. Петрівка – Роменська, Рашівка, Мартинівка, Красна Лука. На встановлення та обслуговування систем відео спостереження використано 455, 0 тис. грн.. в тому чисті з районного бюджету        373, 8 тис. грн.

(слайди)

        Районною радою на виконання плану заходів Програми фінансової підтримки КП «Сервіс» поповнено матеріально - технічну базу підприємства  на загальну суму 3мн.254 тис.194 грн.

(слайд: фото і під ним сума)

(автомобіль Нива Шевроле 199,0 тис.грн., автомобіль Пежо 199,0 тис.грн., трактор МТЗ-82 вартістю 508,998 тис.грн., трактор МТЗ-82 вартістю 468,496 тис.грн., УЯР-01 вартістю 1559,0 тис.грн., оприскувач навісний – 19,7 тис.грн., транспортер завантажувальний – 195,0 тис.грн., конвеєр інспекційний – 105,0 тис.грн.). 

(слайди)

 З метою сприяння розвитку туризму на території Гадяцького району, організації та надання громадянам і юридичним особам туристично-екскурсійних послуг, просування іміджу Гадяцького району в Україні та за кордоном. сприяння розвитку сільського зеленого туризму  на  35 сесії районної ради 12.08.2018 року депутати підтримали подання райдержадміністрації та прийняли рішення про створення Комунального підприємства «Гадяччина туристична»,  виділивши  кошти для фінансової підтримки  в сумі 200,0 тис. грн. на 2018 рік відповідно до Програми розвитку туризму в районі.  Після проведення конкурсного відбору на минулій сесії прийнято рішення про призначення директором підприємства Жуківець Олени та укладено з нею  контракт.

 

        З метою попереднього розгляду  питань, що вносяться на розгляд сесії у складі ради діє консультативно – дорадчий  орган – Президія. Робота президії, як дорадчого органу Ради у складі 11 осіб, здійснювалася відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту і Положення про Президію районної ради. За звітний період проведено10  засідань, 5 з яких відбулися спільно з депутатами – членами бюджетної комісії . На них попередньо розглядались проекти  рішень, узгоджувались порядки денні, що виносились на пленарні засідання. Президія, як дорадчий орган, детально опрацьовувала зауваження, пропозиції, доповнення, висловлені у ході обговорення проектів рішень до розгляду на пленарних засіданнях

         Відповідно до своїх повноважень  голова районної ради  координує роботу постійних комісій районної ради.  Для об’єктивного вирішення питань діяльності ради, фахового оприлюднення і прийняття рішень в районній раді працюють  5 постійних комісій, які  є основною ланкою у системі підготовки проектів рішень ради.

         За період із листопада минулого року по даний час постійні комісії провели 29  засідань. У роботі комісій брали участь  начальники відповідних управлінь, відділів і служб райдержадміністрації. Розглянуто 207 питань, з яких 180 внесено на розгляд сесій.

         Активно протягом  звітного періоду працювали всі члени  постійної комісії  з питань бюджету, фінансів і цін, соціально-економічного  розвитку регіону, малого і середнього бізнесу та управління майном  (Дудко Володимир Григорович, Міняйло Олександр Васильович, Уманцев Олексій Володимирович , Шморгун Зіновій Михайлович, Пилипенко Петро Федорович, Верещака Ігор Миколайович) і особливо активно працював  її голова Цимбал Анатолій Григорович.

         Протягом звітного періоду відбулося 7 засідань комісії, на яких розглянуто 120 питань, з них 110 - внесено на розгляд сесій. Переважна більшість засідань  проводились спільно із комісією з питань аграрної політики, земельних відносин, екології та раціонального природокористування (голова Доля І.П.). Досить часто  (перед позачерговими сесіями) депутати, члени бюджетної комісії, приймали участь у роботі Президії районної ради. Стан виконання районного бюджету, надходження субвенцій, дотацій з обласного чи державного бюджетів,  перерозподіл кошторисних призначень головних розпорядників, і ряд інших питань  завжди детально обговорюються з метою напрацювання відповідних висновків і проектів рішень.  У напрацюванні рекомендацій постійна комісія завжди виходила з інтересів громади району. За рахунок вільного залишку коштів  та понадпланових надходжень районного бюджету депутати прагнули вирішувати питання соціально – економічного розвитку району. Контроль за виконанням рішень Ради щодо затвердження, виконання чи внесення змін до районного бюджету постійна комісія забезпечує у тісній взаємодії з фінансовим управлінням райдержадміністрації.

