18 серпня в Гадяцькій районній державній адміністрації відбулася розширена нарада у голови райдержадміністрації. Вів нараду голова райдержадміністрації Матюшенко О.В.

 

         На порядок денний для розгляду виносились наступні питання:

1. Про стан заготівлі кормів для громадського тваринництва сільськогосподарськими підприємствами району.

2. Про роботу закладів культури району з підготовки до відзначення Дня Незалежності України.

3. Про дотримання вимог Закону України „Про звернення громадян”, Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2088 „Про першочергові заходи щодо, забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування” та виконання антикорупційного законодавства України виконкомами Великобудищанської та Плішивецької сільських рад.

Робота розпочалася з представлення новообраного голови Гадяцької районної ради  Нікітенка В.П.

  З першого     питання     доповідав начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Гавеля В.І., який    зазначив, що загальна площа сільгоспугідь у 2014 році під кормовими культурами у сільськогосподарських підприємствах нашого району складає - 9308 га, з них однорічних трав – 1332 га, багаторічних трав - 2673 га, кукурудза на силос і зелений корм займає площу 1700 га. Площа сіножатей і пасовищ, що використовуються на сіно становить - 1812 га, на зелену масу - 1791 га.

Важливу роль у розвитку кормової бази відіграють посіви багаторічних і однорічних трав. Вони збагачують ґрунт поживними речовинами і підвищують його родючість, а також є кращими попередниками майже для всіх сільськогосподарських культур, дієвим заходом у боротьбі з водною ерозією ґрунтів. Основні багаторічні трави - конюшина, люцерна й еспарцет.

Практика підтвердила, що однорічні трави вирощувати на сіно недоцільно, оскільки вищу врожайність сіна, кращої якості й дешевше одержують з багаторічних трав. З однорічних трав як джерела зелених кормів формується зелений конвеєр. У підприємствах, де плануванню і функціонуванню зеленого конвеєра надається велика увага, - достатньо кормів для підгодовування худоби, стабільна її продуктивність.

Велику увагу приділяють вирощуванню багаторічних трав у ПрАТ «Гадяцьке бурякогосподарство» де багаторічні трави займають 19,8% у структурі посівних площ, СПОП «Нива» - 11,0%, ВП «АФ ім. Шевченка» ТОВ «АФ ім. Довженка» - 10,6%. Незначні площі відводяться під посів багаторічних трав у СТОВ «Мрія» (0,7%), Гадяцька філія ПрАТ «Райз-Максимко», с. Сватки – 7,7%, СТОВ «Фіалка» - 2,6%..

Цьогорічна весна була щедрою на дощі, що в першу чергу вплинуло на терміни заготівлі та врожайність кормових культур, але внаслідок жаркої погоди рослини дуже швидко переходять з однієї фази розвитку в іншу, що потребувало нарощування темпів збирання, чим, на жаль, скористалися не всі підприємства.

Станом на 18 серпня 2014 року в районі заготовлено 5550 тонн фуражного зерна – 65,4% до потреби, сіна 7386 тонн, що складає 52,2 %, 23528 тонн сінажу, що складає 227,7 % від прогнозу, соломи заготовлено 11200 тонн (93,3%), літніх зелених кормів – 85,1% до потреби. Заготівля кормів продовжується. Наразі йде заготівля фуражного зерна, сіна із багаторічних трав, соломи, розпочато заготівлю силосу із кукурудзи.

На корову заготовлено по 2,7 тонни готового сінажу (при потребі 2,5-3 тонни). Найбільше заготовлено сінажу на одну корову СПОП «Нива» - 3,5 тонни ВП АФ ім.Шевченка ТОВ АФ ім. Довженка - 4,3тонни СПОП «Нива» - 3,5 тонни, ПрАТ «Гадяцьке бурякогосподарство» - 2,5 тонни, Найменше у СТОВ ім. Духова – 1,4 тонни. Жодної тонни не заготовлено у ТОВ «Україна».

Сіна на кожну фуражну корову вже заготовлено по 845 кг при потребі 1600 кг. Найбільше сіна на корову заготовлено в ПрАТ «Гадяцьке бурякогосподарство» (8,4 тонни) СПОП «Нива» та ДП«Діола» - по 2,0 тонни, ВП АФ ім.Шевченка ТОВ АФ ім. Довженка (0,6 тонни), лише по 200 кг його заготовлено у Гадяцькій філії ПрАТ «Райз-Максимко», с. Сватки, по 236 кг – у СТОВ ім. Духова та 112 кг у СТОВ «Фіалка».

