04 серпня громада села Хитці протестувала. Біля села знаходиться міське сміттєзвалище, яке постійно горить. Дим, насичений діоксидом азоту, сірчастим ангідридом та формальдегідом, з їдким запахом покриває навколишні села. Вміст цих речовин перевищує граничні допустимі норми. Тривалий контакт може викликати захворювання органів дихання, зміни в життєвоважливих органах, наприклад печінці, навіть спричинити онкологічні захворювання. Діоксид азоту, формальдегід та сірчастий ангідрид негативно впливають на рослини і, як наслідок, на організм людини. На додачу до всього, на сміттєзвалище заросло амброзією полинолистою, яка відноситься до карантинних рослин і є небезпечним алергеном.

Селянам вже несила терпіти. Вони втомилися потопати в смітті, яке випадає з машин і потрапляє на узбіччя і в двори. Ось саме тому ранок понеділка шокував владу міста Гадяча. В’їзд на сміттєзвалище перекрили. Не пропустили жодної машини зі сміттям. Усі стоять на узбіччі і чекають. Хитцяни налаштовані стояти до останнього. Вони вимагають негайного гасіння відходів та закриття сміттєзвалища. Громада неодноразово зверталася до Гадяцької міської ради та інших інстанцій з проханням навести лад на сміттєзвалищі, але отримували лише формальні відписки чи пусті обіцянки.

        

Для діалогу з протестувальниками прибули голова Гадяцької райдержадміністрації О.В. Матюшенко, голова районної ради О.Р. Лукаш, міський голова Т.М. Савченко, перший заступник міського голови В.О.Нестеренко, директор МКП «Комунсервіс» М.О. Ємець та директор КП «Гадяч-житло» А.В. Гусак. Громаду підтримували сільський голова О.П.Павленко та директор СПОП «Нива» В.П. Нікітенко. Представники районної та міської влади вислухали вимоги селян. В.П. Нікітенко активно підтримував позицію громади. Він зазначив, що сміттєзвалище потрібно закрити, а на його місці висадити дерева. Жителі Хитців та Красної Луки найбільше потерпають від смороду, що шириться від сміттєзвалища.

         Гадяцький міський голова Т.М. Савченко та її заступник В.О.Нестеренко намагалися переконати селян, що сміттєзвалище не горить, його загасили в суботу, хоча дим було видно неозброєним оком. Також керівники міста наголосили, що мають висновок, згідно якого сміттєзвалищем можна користуватися ще сім років.

         Голова райдержадміністрації О.В. Матюшенко наголосив, що сміттєзвалище потрібно гасити негайно. Для цього він домовився з ГПУ «Полтавагазвидобування» про надання бульдозерів та необхідної для ліквідації вогню техніки. Жителі села Хитці підтримали голову райдержадміністрації та наголосили, що машини зі сміттям не пропустять. Також О.В. Матюшенко зазначив, що потрібно шукати місце для вивозу сміття і шляхи розв’язання проблеми. Він запропонував провести термінову нараду, на якій обговорити можливі варіанти сортування сміття, встановлення відповідного обладнання та залучення приватних структур.

У ході наради було прийнято рішення терміново ліквідувати пожежу в найкоротші строки, знайти підрядника, який би сортував сміття, та визначити місце для нового сміттєзвалища.

Роботи з ліквідації пожежі розпочато. Протестувальники пропустили необхідну техніку. Організовано цілодобове чергування активістів. Попри всі вмовляння з боку міської влади, жодної машини зі сміттям не пропустили.