        Комісія заслухала звіти  про роботу керівників КП «Сервіс», КП «Контур», РЛП «Гадяцький», детально вивчено та розглянуто комісією питання «Про причини повернення до державного бюджету 80 %  (193 тис. грн.) коштів державної субвенції на інклюзивне навчання, які були не використані через бездіяльність в. о. начальника відділу освіти Даниленко Наталії Олександрівни. Комісія погоджувала укладення трудових контрактів із керівниками, ініціювала ряд звернень депутатів районної ради, зокрема до Гадяцької міської ради щодо співфінансування центральної районної лікарні, та розглянула  ще ряд планових питань по яких були зроблені висновки та прийняті відповідні рекомендації.

Слід відзначити депутата Верещаку Ігоря Миколайовича, який працює в раді перше скликання і не пропустив жодного засідання комісії.

( слайди)

         Важливе значення в роботі ради  мають питання гуманітарного напрямку, який забезпечує постійна комісія з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту та туризму (голова комісії   Гайдабура  С.Б.).  В цьому році на її 6-и засіданнях розглянуто 27 питань. На контролі в комісії 12 галузевих програм. В своїй роботі комісія значну увагу приділяла утриманню і діяльності закладів освіти, розвитку культури та туризму, спорту, оздоровлення дітей, питанням пов’язаним з реалізацією молодіжної політики. Заслухала звіти про роботу керівників районного будинку культури та центральної бібліотечної системи, розглянула звернення  Гадяцького науково – методичного центру щодо його збереження , як єдиного в районі закладу методичного спрямування, було прийнято відповідне рішення. Під керівництвом Світлани Борисівни депутати  відповідально ставляться до роботи в комісії всі її засідання відбувалися у визначений час за присутності необхідного кворуму. Депутати Білик Світлана Михайлівна, Інзик Сергій Іванович, Огризько Ігор Васильович, Хохуля Іван Олександрович не пропустили жодного засідання, чого не можна сказати про депутата  Сірика Олександра Васильовича, який як і в минулому році, майже не приймав участі в роботі комісії.

(слайди)

  Відповідно до плану роботи постійна комісія з питань охорони здоров’я та  соціального захисту населення (голова комісії  Власенко О.М.) провела 7 засідань, розглянула 6 планових питань, зокрема про виконання умов трудового контракту головним лікарем Гадяцької ЦРЛ  Басарабом О.І. за період з квітня  2017 року по квітень 2018 року,  підтримала і внесла на розгляд сесії 25 проектів рішень. На контролі в комісії знаходиться 10 програм. Важливим в діяльності комісії є забезпечення функціонування медичних закладів, що пов’язано з медичною реформою. У ході реформування найбільша увага приділяється  матеріально- технічній базі, оснащенню сучасним медичним  обладнанням. Комісія працювала злагоджено, професійно, відповідально  в тісній співпраці з іншими постійними комісіями районної ради.

(слайди)

        Комісія з питань аграрної політики, земельних відносин, екології та раціонального природокористування (голова комісії Доля І.П.) за звітний період провела  4 засідання.

       Серед основних питань, які розглядалися комісією – затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які знаходяться  за межами населених пунктів на території Гадяцького району.

       Депутати на засіданні комісії розглянули питання « Про хід виконання Програми по локалізації та ліквідації амброзії полинолистої та інших карантинних рослин на території  Гадяцького району на 2018 -2020 роки» та  прийняли відповідні рекомендації. Досить бурхливо обговорювалось питання про  проект Звернення депутатів Гадяцької районної ради до Верховної Ради України щодо подолання вето Президента України на Закон України № 5495 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів», яке в результаті, нажаль,  не знайшло більшості голосів на сесії районної ради для підтримки, особливо на фоні того, що Президент України П. Порошенко все-таки підписав цей Закон з внесеними поправками.

