Свято зі сльозами на очах

           Дев’ятого травня в місті Гадяч на Соборній площі  відбувся мітинг, присвячений Дню Перемоги та Міжнародному дню пам`яті та примирення.

            Щоб віддати шану загиблим землякам, подякувати присутнім ветеранам зібралося багато гадячан різних поколінь.

            До присутніх звернувся голова районної державної адміністрації Олексій Володимирович Матюшенко: «Дорогі ветерани, вдови, учасники, діти війни та жителі Гадяцького району!

         Щиросердно вітаю вас із Днем Перемоги – священним святом народної мужності і звитяги!

         У цей день ми вшановуємо та славимо звитяжців, які позбавили Україну від жахів нацизму. Ми доземно вклоняємося усім, хто мужньо здолав випробування тієї війни, вистояв та відродив рідний край.

           Сьогодні на Гадяччині проживає 158 учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни, серед них 132 інваліди. Ми в неоплаченому боргу перед цими людьми. Давайте разом турбуватися про них – про солдатських вдів, про наших ветеранів-захисників, про дітей війни і в`язнів фашистських концтаборів, про їх нащадків, які змалечку відчули біль втрат.

         Наш святий обов'язок - ніколи не забувати про цей подвиг. Ми, ваші нащадки, будемо дбати про кожного, хто наближав Перемогу та врятував Україну і світ від фашистського ярма, використовувати економічні здобутки держави для забезпечення потреб ветеранів Великої Вітчизняної війни, підвищення рівня вашого життя і добробуту.

  У нас в районі працівники державних структур, районної ради, органів самоврядування міста, сіл, депутати всіх рівнів, громадські організації і просто свідомі громадяни спрямовують усі зусилля щодо поліпшення соціального супроводу ветеранів і дітей війни, людей, чиє життя припало на найтяжчі воєнні та повоєнні трудові випробування, а також збереження пам’яті про буремні роки. Ви вистояли і перемогли, і ми переможемо, збережемо мир і спокій у нашій єдиній Україні. Зробимо ж, все від нас залежне, щоб розквітав, ставав заможнішим і красивішим наш край – Гадяцька земля! Це наш обов’язок і ми його виконаємо.

           Шановні учасники мітингу!

   Щиро вітаю вас з річницею Великої Перемоги, бажаю кожному з вас здоров’я, мирного неба, натхненної праці, благополуччя і достатку.

           А всім переможцям, хто гідно пройшов дорогами війни, сумлінно виконав священний обов’язок – мужньо захистив нашу землю від фашистських нападників, мертвим і живим – доземний уклін і вічна шана!

           З Днем Перемоги! Слава Героям!

          Усі від наймолодшого до найстаршого схилили голови у хвилині мовчання.

         Від органів місцевого самоврядування до ветеранів звернулися міський голова Тетяна Миколаївна Савченко та заступник голови районної ради Надія Миколаївна Коваленко.

         Наприкінці мітингу до меморіального комплексу було покладено квіти.

Продовжилися урочистості святковим концертом на Соборній площі  міста.