Сьогодні, 4 серпня в Гадяцькій районній державній адміністрації відбулася розширена нарада у голови райдержадміністрації. Вів нараду голова райдержадміністрації О.В.Матюшенко.

         На порядок денний для розгляду виносились наступні питання:

1. Про стан виконання законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів у IIпівріччі 2014 року. Доповідач: Стасовська Ю.В.,                в.о. начальника районного управління юстиції.

2. Про реалізацію державної політики в сфері підтримки сім`ї та молоді. Доповідач: Бутенко Ю.О., завідувач сектору молоді та спорту райдержадміністрації.

3. Про стан виконання розпорядчих актів та доручень Президента України. Кабінету МіністрівУкраїни, центральних органів виконавчої влади, голів облдержадміністрації та райдержадміністрації за підсумками липня 2014 року. Доповідач: Ботінок Т.Ф., начальник загального відділу апарату райдержадміністрації.

   З першого     питання     доповідач прозвітувала, що протягом ІІ кварталу 2014 року на державну реєстрацію до Гадяцького районного управління юстиції подано 2 нормативно-правові акти, із них 1 розпорядження голови районної державної адміністрації (ІІ квартал 2013 року подано 7 нормативно-правових актів, із них 1 розпорядження голови райдержадміністрації). Із 2 поданих на державну реєстрацію нормативно-правових актів Гадяцьким районним управлінням юстиції зареєстровано 2, у тому числі 1 розпорядження голови Гадяцької районної державної адміністрації (ІІ квартал 2013 року відповідно 7/1). Проведено 30 безвиїзних перевірок, в ході яких було переглянуто 340 актівз основної діяльності (по переліках), прийнятих 10 суб’єктами нормотворення (протягом ІІ кварталу 2013 року - 284). Для додаткового вивчення було витребувано та проаналізовано 4 акти (протягом ІІ кварталу 2013 року – 8), із яких нормативно-правових актів, які підлягали державній реєстрації в Гадяцькому районному управлінні юстиції не виявлено.

З метою покращення роботи Управління з питань державної реєстрації нормативно – правових актів, а саме:

проведено 4 оперативні наради працівників управління з питань державної реєстрації нормативно правових актів (ІІ квартал 2013 року – 4);

проведено 1 семінарське заняття (ІІ квартал 2013 року – 1) з працівниками суб’єктів нормотворення, відповідальних за подання та розробку нормативно-правових актів;

проведено стажування 3 спеціалістів суб’єктів нормотворення, які здійснюють підготовку проектів нормативно-правових актів (ІІ квартал 2013 рік – 4).

Напрямки діяльності в сфері підтримки сім`ї та молоді висвітлено у другому питанні порядку денного. Даний напрямок розподіляється на наступні складові:

     підтримка багатодітних сімей;

   порушення клопотання про присвоєння звання “Мати-героїня”;

     попередження насильства в сім'ї;

     підтримка молоді;

     протидія торгівлі людьми;

     гендерна рівність.

На сьогоднішній день у районі проживає 318 багатодітних сімей, в яких виховується 1043 дитини. Щодо стану цих сімей, то 236 з них це повні сім`ї, у 78 – діти виховуються матерями, а у 4 лише батьком. Є сім`ї, в яких їх члени мають фізичні обмеження: 11 -батьки, 8- діти. За період роботи було підготовлено та відправлено 1930 справ по присвоєнню почесного звання «Мати – героїня», 180 із них отримали відповідні посвідчення та нагрудні знаки, а також одноразову грошову винагороду. Одній матері присвоєно орден «Княгині Ольги»- це родина Бєльських, які створили дитячий будинок сімейного типу та виховують 5 прийомних дітей.

Щодо підтримки молоді в районі працює Програма «Молодь Гадяччини», згідно якої виконуються заходи. Протягом 2014 року було проведено:

тематичний вечір „А пам'ять піснею стала”;

заходи, присвячені Дню Захисника Вітчизни України, Дню Конституції України;

виховні заходи до Дня матері, фестиваль «На крилах юності» з нагоди Дня молоді, проведено заходи до Дня Перемоги;

ряд змагань серед учнівської та студентської молоді на приз “Різдвяні канікули”, до Дня воїна-інтернаціоналіста, Спартакіаду допризовної молоді. Районний етап фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров'я»;

участь в обласному етапі ХІ Всеукраїнського конкурсу-фестивалю “Таланти багатодітної родини”;

акцію “Серце до серця”.

Реалізація молодіжної політики

Районним центром зайнятості було надано статус безробітнього 462 особам віком до 35 років;

- працевлаштовано молоді до 35 років 208 осіб;

- проведено 53 семінари для незайнятої молоді в яких взяли участь 540 осіб до 35 років;

охоплено професійним навчанням 46 осіб віком до 35 років;

за допомогою одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації власної справи 2 особи з числа молоді започаткувавала   власну справу;

83 особи направлено на громадські роботи або інші роботи тимчасового характеру.

РЦСССДМ проведено 5 заходів спрямованих на профілактику вживання психоактивних речовин, формування здорового способу життя. 2 заходи з вирішення проблем сім'ї та 1 інформаційно-просвітницький захід з питань правового та ґендерного виховання дітей та молоді.

Проведено 92 соціальних інспектувань та виявлено 6 сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах. Соціальним супроводом протягом року охоплено 62 сім’ї.

Консультаційним пунктом при пологовому відділенні вагітним жінкам надавалися послуги, спрямовані на формування відповідального материнства та репродуктивного здоров'я. 13 вагітним та породіллям надано 26 індивідуальних послуг.

З питань, які розглядались на нараді, дані доручення.

На нараді було підняті питання:

     ремонту об’їзної дороги по вулиці Тельмана, який розпочали від перехрестя вулиць Тельмана та Гагаріна. За два дні використали близько 45 тонн бетонного розчину. Власники магазинів, розміщених по вулиці Тельмана, не пошкодували коштів на ремонт дороги, а власники ТРК «Діоніс» придбали 15 тонн бетону, інші підприємці також не залишилися осторонь. До роботи долучились активісти та просто небайдужі гадячани;

     пожежі на сміттєзвалищі. Громада сіл Хитці та Красна Лука потерпає від диму та смороду, який поширюється селами з міського сміттєзвалища, розташованого біля села Хитці.

Голова райдержадміністрації дав доручення голові виконкому міської ради Т.М.Савченко, начальнику районного відділу Управління державної служби НС України в Полтавській області В.В.Губському та директору КП «Комунсервіс» М.О. Емцю з ліквідації пожежі на міському сміттєзвалищі.