      Активно працювали та практично  не пропустили жодного засідання Доля Іваан Павлович, Ющенко О.лексій Степанович, Гурський Іван Васильович., тоді як депутат Грицан Микола Іванович практично ігнорував роботу районної ради і  був присутнім лише на одному засіданні комісії та на 1-му сесійному засіданні з 14.

Члени постійної комісії з питань місцевого самоврядування, забезпечення законності і правопорядку, депутатської діяльності та етики, зв’язків із засобами масової інформації (голова комісії Оробей В.А.) відповідальні і небайдужі до всього, що відбувається в територіальних громадах району, професійно використовують повноваження і надані їм права, приймають обґрунтовані, виважені рішення і рекомендації.

        За звітний період, так як і за минулий, відбулося 5 засідань комісії. Голова комісії Оробей Віктор Андрійович, депутати Кревсун Іван Михайлович, Андрушечко Василь Миколайович жодного разу не пропустили засідання. Натомість Корнієнко Василь Володимирович усього двічі відвідав засідання комісії та був присутнім на 2-ох сесіях із 14-и.

Комісія розглянула 24 сесійних та 6 планових питань. Це хід виконання районної Комплексної програми профілактики злочинності і правопорушень на 2016-2020 роки та  хід виконання Програми розвитку інформаційної сфери, книговидання та книгорозповсюдження в Гадяцькому районі на 2016-2018 роки. Проаналізувавши та заслухавши на своєму засідання стан відвідування депутатами засідань постійних комісій, президії, пленарних засідань, постійна комісія зробила висновок, що переважна більшість депутатів дослухалися до минулорічних рекомендацій та почали краще відвідувати засідання ради. Комісія  також заслухала звіт директора КП «Інформаційний центр «Регіон» про роботу підприємства за 2017 та перший квартал 2018 року, результати діяльності органів прокуратури та правопорядку на території Гадяцького району за перше півріччя 2018 року.

           За браком часу не має можливості детально аналізувати роботу кожної комісії, але слід відзначити, що комісії свої засідання провели вчасно і на належному рівні. Дякую за плідну роботу в комісіях та активну громадянську позицію депутатам Цимбалу Анатолію Григоровичу, Міняйлу Олександру Васильовичу, Дудку Володимиру Григоровичу, Гайдабурі Світлані Борисівні, Ороб’ю Віктору Андрійовичу, Кревсуну Івану Михайловичу, Волику Миколі Олексійовичу, Долі Івану Павловичу, Власенко Олені Миколаївні, Білик Світлані Михайлівні, Пащенку Павлу Михайловичу, Буханець Тамарі Іванівні та багатьом іншим.

 

             Як я вже наголошував на початку доповіді, одним із головних напрямків роботи районної ради є підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад району. Відділом управління майном Гадяцької районної ради, за звітний період  підготовлено 87 проектів рішень районної ради, що стосуються питань управління майном спільної власності територіальних громад району які  всі без винятку були прийняті районною радою.

          Станом на 31.10.2018  на території Гадяцького району та м. Гадяч розташовано 32 заклади (установи), які належать до  спільної власності району та налічується 265 інвентарних об’єктів нерухомого майна. Найбільша кількість об’єктів нерухомого майна,  закріплена на праві оперативного управління за: відділом освіти Гадяцької районної державної адміністрації – 69, комунальним некомерційним підприємством  «Гадяцький центр первинної медико-санітарної допомоги» Гадяцької районної ради» - 11 та Гадяцькою центральною районною лікарнею – 8.

           Протягом звітного періоду відділом підготовлено та зареєстровано 15 договорів оренди нерухомого майна, укладено 11 додаткових угод про внесення змін до договорів оренди, 23 договори безоплатного користування (позички) майном, 2 договори про закріплення майна на праві господарського відання з комунальним підприємством «Сервіс» Гадяцької районної ради», 3 додаткових угоди до даних договорів та 1 договір про закріплення майна на праві оперативного управління з КНП «Гадяцький ЦПМСД» Гадяцької районної ради.