Формуючи кормову базу, важливо не лише досягти покриття потреби в загальному обсязі кормів, а й домогтися збалансування його за поживністю. Ефективність годівлі, продуктивність тварин і вартість кормів безпосередньо залежать від повноцінної збалансованості раціонів. Збалансованість і повноцінність кормових раціонів визначають нормами потреби окремих видів тварин в обмінній енергії, поживних речовинах, мікроелементах і вітамінах. Відомо, що для виробництва окремих видів продукції тваринництва необхідно використати кормових одиниць:

- на один центнер молока - 1,1-1,3 ц кормових одиниць;

- на один центнер приросту великої рогатої худоби - 9,2- 9,6 ц кормових одиниць;

- на один центнер приросту свиней - 6,3-6,5 ц кормових одиниць.

У нормах на кормову одиницю залежно від продуктивності корів передбачається вміст від 105 до 115 г перетравного протеїну. Лише за такої умови можна досягти і забезпечити необхідний вихід продукції.

Всього на умовну голову вже заготовлено 1,2 тонни кормових одиниць (при плані заготівлі 3,36 тонн).Завдяки сприятливим погодно-кліматичним умовам навесні, в цому році вдалося заготовити значно якісніші корми. Це дало змогу підвищити продуктивність дійного стада в порівнянні із відповідним періодом минулого року на 142 кг від кожної корови, прирости молодняка ВРХ на відгодівлі збільшилися на 53 грами.

У сенсі організації раціонального використання кормів чимале значення надається ліквідації їх втрат при зберіганні, переробці та підготовленні до згодовування. Особливу увагу слід приділити зменшенню технологічних втрат у кормовиробництві. Необхідно збільшити заготівлю сінажу, пресованого сіна, трав'яної муки. Підприємства повинні дбати про будівництво різних кормосховищ соковитих кормів, коренеплодів і приміщень з примусовою вентиляцією сіна, а також розробити правильну систему згодовування кормів упродовж року.

На сьогодні господарства району продовжують заготівлю кормів. Організовано, із дотриманням високої технологічної дисципліни розпочали заготівлю силосу із кукурудзи у СПОП «Нива», СТОВ ім. Щорса та ПрАТ «Гадяцьке бурякогосподарство».

     Про стан підготовки до відзначення 23-ї річниці Незалежності України інформувала начальник відділу культури райдержадміністрації Труш Л.В. Вона зазначила, що на виконання Указу Президента України від 21.07.2014 №608/2014 «Про відзначення 23-ї річниці Незалежності України» та з метою підготовки закладів культури району до проведення тематичних заходів відбулося засідання художньої ради відділу культури райдержадміністрації, розроблено заходи, згідно яких у м. Гадячі – 23 серпня о 09.00 год. відбудеться церемонія підняття державного прапору України.

       24 серпня о 16.00 на стадіоні «Колос» відбудуться заходи з нагоди

23-ї річниці Незалежності України, які розпочнуться о 15.30 з покладання квітів до пам'ятників та пам'ятних знаків родині Драгоманових, Т.Г.Шевченку.

       Також, відбудуться урочисті культурно-мистецькі заходи за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, духовенства.

       У програмі: вшанування кращих сільськогосподарських підприємств, хліборобів району, обмолот останнього снопа. Урочисте вручення паспортів громадян України юним жителям району.

       Уже стало традиційним проведення районного фестивалю «Пісенні скарби Гадяччини», у цьому році на фестивалі звучатимуть патріотичні пісні, пісні про любов до рідного краю перемежовані зі спортивними змаганнями силачів району «Богатирськими іграми».

       Відповідні тематичні заходи відбудуться на території кожної сільської ради.

       Згідно заходів з підготовки та відзначення державного свята передбачено упорядкування об'єктів культурної спадщини, пам'ятників, місць поховань осіб, які полягли за визволення України.

   А також 19 серпня 2014 року відбудеться свято Заярських вулиць. У програмі вшанування жителів району Заяр'я. Особливу увагу заплановано звернути на родини наших земляків, які знаходяться на службі у Збройних Силах України, перебувають на Сході України. Кошти, зібрані під час проведення заходів, будуть направлені на підтримку Збройних Сил України.

Аматори сцени району візьмуть участь в концерті до Дня Незалежності на Національному Сорочинському ярмарку 22.08.2014 року.

        З третього питання виступали голови Великобудищанської та Плішивецької сільських рад про дотримання вимог Закону України „Про звернення громадян”, Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2088 „Про першочергові заходи щодо, забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування” та виконання антикорупційного законодавства України.

   З питань, які розглядались на розширеній нараді, прийняті доручення голови.