На початку прес-конференції Олексій Матюшенко привітав присутніх журналістів з професійним святом і побажав творчої наснаги, подальших успіхів на шляху професійної кар’єри, цікавих та суспільно корисних тем для сюжетів і новин.

   Темою прес-конференції була проблема збитковості комунальних підприємств, викликана значною заборгованістю населення за надані послуги.

   Олексій Володимирович зазначив, що нестача коштів може паралізувати роботу комунальних підприємств, а нам потрібно зберегти КП «Гадяч-житло»,Гадяцького ВУЖКГ та КПТГ «Гадячтеплоенерго», бо це і робочі місця, і якісні послуги, що надаються споживачам.

Протягом двох тижнів буде розроблено загальну базу боржників всіх комунальних підприємств. «Закликаю всіх гадячан розрахуватися з заборгованістю, бо методи боротьби з боржниками будуть радикальними. Це і відключення від мережі водовідведення, і судові позови.»

   Заборгованість населення перед КПТГ «Гадячтеплоенерго» становить 1,4 мільйона гривень, до суду подано 57 позовів про стягнення заборгованості на загальну суму близько 337 тисяч гривень, 7 судових рішень на загальну суму 23 тисячі гривень знаходяться у Виконавчій службі. Основним джерелом коштів є оплата від населення за теплопостачання. Їх ледь вистачає на приведення в належний стан тепломереж, виплату заробітної плати та податків. На даний момент заборгованості по заробітній платі немає.

Одним із шляхів економії коштів за оплату теплопостачання є встановлення в багатоквартирних будинках лічильників тепла. На даний момент такі лічильники встановлено в 39 будинках. Споживачі сплачують лише за ту кількість тепла, яку фактично використали. Вартість виготовлення проектної документації, встановлення лічильника та необхідного додаткового устаткування становить 18 – 20 тисяч гривень.

   Керівник КПТГ «Гадячтеплоенерго» Олександр Гавриленко через журналістів передав прохання до громадян вчасно розраховуватися за отримані послуги.Також Олександр Іванович наголосив, що серйозною проблемою для підприємства є заборгованість перед ПАТ «Гадячгаз». Підприємство не виробляє ніякої продукції, тому не має можливості заробити додаткові кошти.

   Заборгованість за водопостачання перед Гадяцьким ВУЖКГ становить 440 тисяч гривень. Основною проблемою, особливо у літній період, є безоблікове споживання води. За дане порушення встановлено штраф до 8 тисяч гривень. Основним завданням в даний момент є встановлення лічильників води з метою економії коштів. На даний момент лічильники встановлені у 80% споживачів. Коштує він 110 – 115 гривень, пломбування – 26 гривень. Монтаж лічильника споживач проводить за власний кошт. Виникло питання і відсутності в місті води в нічний час.

Керівник ВУЖКГ Віктор Приходько повідомив,що для вирішення цього питання потрібно підвищити тарифи, так як електроенергія для підприємства здорожчала на 35%, встановити новий насос та систему автоматизації. Він також закликав гадячан розрахуватися з боргами, з метою уникнення відключень від мережі водовідведення і судових позовів.

Перед КП «Гадячжитло» заборгованість споживачів становить 482 тисячі гривень. Більшу частину грошових надходжень підприємства складають платежі від населення. Останнім часом спостерігається різке зниження проплат за надані послуги.

Керівник КП «Гадяч-житло» Артем Гусак звенувся до споживачів з проханням вчасно оплачувати рахунки, бо це живі гроші. Без них неможливо здійснювати ремонтні роботи. Тарифи затверджені ще в 2011 році, але підвищувати їх ніхто не збирається.

   На завершення прес-конференції Олексій Матюшенко закликав споживачів розраховуватися з боргами.