        У 2018 році діє 50 договорів оренди, загальна площа орендованих приміщень складає 2588 кв.м.

Надходження від оренди майна  до Гадяцького районного бюджету становить 131тис.738 грн.

В зв’язку з утворенням Петрівсько-Роменської об’єднаної територіальної громади,  передано із спільної власності територіальних громад Гадяцького району до комунальної власності Петрівсько-Роменської сільської ради: Петрівсько-Роменську та Березоволуцьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів,  Середняківську  та Ручківську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів.

За звітний  період відбулося відчуження 38 об’єктів нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад Гадяцького району, шляхом  безоплатної передачі  до комунальної власності Петрівсько-Роменської сільської ради (33 об’єкти для потреб  галузі освіта та 5 об’єктів, для потреб  галузі охорони здоров’я) ,  5 об’єктів нерухомого майна списано шляхом ліквідації (1 об’єкт - їдальня Веприцької ЗОШ та 4 об’єкти нерухомого майна  в с. Соснівка).

До кінця поточного року, для потреб комунального підприємства «Сервіс» Гадяцької районної ради,  планується придбати цілісний майновий комплекс в с.Тютірівщина Гадяцького району з метою переробки ТПВ відповідно до  Закону України «Про відходи» , яким передбачено сортування сміття та заборону на поховання неперероблених побутових відходів.

За звітний період відділом управління майном зареєстровано в Державному реєстрі  речових прав на нерухоме майно 7 земельних ділянок, переданих Гадяцькій районній раді в постійне користування, під розміщення амбулаторій  загальної практики сімейної медицини та фельдшерсько-акушерських пунктів у селі Лютенька, Біленченківка, Рашівка, Плішивець, Соснівка, Вельбівка та  Тепле. 

Проведено технічну інвентаризацію двох об’єктів нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад Гадяцького району, а саме цілісного майнового комплексу, що розміщений за адресою: вул. Енгельса, 28, м. Гадяч та амбулаторії  загальної практики сімейної медицини в с. Соснівка.

Вищевказані об’єкти, після проведеної технічної інвентаризації зареєстровані в Державному реєстрі речових прав на праві  власності територіальної громади Гадяцького району в особі  Гадяцької районної ради.

         В складі районної ради продовжує діяти Гадяцький районний ресурсний центр ( головний спеціаліст – координатор проектів Киричко О.І,)        Протягом  2018 року головним спеціалістом центру надавалася консультативно – методична та практична допомога представникам громад, сільським головам та іншим зацікавленим особам щодо підтримки та подальшої самореалізації. Вдосконалювали плани залучення технічних та фінансових ресурсів для реалізації ініціатив громад.

          На  обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області у 2018 році від Гадяцького району подано 4 проекти, два з них стали  переможцями, а саме:

«Сучасні інформаційні технології – невід’ємна частина нашого життя» спільний проект Лютенської, Великобудищанської, Гречанівської, Малопобиванської, Мартинівської, Римарівської, Сватківської, Харковецької та Ціпківської сільських рад  та  «Будівництво будівлі «Центру громадської безпеки » по вул. Качанівська 10 в с. Петрівка-Роменська, Гадяцького району, Полтавської області (спільний проект Петрівської та Сергіївської ОТГ), завдяки чому на соціально – економічний розвиток громад буде додатково залучено коштів  з обласного бюджету на загальну суму 1 млн. 600 тис. грн. 

Надзвичайно актуальними залишаються питання міжмуніципального співробітництва , адже об’єднавшись, у громад з’являється набагато більше можливостей для розвитку своєї території, підвищення якості надання послуг населенню, забезпечення добробуту громадян. За останні 2 роки  укладено 8 договорів про співробітництво. Найпершими в районі стали договори  про реалізацію спільного проекту «Пожежна охорона – запорука профілактики виникнення пожеж». Результатом даних договорів є створення місцевої пожежної охорони (далі – МПО) в селах Рашівка, Мартинівка, Красна Лука.  У звітному періоді заключено ще п’ять договорів які стосуються впровадження комплексної системи поводження з твердими побутовими відходами (20 с/рад та 2 ОТГ), забезпечення населення питною водою(5 с/ рад), реалізація спільного проекту «Гадяцький SMART район» (20 с/рад та П.-Р. ОТГ),договір про спільне фінансування пожежної охорони  між двома ОТГ.

