Зростання напруженості в зоні проведення антитерористичної операції на території Луганської та Донецької областей призводить до збільшення кількості переселенців з цих регіонів. Переважно це жінки і діти, які змушені рятувати своє життя, покидаючи рідні домівки і шукаючи прихисту в інших регіонах України. На території Гадяцького району на даний час перебуває орієнтовно до 50 осіб переселенців: 26 - проживають в приміщенні бувшого готелю «Жовтень» (за сприянням міської ради), інші - в рідних, друзів, знайомих.

 

       В районі створено Регіональний координаційний центр з вирішення питань соціального супроводу, соціального забезпечення, всіх передбачених чинним законодавством України соціальних виплат, допомог, компенсацій та інших життєво необхідних завдань щодо вирішення проблемних питань, пов'язаних з тимчасовим місцем перебування сімей з Автономної республіки Крим та М.Севастополь на території Гадяцького району. Даний координаційний центр опікується натепер і облаштуванням переселенців зі Східних регіонів (тел. 2-25-84). Фактично служби залучені до центру вирішують питання відновлення соціальних виплат, які були призначені і виплачувались за місцем попереднього проживання, відновлення пенсійних виплат, працевлаштування, організації надання медичної допомоги, оздоровлення дітей.

   19.06.2014 Верховна Рада України схвалила проект Закону України «Про правовий статус осіб, які вимушені залишити місця проживання внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та обставин, пов'язаних з проведенням антитерористичної операції на території України», яким передбачено додаткові соціальні гарантії вимушеним мігрантам. 01.07.2014 даний Закон направлено на підпис Президенту.

     На даний час забезпечено дворазове харчування частини переселенців, закуплено електроплитки, кухонний інвентар, двох дітей влаштовано до табору «Горизонт», досягнуто попередньої домовленості про оздоровлення десятьох дітей в таборі «Іскорка».

       Вагому допомогу надають приватні підприємців Сергій Жуковець, кафе «Українські страви». Михайло Білоцерківець, кафе «На гетьманській», ПП «Мокренко», ПП «Яловий», ПП «Сегель» і магазин «Акватерм».

         Найскладнішими питаннями залишаються організація харчування та   працевлаштування.

Всіх хто може надати допомогу продуктами харчування просимо звертатися за тел. 3-13-38, фінансову допомогу можна перерахувати за реквізитами: ГО «Атлант-А», р/р 26007054608876, МФО 331401,ЄДРПОУ 38842387, банк Приватбанк, призначення допомога переселенцям з Донецької та Луганської областей.