27 червня голова районної ради Олександр Лукаш та заступник голови районної ради Надія Коваленко взяли участь у заходах з нагоди 165-ї річниці від дня народження Олени Пчілки.

Надія Коваленко та спеціалісти виконавчого апарату районної ради побували на відкритті поновленої дошки на місці, де знаходився будинок родини Драгоманових, поклали квіти до пам’ятного знаку родини Драгоманових.

Олександр Лукаш взяв участь в урочистому врученні літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки Національного видавництва дитячої літератури «Веселка», яке проходило у кіноконцертному залі «Дружба». Цього року на здобуття авторитетної премії претендувало 9 митців-літераторів. Одним із лауреатів став викладач Гадяцького училища культури Григорій Кисіль.

 

Вручення премії відновлено у 2012 році за ініціативи депутатів районної ради, спільно з районною державною адміністрацією, міською радою та видавництвом. Для неї передбачено фінансування з районного бюджету у розмірі 15 тис. грн. Олександр Романович під час вручення висловив надію, що в майбутньому буде більше наших земляків серед претендентів на премію та тих, хто її отримає. Він побажав усім натхнення, нових творів і любові читачів.

 

           28 червня з нагоди Дня Конституції України Олександр Лукаш та депутати районної ради поклали квіти до пам’ятника Т.Г. Шевченку.

- Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека є найвищою соціальною цінністю. Нинішнє обговорення та прийняття змін до Конституції України щодо децентралізації влади сприятиме розширенню прав кожної людини в управлінні державою. В цей складний для країни час, переконаний, що ми витримаємо нелегкі випробування долі, зуміємо досягти громадянського миру та злагоди, - сказав Олександр Романович у своєму виступі.

Потому голова районної ради взяв участь в обласному літературно-мистецькому святі «Дивоцвіт Лесиного гаю.

- Ми гордимося, що Гадяч є не лише гетьманською столицею України, а й центром духовності, серце якого знаходиться тут, у Лесиному гаю – сказав Олександр Романович, вітаючи гадячан зі 165-ю річницею від дня народження Олени Пчілки.

З нагоди Дня Конституції України Олександр Лукаш вручив паспорти юнакам та дівчатам, яким нещодавно виповнилося 16 років.