Вже другий рік діють програми «Бюджет участі» області та району.

В цьому році ми також зайняли лідируюче місце в області по кількості поданих проектів -31. Переможцями стали 12 проектів проти 9 у минулому році. Перемогли ті проекти , де сільські голови забезпечили активне голосування своїх громадян, прислухались до порад      районної ради,  райдержадміністрації та за активної участі працівників державних установ та організацій району , а також шкіл, бібліотек, будинків культури та інших. Це наша спільна перемога.

(слайд)Переможцями стали проекти:

 1. «Бути здоровим, жити активно - це стильно, позитивно» та
 2. «Дитячий спортивний  майданчик – це не примха, а необхідність» в селі Мала Побиванка Гадяцького району Полтавської області
 3. «Здорові люди – сильна країна» Придбання та встановлення вуличних тренажерів в селі Бобрик Гадяцького району Полтавської області
 4. «Чиста вода - запорука здоровя!» в с. Середняки Гадяцького району
 5. «На зустріч людям, шляхом належного освітлення вулиць в селі Березова Лука Гадяцького району Полтавської області»
 6. «Спортивний майданчик для всіх: від великих до малих» в селі Хитці Гадяцького району
 7. «Облаштування альтанки з доступною WI-FI зоною та букросингом в парку с. Книшівка Гадяцького району»
 8. «Парк – мрій» в селі Ручки Гадяцького району
 9. «Освітлення вулиць - не розкіш, а потреба» в с. Млини (Лисівська сільська рада) Гадяцького району Полтавської області
 • «Будівництво штучної водойми з благоустроєм прилеглої території в парковій зоні села Петрівка-Роменська Гадяцького району»
 • «Оптимізація вуличного освітлення – заощадження сільського бюджету» в селі Гречанівка Гадяцького району Полтавської області
 • «Здоровя – багатство людини» в селі Римарівка Гадяцького району Полтавської області .

В той час  Лютенська, Соснівська, Ціпківська сільські ради   не

приймали участі та не  подали на конкурс жодного проекту.

21 листопада 2018 року  на засіданні спільної комісії із

представників райдержадміністрації та районної ради також підведено підсумки   та визначено переможців у рамках Програми Бюджету  участі громади Гадяцького району у 2018 році. Ними стали :

        1 місце – Рашівська сільська рада з проектом «Світло кожної миті»;

         2 місце – Вельбівська сільська рада  з проектом «Спортивно – дитячий комплекс «Олімпієць»;

3 місце – Сарська сільська рада з проектом «Дитячий затишок» - облаштування існуючого дитячого майданчика сучасним ігровим обладнанням». На реалізацію цих проектів із районного бюджету буде виділено спів фінансування у розмірі 300тис.грн.(по100тис.  грн.  на кожен проект) . Вітаємо переможців     і бажаємо  реалізувати  дані проекти, щоб вони приносили користь жителям територіальних громад.    Участь у таких     проектах широких верств населення спонукає наших виборців до розвитку демократії, викликає у них почуття особистої причетності до покращення соціально – економічного та культурного розвитку  своєї громади.                                                                                                                                                                                                            

       Шановні депутати!

      Я, як голова районної ради та виконавчий апарат забезпечували ведення довідкової та консультативної роботи. Надавали практичну допомогу депутатам районної ради у здійсненні ними своїх повноважень з юридичних питань. Проводили роботу з правової пропаганди, ознайомлення посадових осіб з нормативними актами, що стосуються їх діяльності, а також зі змінами в чинному законодавстві.

         У звітному періоді запроваджено ряд нових форм роботи та видів навчання  з депутатами районної ради, сільськими головами та посадовими особами місцевого самоврядування сільських рад .

