14 липня голова Гадяцької райдержадміністрації Олексій Володимирович Матюшенко провів чергову прес-конференцію, в якій взяли участь представники Гадяцького РВ УМВС, ДАІ, ПрАТ «Райз-Максимко» та ТОВ «Агрофірма імені Довженка ВП імені Шевченка» с. Лютенька.

Голова райдержадміністрації висловив слова подяки керівникам ПрАТ «Райз-Максимко» та ТОВ «Агрофірма імені Довженка ВП ім. Шевченка» Олександрові Колодяжному та Петрові Хоменку за придбані бронежилети для 2 чоловіків, мобілізованих для участі в АТО з Гадяцького району. Також подякував громаді села Лютенька за розвантажувальний жилет, який вони придбали для свого земляка. Один бронежилет вручений дружині захисника з Лютеньки і разом з розвантажувальним жилетом уже відправлений в зону АТО. В даний час в ГРДА є бронежилет, який можуть безкоштовно надати тому, хто його потребує.

На даний час з Гадяцького району призвано 106 чоловік, райвійськкоматом ведеться активна робота по набору добровольців.

Також Олексій Матюшенко наголосив, що представники вищезгаданих сільгосппідприємств прикладають багато зусиль для підтримки сільських громад. Розпочата співпраця, направлена на підтримку сільських медичних закладів, будівництво та ремонт доріг. Створено робочі місця, забезпечені відповідні умови праці, заробітна плата виплачується вчасно.

 Голова ГРДА висловив подяку всім, хто надає допомогу переселенцям із Донецької та Луганської областей.

«Переселенцям потрібна робота. Чоловіки згодні на будь-який підробіток, щоб заробити хоч якісь кошти. Дехто хоче повернутися додому, бо частину їх рідних міст уже звільнено силами АТО. Звертаюся до всіх з проханням по можливості допомогти переселенцям».

В другій частині прес-конференції очільник району разом з начальником Гадяцького РВ УМВС Сергієм Соломахою, начальником відділу ДАІ Олександром Березовським, керівником сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи РДА Володимиром Кулішем доповіли про результати спільних патрулювань по місту та району за останні 2 тижні.

Спільні патрулювання проводилися 4 – 5 і 11 – 12 липня в межах міста Гадяч та Гадяцького району. Основна мета патрулювань – виявлення та запобігання правопорушенням.

Керівник сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи РДА Володимир Куліш розповів, що в патрулюванні були задіяні 12 працівників міліції, 2 працівники відділу ДАІ та 4 працівники Полтавської обласної ДАІ. Володимир Куліш та Олексій Матюшенко також взяли участь в патрулюванні. Всі учасники показали високий професіоналізм та дисципліну.

Про хід патрулювань доповів начальник сектору дільничних інспекторів міліції Гадяцького РВ УМВС Олег Андрущенко. Під час відпрацювання службою дільничних інспекторів міліції Гадяцького РВ за     4 та 5 липня 2014 року було складено 6 адміністративних протоколів, з них по ст. 178 ч.1 (перебування в стані алкогольного сп’яніння в громадському місці) – 4, ст. 173 (дрібне хуліганство) – 1, ст. 187 ч. 2 (порушення правил адміністративного нагляду) – 1.

Працівниками ДАІ за цей же період було складено 24 адміністративних протоколи, з них по ст. 130 КУпАП (керування автотранспортом у стані алкогольного сп’яніння) – 4.

Під час відпрацювання службою дільничних інспекторів міліції Гадяцького РВ за 11 та 12 липня 2014 року було складено 10 адміністративних протоколів, з них по ст. 178 ч.1 (перебування в стані алкогольного сп’яніння в громадському місці) – 7, ст. 173 (дрібне хуліганство) – 1, ст. 187 ч. 2 (порушення правил адміністративного нагляду) – 1, ст. 155   (порушення правил торгівлі і надання послуг працівниками торгівлі) – 1.

Працівниками ДАІ за цей же період було складено 6 адміністративних протоколи, з них по ст. 130 КУпАП (керування автотранспортом у стані алкогольного сп’яніння) – 2.

Крім того службою дільничних інспекторів міліції за 11 і 12 липня було розкрито 2 кримінальні правопорушення за статтями 125 ч. 1 КК України         (навмисне нанесення тілесних ушкоджень) та 185 ч. 3 КК України (крадіжка особистого майна громадян з проникненням в житло).

Начальник Гадяцького РВ УМВС Сергій Соломаха повідомив, що службою дільничних інспекторів міліції паралельно з відпрацюванням проводилася операція «Візит» - знайомство з населенням, вручення візиток ДІМ. Особливу увагу дільничі інспектори міліції приділяли людям похилого віку, а саме роз’яснювали їм про необхідність звертати увагу на невідомих та підозрілих осіб, що під приводом купівлі матеріалів (пуху, горіхів, металолому та ін.) проникають в помешкання та скоюють крадіжки грошових коштів. В разі виявлення такий підозрілих осіб, що входять в довіру, велике прохання відразу повідомити місцеву громаду чи дільничного інспектора міліції, котрий обслуговує дану дільницю з метою негайного реагування та затримання правопорушників для притягнення їх до відповідальності.

Також начальник райвідділу розповів, що з початку липня в районі скоєно 20 злочинів. Найпоширеніші серед них – крадіжки залишених без нагляду мобільних телефонів та інших цінних речей, мото- та -вело техніки, фінансові злочини. За останню добу до чергової частини надійшло 24 повідомлення з різних сіл району. На них треба обов’язково реагувати. Він подякував керівництву агропідприємств за допомогу паливом, бо для повноцінного функціонування і оперативного реагування правоохоронних органів потрібні значні затрати, а фінансування, на жаль, дуже мізерне.                                 Слово взяв і начальник Гадяцького районного відділу ДАІ Олександр Березовський. Він зазначив, що значна частина протоколів за керування автотранспортом в стані алкогольного сп’яніння складається на мопедистів та мотоциклістів, які створюють небезпечну ситуацію на дорогах шляхом відвертого нехтування правилами дорожнього руху.

«Слід дотримуватися правил дорожнього руху, щоб зберегти своє життя і здоров’я і не позбавити його інших», - наголосив Олександр Березовський.

На останок голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко підсумував: «Ми працюємо на результат. Як би не було складно, але правоохоронці прикладають всіх зусиль для підтримання правопорядку в районі. Ми хочемо, щоб люди жили в мирі та спокої. Тільки працюючи разом з правоохоронцями та громадою ми зможемо оперативно реагувати та запобігати правопорушенням. Як член виконкому Гадяцької міської ради хочу звернутися до власників розважальних закладів та кафе, які працюють до 02:00. Вам пішли назустріч, надали дозволи на роботу в нічний час. Але не зловживайте висловленою вам довірою, дотримуйтеся затвердженого графіка роботи та додаткових заходів, щоб нам не доводилося приймати кардинальні заходи. Ми хочемо зберегти з вами дружні партнерські стосунки, бо розуміємо, що молоді потрібно десь відпочивати і розважатися».