         За  звітний період депутати районної ради  взяли участь у ряді одноденних фахових майстерень на тему «Секторальні реформи, як невід′ємна складова процесу децентралізації», що були організовані Українською асоціацією районних та обласних рад на базі Полтавської обласної ради. Зокрема, у березні депутат Білик Світлана Михайлівна, Інзик Сергій Іванович, Огризько Ігор Васильович взяли участь у фаховій майстерні на тему  «Освіта». Світлана Михайлівна  у серпні також  взяла участь у дводенному семінарі – практикумі з громадянської освіти в рамках проекту «Школа місцевого самоврядування Полтавської обласної Асоціації». У квітні депутат  Власенко Олена Миколаївна та Ковальов Іван Олексійович  відвідали фахову майстерню на тему «Секторальні реформи: медицина». У  червні відбувся семінар по вивченню нового законодавства у сфері надання житлово – комунальних послуг, у якому взяли участь представники Сергіївської та Петрівсько –Роменської сільських рад .  

          Для того, щоб вивчити питання доцільності створення комунального підприємства «Гадяччина туристична «Гадяцької районної ради» , ми з депутатами районної ради  виїхали на апробацію туристичного маршруту «Перлини Гадяцької провінції» Хитці –Броварки –Книшівка –Плішивець –Бобрик –Веприк. Екскурсія відбулася 19 червня, участь у ній взяли більше 20 депутатів. Враження  всі отримали надзвичайно позитивні і рішення щодо створення підприємства на сесії прийнято одноголосно.

       Аналогічно цікавою  для нас була, організована головою райдержадміністрації,  поїздка на підприємство «Сади Полтавщини» у Диканьку. Наші депутати переймали нові форми роботи, знайомилися з новими технологіями. Філії цього кооперативу діють  в  селах Лютенька, Сватки, Веприк.  Відродження ягідництва, садівництва  сьогодні – це не тільки органічне землеробство, вітаміни для населення,а й робочі місця для наших людей, інвестиції для розвитку громад. Тому ми депутати, підтримуємо рішення щодо виділення коштів  на розвиток аграрного бізнесу в нашому районі.

 

         Слід зауважити, що я як голова районної ради, представляю раду у відносинах із органами державної  виконавчої влади, місцевого самоврядування, об’єднаними територіальними громадами, трудовими колективами, громадянами, а також у зовнішніх відносинах. Колеги з інших районів і регіонів приїжджають до нас вивчати практичний досвід врегулювання окремих повноважень місцевого самоврядування. У цьому році  приймали делегації з  Карлівського  району, Семенівки,  Лебедина, а також з Бахмацького району Чернігівщини. Члени делегацій  знайомилися з впровадженням системи «Електронний пацієнт», роботою комунального підприємства «Сервіс» Гадяцької районної ради», місцевої пожежної охорони, тощо. Висловлюю вдячність голові райдержадміністрації  Матюшенку О.В., депутатам районної ради, працівникам відділів та управлінь  районної ради та райдержадміністрації, сільським головам за роботу, яку не соромно показати сусідам.

     

          Я собисто, депутати всіх рівнів та сільські голови району традиційно приймали участь у спортивних заходах обласного рівня, які відбувалися у травні та вересні 2018 року в м. Миргород та м. Полтава.      У травні  у 1-му етапі відбіркових змагань команда району посіла 1 місце  з волейболу та міні-футболу, а Ціпківський сільський голова Вадим Біляк в складі збірної Полтавської області брав участь і Всеукраїнській спартакіаді  з шашок.

       6-го вересня у Полтаві відбулася спартакіада серед сільських голів, голів районних рад, їх заступників та працівників обласної ради. Змагання проводилисяся з метою залучення голів рад до активних занять фізичною культурою і спортом, активізацію фізкультурно-оздоровчої роботи серед керівників органів місцевого самоврядування. Спортивну делегацію з району очолювали  я та голова районного осередку «Колос» Микола Колотвінов.

Збірна Гадяцького району здобула перше місце у пляжному волейболі, де команду представляли голова районної ради Володимир Нікітенко, перший заступник голови виконкому Сергіївської сільської ради Олексій Коркішко, заступник Петрівсько-Роменського сільського голови В’ячеслав Титаренко.

У шашках Ціпківський сільський голова Вадим Біляк здобув 2 місце. У перетягуванні канату Вельбівський, Римарівський, Харківецький, Ціпківський сільські голови Анатолій Койло, Сергій Небрат, Сергій Вакуленко, Вадим Біляк та  староста села Березова Лука Іван Кудінов вибороли 3 місце. У гирьовому спорті Гречанівському сільському голові Валерію Власенку вдалося підняти спортивний снаряд понад 100 разів, однак цього виявилося недостатньо для того, щоб зайняти призове місце.

У загальнокомандному заліку наша збірна четвертий рік поспіль святкувала перемогу зайнявши перше місце.

( слайди)

            Дякую депутатам районної ради  Олексію Уманцеву, Івану Хохулі, Ігору Гурському, Ігору Близнюку, сільким головам  та в. о. старост Вадиму Біляку, Сергію Вакуленку,Сергію Небрату, Анатолію Койлу, Віталію Луценку, Івану Кудінову,Олексію Коркіщку, Валерію Власенку та іншим  за те, що  особистим прикладом пропагують здоровий спосіб життя,зайняття спортом та не байдужі до іміджу району.

 

          Однією із постійних ланок нашої роботи є організація навчання працівників сільських рад. У зв′язку із створенням ОТГ, кількість сільських рад у районі зменшилась, але  все ж ми навчаємо. За минулий рік – один сільський голова  - Мілька Тетяна Петрівна, чотири секретарі сільських рад, три бухгалтери, п′ять землевпорядників підвищили свою кваліфікацію у Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

            В рамках співпраці , між районною та сільськими радами, виконавчим  апаратом районної ради проведено консультативно – методичні дні у Веприцькій та Римарівській сільських радах в ході яких ознайомилися з роботою сільських рад та надали роз’яснення з цілого ряду питань.

            Виконавчий апарат також постійно  підвищує свій професійний рівень – беремо участь у семінарах, фахових майстернях. Так за звітний період взяли участь у шести вебінарах: «Антикорупційна політика держави. Особливості електронного декларування», «Смарт –громада», «Європейська та євроатлантична інтеграція України» та інших.

 

           Одним із напрямків нашої роботи є співпраця з депутатами районної ради по  виконанню вимог  Закону України «Про запобігання корупції» щодо  подання щорічних електронних декларацій про майно, доходи, витрати і зобов′язання фінансового характеру, а  при  необхідності внесення  протягом року змін до них у разі зміни майнового стану.

           За 2017 рік вчасно подали декларацію 29 депутатів (проти 30 в у 2016 році). Чотири подали з порушенням термінів, за що отримали штраф по 850 грн., один депутат  не подав зовсім.

            Ми розуміємо, що ви несете персональну відповідальність за неподання декларацій, але виконавчому апарату доводиться вести чималу переписку з правоохоронними органами з цього питання і постійно виправдовуватись перед прокуратурою та іншими правоохоронними органами. Тому  я все-таки прошу вас виконувати вимоги антикорупційного законодавства і вчасно подавати електронні декларації та зміни до них. Виконавчий апарат при необхідності надає і надаватиме юридичну, практичну і всю необхідну допомогу депутатам районної ради у цьому та інших питаннях їх діяльності.

 

           Вже традиційно до Дня місцевого самоврядування у нашому районі відбувається конкурс між сільськими радами «Краща рада року». У минулому році переможцями конкурсу стали: І місце – Петрівсько –Роменська сільська рада(сільський голова Бугайова В.П.), яка стала центром об′єднаної громади; ІІ місце - Рашівська сільська рада(сільський голова Омельченко В.І.), ІІІ місце – Лютенська сільська рада(сільський голова – Захлистенко О.О.). Як переможці конкурсу ради отримали додаткове фінансування з районного бюджету : П.- Роменська та Лютенська на ремонт доріг, Рашівська на ремонт даху  загальноосвітньої школи , поповнивши при цьому свій місцевий бюджет.

          Переможців цього року організаційний комітет визначить напередодні  нашого професійного свята.

 

         Враховуючи, що рівень роботи із зверненнями громадян є важливим чинником довіри людей до влади, суспільно-політичної стабільності в регіоні і в державі в цілому, в районній раді проводиться робота щодо забезпечення всебічного, кваліфікованого і своєчасного розгляду звернень громадян.

         За звітний період  до районної ради надійшло 109 звернень, з них письмових –12, собистий прийом – 96, колективних  – 1. Основні питання : земельні відносини, робота комунального господарства, соціальний захист.    Переважна більшість звернень надійшли від Краснолуцької, П-Роменської,  Мартинівської, Вельбівської, Веприцької, Лютенської, Плішивецької, Римарівської сільських рад.

       Найбільше громадян зверталось щодо надання матеріальної допомоги на лікування для себе та своїх рідних. Так як районна рада не має свого фонду для надання матеріальної допомоги, то ці звернення з усіма необхідними   документами опрацьовувались  та передавались депутатам обласної ради  від нашого району на реагування.       В цьому році за сприяння спеціаліста виконавчого апарату районної ради Колінько Т.В. 95 громадян міста та району одержали матеріальну допомогу від наших обласних депутатів  Суханя Олександра Яковича,  Попельнюха Анатолія Федоровича та депутата обласної ради Калюжного Валерія Володимировича.

Всі звернення, що надійшли до районної ради не залишились без уваги, були розглянуті в установлені законом строки, заявникам надані вичерпні відповіді або роз’яснення.

 

Я, як голова районної ради , в межах своїх повноважень видавав розпорядження. За звітний період видано 209  розпорядження, з них: 82 - з основної діяльності, 57 - з особового складу, 5 – з питань адміністративно – господарської діяльності,65 – про відпустки та відрядження.

 

Одним із важливих чинників у роботі районної ради є інформаційна робота, яка забезпечує прозорість і гласність  в діяльності ради. Для забезпечення цієї ділянки роботи налагоджено практику участі ЗМІ  у пленарних засіданнях , засіданнях постійних комісій та інших заходах, що проводяться районною радою. Для іформування населення про важливі заходи та події, що відбуваються за участі голови та депутатів районної ради активно використовується офіційний сайт Гадяцької районної ради та Фейсбук. 

Жителі району також мають змогу дивитися відеоматеріали підготовлені КП «Інформаційний центр «Регіон» через інформаційні ресурси підприємства (Youtube – канал, Сайт «Новини Гадяча» та соцмережі). Завдяки фінансовій підтримці районної ради та райдержадміністрації  у 2018 році КП «Інформаційний центр «Регіон» продовжив роботу у відремонтованому робочому приміщенні та студії для запису відеоматеріалів.  Новини Гадяцького краю підприємство поширює на регіональному телеканалі «Місто». Із вересня цього року щосуботи о 19:50 год. виходить програма «Час місцевий. Гадяч» із повтором  у неділю о 10:30 год.  Окрім цього, практикується робота, так званого, кореспондентського пункту коналу «Місто» - щотижня надсилаються додаткові матеріали для виходу у вечірніх підсумкових новинах. Матеріалами Інформцентру користуються і на каналі «Лтава», який  працює у форматі суспільного телебачення.

         На завершення доповіді хочу сказати, що як голова районної ради, намагався якісно виконувати покладені на мене статтею 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження. Ще раз хочу подякувати своїм колегам депутатам  за розуміння та підтримку всіх задумів та починань.

           Районна рада спільно з районною державною адміністрацією, місцевими радами за підтримки депутатів обласної ради Суханя Олександра Яковича, Савченка Володимира Васильовича, Калюжного Валерія Володимировича робили все можливе, щоб  забезпечувати реалізацію ухвалених рішень щодо розвитку територіальних громад для  підвищення добробуту  жителів району.  Адже  майбутнє нашого краю залежить від особистого вкладу кожного з нас. Саме сьогодні, в період реформ в нашій країні вагомо і авторитетно має звучати слово кожного депутата чи посадової особи місцевого самоврядування.

Дякую за увагу.